Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdésem igazából az lenne,...

A kérdésem igazából az lenne, hogy faluba miért kell a kutyát elhordani sétálni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam egy kérdést, hogy az egyik anyuka elvitte a gyerkőccel a kutyát is sétálni, és az egyik háznál azt látta, hogy anyuka veri a kutyákat, mert azok ugattak.

Én se kultiválom, ha a kutyáink azért őrjöngenek, mert másik kutyát sétáltatnak a házunk előtt. Főleg mikor a babám épp elaludt. Jó én nem verem őket, de igenis rájuk szólok. Tehát a kérdésem még mindig az, hogy miért kell a kutyát a faluban sétáltatni. Én se viszem az enyéimet.


2010. nov. 15. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%
Faluban élek, három gyerekem, két kutyám van. Igaz, hogy elég nagy az udvarunk, a két kistestű kutyámnak bőven van helye futkosni, mégis azt mondom, hogy a kutyának szüksége van új ingerekre, szagokra, és nem ítélem el, aki FALUSI létére kutyát sétáltat!!! Nekem mostanában erre nem igazán van időm, de pár éve mi is hordtuk a kutyákat sétálni a folyópartra rendszeresen. A mi kutyáink is megugatnak galambokat, macskákat, bizonyos embereket, akik nem szimpatikusak nekik, pl: ilyen volt az egyik szomszédom, őt egyszerűen nem tudták elviselni. A másik szomszédom meg simán bejöhet hozzánk, egyet-kettőt ugatnak, nem támadják. El kell fogadni, hogy a kutyák bizony ugatnak, még ha nekünk nem mindig tetszik, mert inkább csendet szeretnénk. Bár én nem vagyok híve a gyerekek néma csendben való nappali altatásának, a fiam szinte minden nap a kocsiban alszik kint a teraszon vagy a diófa alatt, 2 éves. Hozzá van szoktatva, hogy vannak bizonyos nappali zajok. Így is alszik 2-3 órákat.
2010. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
18%
Még az első oldalon írtam, hogy bizony engem is zavar ez a probléma. Sajnálom, hogy így le lettél hurrogva, némely anyatársunk nem emberhez méltóan fejezte ki a véleményét. A véleményét, amihez mindeninek joga van! Mi is hordjuk sétálni a német dogunkat, mert ő egyedüli kutya, és tényleg szüksége van új ingerekre, de nem lakott területen, főleg nem az utcán sétáltatjuk. Illetve még nagyon zavar, amikor a kutya idesz@rik a kapuba, és a kedves gazdájának eszébe sem jut felszedni a piszkot. Mi egy nagyon szép tiszta, külvárosi, falusias részen lakunk, ahol nem tudom a gyerekemet elvinni a játszótérre, mert a kutyák telesz@rták az egész területet!
2010. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olvastam el az összes hsz-t, mert 8 oldalnyi van már :)

Én meg azt nem értem, hogy sokan miért NEM viszik sétálni a kutyájukat? Azért, mert kint van ház előtt? Neki is ugyanúgy szüksége van a mozgásra, ingerekre, szagokra és persze a gazdájával töltött időre!

Anyósék sosem viszik ki a kutyájukat, hát meg is lehet nézni azt a szegény kutyát, tiszta idegbeteg, pedig gyönyörű kutya, skót juhász keverék.


Engem az idegesít amúgy, hogy a kutyák miért ugatnak meg mindent? Elmegyünk sétálni a gyerekekkel és némelyik kutya majd kidönti a kerítést, úgy megugat minket, pedig a közelébe sem megyünk.

Az ilyen kutyákat kéne sétálni vinni...

2010. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig, mi is kertesben lakunk, de nagyon kis kertünk van. Nemsokára szeretnénk kutyát, és tuti, hogy elviszem majd sétálni, mert szüksége van rá, ugyanis itt nem tudja kiszaladgálni magát. Én azt nem értem, hogy valaki azt nem érti, hogy miért kell a kutyának séta...
2010. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, egyébként mikor a kisfiam motorozik ugyanúgy örjöngenek a kutyák (ha sétálunk nem), meg vannak vadulva az egész utca zeng a kutyaugatástól....eszembe nem jut, hogy mostantól akkor ne motorozzon, nyilván neked sem jutna eszedbe, na a kutyasétáltatás ugyanez, csak a kiváltó ok más, de a végeredmény detto.
2010. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
81%

Teljességgel nem értek egyet a kérdezővel, DE ettől még nem szabad így lehordani. Zavarja, ez a véleménye kész.

Nekem teljesen más -mi is falun lakunk, van egy kutyánk és szoktunk menni a babával, kutyával, apával négyesben sétálni a közeli erdőbe, ahol elengedjük és szaladhat kedvére. Mindenki élvezi-. De ez az én véleményem, és ezt kifejezésre lehet juttatni normál hangnemben is. Szóval kedves kérdező, bizonyára nem csak Téged zavar a dolog, de lássuk be az emberek nagy többsége ezt nem így gondolja, és nem zavarja. Mint semmiben, ebben sem gondolkozhat mindenki ugyan úgy.

De azért csak azt mondom vidd el néha sétálni a kutyákat, mert jót tesz nekik is....

2010. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
100%
Mi faluban lakunk.Van két kutyánk az udvaron ami még nagy is.De néha mi is elvisszük őket sétálni.Jól érzik magukat,hogy szabadon szaladgálhatnak. mi kutyáink is ugatnak és akkor is mikor alszik a gyerek,de még soha nem ébredt fel rá.Szerintem ha megszokja ez nem lehet az alvásában akadály.
2010. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
21%
csak megjelölöm hogy elolvassam...
2010. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
62%

"Van aki nem akarja hogy a kertje bűzölögjön a kutyapisitől.."


Persze süllyedjen el a közterület a sok kutyaszärtól meg húgytól!!

Inkább pisilje össze gazdi kertjét!!

Sosem értettem a rohadt kutyapiszkot miért nem lehet felszedni??!!

2010. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló!

Jól beszélsz!!!

2010. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!