Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdésem igazából az lenne,...

A kérdésem igazából az lenne, hogy faluba miért kell a kutyát elhordani sétálni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam egy kérdést, hogy az egyik anyuka elvitte a gyerkőccel a kutyát is sétálni, és az egyik háznál azt látta, hogy anyuka veri a kutyákat, mert azok ugattak.

Én se kultiválom, ha a kutyáink azért őrjöngenek, mert másik kutyát sétáltatnak a házunk előtt. Főleg mikor a babám épp elaludt. Jó én nem verem őket, de igenis rájuk szólok. Tehát a kérdésem még mindig az, hogy miért kell a kutyát a faluban sétáltatni. Én se viszem az enyéimet.


2010. nov. 15. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
ÚÚÚÚ ba...meg ez jó ötlet.
2010. nov. 15. 23:55
 62/81 A kérdező kommentje:
Csak egy nyomi kérdést tettem, fel, de úgy látom én vagyok a bunkó, mert engem ez zavar. Ti meg vagytok a jóságos tündérkék.
2010. nov. 15. 23:57
 63/81 anonim ***** válasza:
92%

Itt pattogsz, mikor a kérdésedet már rég megválaszolták.

Te nem arra voltál kíváncsi, h miért kell a kutyát vidéken sétálni vinni, hanem szövetségesekre számítottál úgymond.

És nem az a baj, h zavarnak téged a sétáltatók, hanem h elvárod, h mindenki hozzátok igazodjon.

2010. nov. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
92%

2 hatalmas harcikutyám van és mindennap viszem sétálni őket,amikor a gyerekkel megyünk!És az én gyerekem nem ébred fel rá ,ha megy az utcán valamilyen kutya és az enyémek őrjöngenek!

Tipp:ne tarts kutyát,és nem ébred fel a gyereked...

2010. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
90%

Amíg nem volt gyereked, gondolom nem zavart, hogy ugatnak a kutyák. Mert nyilván megszoktad. A gyerek is meg fogja szokni. Aki falun lakik, vagy olyan helyen, ahol csupa kertes ház van, az megszokja a kutyaugatást, ennyi. A te gyereked is meg fogja szokni. Persze csak akkor, ha nem csapsz ekkora hűhót körülötte.

De ha nem tetszik, akkor van három lehetőséged: kiköltöztök egy remetelakba, vagy panelba költöztök, vagy nem tartotok kutyát.

2010. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
48%

Juujj de sok h.lye van ezen a fórumon. Szidjátok a kérdezőt orrba-szájba, de olvassátok már vissza a saját válaszaitokat. Miért kell így viselkedni? Nem hiszem, hogy csak a kérdező szenved idegbetegségben. A sok begyöpösödött anyuka jön levezeti a gyerek által felhalmozott idegességet egy szerencsétlen kérdezőn akit zavar, hogy a kutyájuk megugat másokat.

Kérdező: megértelek meg nem is. Én is laktam falun, 3 kutyám volt és néha elvittem őket sétálni. De pont azért szokta le róla mert a többi kutya úgy tutult hogy még a holtak is felkeltek rá. Szerintem a legtöbb kutya ilyen, védi a területét. Na meg attól is féltem, hogy valamelyik kutya kiszökik és összeverekedik az enyémekkel. Mi úgy oldottuk meg a sétálást, hogy elvittük a kutyákat olyan területre ahol szabadon futkoshatnak senkit se zavarva.

Most panelban lakunk, nincs kutyánk, viszont 2 gyerekünk van. Szinte minden szomszédnak van kutyája. Nagyon haragszom rájuk, mert egész nap vonyítanak, minden nap arra ébrednek a gyerekek, de nem szóltam senkinek egy szót sem, pedig néha eltudnám küldeni őket a francba. Ráadásul a lépcsőházban is olyan büdös van, hogy nem lehet megmaradni.

A másik amire haragszom, hogy nem szedik fel egyesek a kutyájuk után a sz@rt, de ez már nem ide tartozik.

2010. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
91%

En egy kisvaros kertvarosi reszen elek. Az egy dolog, hogy az ut olyan forgalmas, mint mondjuk a 4es. Ez az en egyeni problemam, mert nekem nem volt 5 millioval tobb penzem, hogy egy utcaval messzebb vasaroljak hazat.

Igy elfogadom, megszoktuk, hiaba habzana a szam amiatt, hogy kismillio auto jar, hogy alig tudunk kiallni az udvarrol a forgalom miatt, hogy naponta 50szer megy el szirenazo auto, hogy az elmult 8 honapban utfelujitas volt es kethetente 3 napon at utvefuroztak, egyebkent meg az autok dudaltak elottunk a savszukites miatt folyamatosan.

Vagy mit csinaljak???

Irjak a polgalmesternek, hogy ezentul keruljon mindenki Gyomro fele, mert mi ott elunk es zavar a zaj, a por?

Mert ha ugy allnek hozza, ahogyan te, akkor valami ilyesmit kellene tennem.


Kutyatema: nekunk is van kutyank. Mindig is tudott udvarra is menni, akkor is, amikor csak kis lakasunk volt nagyvarosban, de akkor is vittuk setalni. Most is visszuk setalni. Nem azert viszem, hogy a kornyek osszes kutyaja duhongjon, eszembe sem jut ez az opcio.

DE!

Amelyik kutya amiatt veri bentrol a keritest, hogy en elsetalok elotte a kutyammal, az akkor is veri, ha kutya nelkul setalok el a csiripelo nagyobbik gyermekemmel, vagy akkor, ha a babakocsit tolom el ott a kisebbik gyermekemmel. Ha zavarja a tulajt, hogy miattam hangoskodik a kutyaja, akkor a gyerekeket se vigyem setalni???


Es meg egy szempont: a mi kutyank apro, de vedi az udvart, a teruletet. O is megugatja az elottunk elsetalo kutyasokat, sot, az embereket is, a bicikliseket is, szinte mindenkit, akit nem ismer.

Emiatt meg nem nyirtam ki senkit, hiszen az en kutyam hangos, az en kutyam ugatasa lehet zavaro, igy ezt nekem kell megoldani, nem az a megoldas, hogy anyazok azokra, akik el mernek menni elottunk es ezzel felmergesiteni a kutyankat.

A megoldas: mivel tisztaban vagyok a kutyam reakciojaval es azzal is, hogy alszanak a gyermekeim es azzal is, hogy felebrednek a kutyaugatasra, igy nemes egyszeruseggel az altatas idejere beengedem a hazba. Ilyenkor kap enni, felmelegedhet, alhat egyet, ha van idom ra, akkor ilyenkor szoktam letakaritani a szoret, vagy epp labdazni vele.

Es lam, a kutya ilyenkor nem ugat, nem ebreszti fel a gyerekeket, minden szep es jo es meg a forgalmat sem kell leallitanom miatta.

2010. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
22%

Amugy: ha viszket valahol, akkor vakard meg.

Ne vard, hogy mas vakargassa a te fenekedet.

2010. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a faluban a legtöbben a kertben tartják a kutyákat, így hiába írom, de a kutyának szüksége van a sétára, hiába van a kertben tartva, elméletileg ez neki nem elég, főleg, ha nagy kutya. Ha valaki bezárva tartja az nem jó a kutyusnak.

Úgyhogy, ha az említett hölgy sétáltatja a kutyáját, igenis jól teszi, főleg, ha szobakutyája van. Szüksége van a mozgásra, a kertben nem fog köröket futni (hacsak nem hiperaktív) és magát sétáltatni csak azért, mert "szabadon" a kertben van. Mi igaz Pesten lakunk, de családi házas környékén, és sokan sétáltatják a kertben tartott kutyájukat. Nekem szobakutyám van és jól elrohangászunk együtt a kertben, mert nagyon nagy, de én is kiszoktam vinni a szabadba, nem viszem az utcára, mert engem idegesít, hogy megugatnak:), mert fél a kutyám, de egy kisebb erdőbe már igen, igaz sajnos, ritkán, de kiviszem, mert szüksége van rá. Amúgy, ha valaki elhalad a házunk mellett a kutyájával és ugatnak a szomszéd kertben tartott kutyák, engem egyáltalán nem zavar, családi házas környék, akkor is ugatnak sokszor, ha csak emberek haladnak el ott.

Az meg egyenesen felháborító, ha valaki veri a kutyáját, az állatkínzás, akárki akármit mond. A kutya egyik fő tulajdonsága, hogy ugat, így fejez ki sok mindent, ha zavar, akkor ne vegyél kutyát, ilyen egyszerű.

2010. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező!Teljes mértékben megértelek.Nekünk van egy német juhászunk,és egy spánielünk,ami korábban szobakutya volt(amíg nem lettem terhes).Ráadásul falunk lakunk,egy olyan falun,ahol szinte minden utcából ki lehet jutni egyenesen a szántőföldekre.Nos,még így van pár "barom" aki napi 2-3x hozza a kisebb,nagyobb méretű kutyusokat sétálni.Ezt úgy vettem észre hogy családi program.Csak az a baj,hogy ilyenkor a mi 2 kutyánk is rázendít.De ettől nem csak a mi gyerekeink nem alszanak,hanem a szomszédéi sem.Már én is ott tartok néha,hogy kiszólok a mi kutyáinkra és már mondtam,hogy ha egy olyan napon találnak erre jönni,mikor úgyis "szétrobbanok" akkor én is kiengedem a nagyot.

Szóval nagyon is megértem,hogy idegesít,ha falun kutyát sétáltatnak...

2010. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!