Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy egyedül.


Rám is furcsán néznek,mert nem szülök amig nincs meg a minimum bedolgozott időm (de inkább több,hogy a fönöknek legyen kedve visszavenni),párommal nem elég stabil a kapcsolatunk és hasonlók.


régebben is szültek a semmire,de mostanában tényleg több

De nézd meg,legtöbb iskolázatlan

2013. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 A kérdező kommentje:
Csak onnan jött az ötlet, hogy a gyerekvállalás topikba inden második kérdés hogy mikor jön végre a gyes, miért remegnek ezek az anyukák a segélyért ennyire?
2013. ápr. 2. 11:38
 3/135 anonim ***** válasza:
81%

Butaság, csakúgy, mint a nagy abortuszellenesség. Én tuti, hogy nem vállalnék a semmire gyereket, sőt, azon is gondolkodom, hogy egyáltalán vállaljak-e ebben a mai világban...

Nem az a legnagyobb baj, hogy nulla anyagi háttérrel szülnek, mert manapság nagyon nehéz összeszedni megfelelő hátteret. Hanem az, hogy nulla szellemi és érzelmi intelligenciával rendelkező, egyszerű, buta, és sokszor agresszív emberek vállalnak gyereket. A gyereke milyen lesz? Nagy valószínűséggel ugyanilyen. Amellett, hogy nélkülöz gyerekkorában, még a megfelelő lelki támogatást, tanítgatást sem kapja meg, mert nincs kitől. Ez sokkal súlyosabb probléma.

2013. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a férjem jól keres, saját lakásunk van, de én is várom a gyest. Hónap végét 3emberrel meg lehet érezni, főleg ahol már nagyobbacska egy gyerek. Úgymond 3felnőttet kell ellátni 1fizetésből. A gyedem még jó volt, annyi mint a fizetésem, aztán egyik napról a másikra már csak 30000ret kapok, amit megéreztünk mindannyian. Mégis úgy láttuk, hogy az utolsó egy évet itthon töltöm.

Nincs olyan, hogy tökéletes anyagi háttér, tökéletes érzelmi biztonság. A gyerek megszületésével egy harmadik fél lép be a kapcsolatba és ez bizony megterhel minden párkapcsolatot. Nem hiába van annyi elválás a gyerek 1-2éves kora körül. Nálunk is volt mélypont, de túléltük. Kár ítélkezni, amíg nincs gyereked, addig nem tudhatod, hogy milyen. Egy lakás, egy háztartás is rengeteg kiadás és csak Apa fizetése van.

2013. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
97%

első vagyok még:


Plussz ami még mostanában elterjedt: szar kapcsolat,válás is szóba kerül,erre csinálnak mégegy gyereket,attól majd helyrejön a kapcsolat (a nagy lókukit)

2013. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 anonim ***** válasza:
82%

Azok, akik a gyest várják semmivel sem különbek azoktól, akik ma a fizetés napját várják talán teljesen üres pénztárcával.

Ma nagyon sok család igen kevés pénzből él. Nagyon sokan vállaltak gyereket, aztán elvesztették a munkájukat. Ahogy nagyon sokan vásároltak hitelre és most elvesztik a lakásukat.

Ismerek nem egy embert, családot , aki kényelemben élt és ma 0-án van.

Kívánom, neked sosem kelljen "várni" a pénzt a megélhetésedhez!

2013. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/135 A kérdező kommentje:
Azért egy havi munkabért (a fizetést) nem feltétlenül vonnám egy kalap alá egy alanyi jogon járó segéllyel (mert a gyes az!).
2013. ápr. 2. 11:48
 8/135 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen egyetértek veletek,csak azt ne felejtsétek el hogy (ne történjék) de a jómódúakkal és a jó kapcsolatokkal is történhet bármi és állhat ott a nő az iskolájával meg mindennel együtt kisgyerekkel...

sajnos az embereket sokszor a szívük vezeti nem az eszük és Én is ilyen bizonytalanba szült gyerek vagyok és 30 éves tehát régen is trend volt ez.

A véleményem szerint mérhetetlen ÖNZŐSÉG.

2013. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 anonim ***** válasza:
45%
A gyes és a gyed az anya fizetése, mert felnevel egy gyereket az első 3évben. Én állítom, hogy a háztartás és a gyereknevelés néha ezerszer fárasztóbb, mint amikor bent ültem 6órát a munkahelyemen és amikor letelt a munkaiőm, akkor pihentem egy jót. Egy fél éves gyerek mellett nincs 6órás munkaidő...Azért segély a neve, mert az államtól kapod. Ennyi erővel a munkanélküli segéllyel is lehetne problémád. Azt is azért kapja az ember, hogy meg tudjon élni, amíg nem talál munkát.
2013. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért a segély mivoltján témázunk, a segély, az segély, nem fizetés, a segélynek nem az a funkciója, hogy elláson bárkit és bármit, hanem hogy átmenetileg megoldást nyújtson.
2013. ápr. 2. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!