Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdésem igazából az lenne,...

A kérdésem igazából az lenne, hogy faluba miért kell a kutyát elhordani sétálni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam egy kérdést, hogy az egyik anyuka elvitte a gyerkőccel a kutyát is sétálni, és az egyik háznál azt látta, hogy anyuka veri a kutyákat, mert azok ugattak.

Én se kultiválom, ha a kutyáink azért őrjöngenek, mert másik kutyát sétáltatnak a házunk előtt. Főleg mikor a babám épp elaludt. Jó én nem verem őket, de igenis rájuk szólok. Tehát a kérdésem még mindig az, hogy miért kell a kutyát a faluban sétáltatni. Én se viszem az enyéimet.


2010. nov. 15. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:
Képzeld tudom, hogy kik azok. Ugyanis olyankor próbálom az enyéimet visszafogni. És azért írtam, hogy ezentúl elviszem én is őket, mert látom, hogy itt ez a menő. De ne parázz. Én vagyok olyan értelmes, hogy nem viszem őket olyan helyre ahol nem "látják" őket szívesen.
2010. nov. 15. 23:02
 52/81 anonim ***** válasza:
85%
Szóval más tehet arról, hogy te nem tudtad megnevelni a kutyáidat. Gratulálok. Szerintem költözzetek valami pusztára, ahol nem jár senki, ott nem lesz ilyen problémád.
2010. nov. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
90%

Szerintnem ne vitázzunk vele tovább. :) Teljesen értelmetlen szélmalomharc.


Jóéjt mindenkinek!

2010. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, igaz, mi nem falun, hanem városban élünk, de kertes házban, kertes házas övezetben. Én el szoktam vinni néha sétálni, mert én is megőrülnék, ha egész nap semmi nem történne velem, ugyanazok az arcok, ugyanazok az illatok. Szeretem akutyámat, szeretném, ha jól érezné magát és séta közben új arcok, új illatok, új környezet=jól érzi magát és ennek én örülök. Tehát viszem sétálni és nem hagyom, hogy begolyózzon ezen a 600 nm-en, ami csak az övé...

A másik, hogy az enyém is nagytestű kutya, de nem ugatja meg a többi kutyát. Mondjuk mi tudatosan választottunk fajtát. Mikor kicsi volt, akkor megtanitottuk neki, hogy nem az arra járó kutyákat ugatjuk. Ez a gazda dolga, szerintem...

A mi kutyánk csak akkor ugat, ha idegen autó áll meg a környéken, vagy ha bármi más okból gyanús a dolog.

A második szomszédban van egy idegbajos kutya, az egész nap ugat mindenre... A miénk csak akkor, amikor kell. A kettő kutya közt ugye van egy ház és az ott lakó szomszéd mondta eddig a legnagyobb dicséretet nekem: ha a te kutyád ugat, akkor én is kinézek az ablakon, mert akkor valami van...

Na, ezen kellene elgondolkoznod szerintem...

2010. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 A kérdező kommentje:
Hát akkor én egy begyöpesedett agyú, értetlen, antiszociális idegbeteg ember vagyok. Ennyi. Van ami bosszant. Tök jó, hogy nektek soha semmi problémátok sincs.
2010. nov. 15. 23:19
 56/81 anonim ***** válasza:
55%

Vissza kell fogni a te kutyáidat?

És nem félted a gyerekedet, ha úgy kell visszafogni őket. Mi lesz ha egyszer rá kattannak be? Nehogy úgy járjon, mint a többi szerencsétlen, akiket hasonló kaliberű kutyák téptek szét. Szabadulj meg tőlük, ajándékozd el egy megfelelő gazdinak, aki meg tudja őket nevelni vagy altasd el őket. De legjobb lenne, ha figyelgetés helyett elvinnéd őket egy kutyaiskolába, ahol leszoktatják az örjöngésről és megtanítanának téged is, hogyan kell egy kutyával bánni, hogyan kell kordában tartani és parancsolni nekik.

2010. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:
A visszafogás alatt azt értettem, hogy ki kell mennem rájuk szólni, hogy hagyják már abba. Érdekes, a gyereket még egyszer sem bántották. Sőt, ha kint vagyunk az udvaron, még vigyáznak is rá. Csak a többi kutyát nem szeretik. De tudod mit altasd el te a kutyádat.
2010. nov. 15. 23:29
 58/81 A kérdező kommentje:
Ja és érdekes olyankor azért le szoktak állni. De nem lehetek a nap 24 órájában a seggükbe, mert néhányan arra hordják az állatkájukat. És igen mire kiérek, hogy rájuk szóljak, a gyerek felébred.
2010. nov. 15. 23:33
 59/81 anonim ***** válasza:
58%

a többi kutya is csak egyszer tépett szét gyereket. többször már nem adtak rá neki lehetőséget.

Vagy viszont erős túlzásba estél az örjöngés meg a visszafogás szavakkal és az egész probléma elnagyolásával.

A végén kiderül kis ölebek, akik vakkantanak néhányat, de a te gyerekedet mát ez is zavarja. Ezért kiszólsz neki az ablakon Vakarcs helyedre. És ő meg farokcsóválva bebújik a ládikájába.

Tényleg nincs ott a faluban más, amin kiélhetnéd magad? Mert már nevetséges ez az egész.

2010. nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
86%

Írd ki a kaputok elé mindkét oldalra az alábbiakat:


"Kedves Kutyások! Kérem, kerüljék ki a mi kapunkat, mert idegbetegek a kutyáim (meg én is), és felébresztik a gyerekemet, ha az Önök kutyáját meglátják. Köszönettel: Jóskapista"

2010. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!