Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/135 anonim ***** válasza:
79%
Ezen veszekedni! :) Én nekem van gyerekem és mikor bevállaltuk még 250-300 ezerből éltünk és nem a mi hibánkból de sajna a születése után a férjemet elküldték én meg kapok kb 60 ezret holott én rendesen dolgoztam előtte! Igaz én még a gyedet várom gyakran de nagyon!!! Még sem gondolom,hogy ezért gáz lenneék,hisz a gyerekemnek mindent megadok ő az első mert nem ő tehet róla,hogy így alakult! Remélem a gyest nem fogom már így várni hanem addigra vagy jóval hamarabb hejre jövünk de nem gondolom,hogy ezért gáz lennék mert esetleg a gyest is várni fogom! Sok mindenki kap másféle segélyt a semmire mert életében nem dolgozott és mégis többet kap és többet ér az állam szemében mint aki gyermeket vállal! És nem mindenki tehet róla,hogy ilyen helyzetben van,hogy segélyre kell várni!
2013. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/135 anonim ***** válasza:
62%
Ha valaki beleolvas az ilyen "mikor jön a gyes" kérdésekbe, akkor kiderül hogy van otthon 3 krumpli meg 1 vhagyma. 1 hétre, 3-5 főre. Szóval éheznek.
2013. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/135 anonim ***** válasza:
83%
Meg mi lesz itt pár év múlva? Aki teheti, megy ki külföldre. Itt maradnak a nyugdíjasok, akiket el kell tartani, a nagycsaládosok, akik jól járnak az adókedvezményekkel, és a szegény emberek fogják ezeket mind fizetni, akik maguk is támogatásra szorulnak.
2013. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/135 anonim ***** válasza:
37%

"Nem. Megkérdeztem, miért érték egy gyerek. Az egyik válaszoló elkezdte sorolni, hogy ha majd öreg leszek, az a gyerek fizeti a TB-t, nyugdíjat, stb., vissza tudod keresni. "


Igen az én voltam, csak te abban a kórságban szenvedsz, hogy félremagyarázod a szavaimat, azokat nem továbbgondolod, hanem leegyszerűsíted. TOvábbgondolva eljuthatnál oda, hogy nélkülük te sem leszel később vagy ha leszel is jóval szerényebb körülmények között. De te leegyszerűsíted, szerinted csak adófizetők. Nem én mondtam, te mondtad.

2013. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/135 anonim ***** válasza:
82%
Én szegénységbe születtem, mégis édesanyámnak köszönhetően van egy új házunk, mi is épItettünk egyet és jólétbe szültem, tehát anyám a semmire vállalt mégis felépItett valamit, amit mi folytattunk. Valaki Irta,hogy milyen gyerekei vannak azoknak, akik a semmire szülnek. Esetleg olyan, mint én meg a bátyám, akik, mint édesanyám is törekedtünk és meglett az eredménye. Nagyon sok olyan ember, aki tett a világért, a semmire született. Egyébként pedig kedves kérdező, édesanyád idejében sokkal nagyobb divat volt, mint most.
2013. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/135 anonim ***** válasza:
65%

Ehhez viszonyítva igencsak luxus 3 évig otthon lenni a gyerekkel.


Sajnálom, hogy neked ez luxus és nem azt látod, milyen jó is lehet esetleg a gyereknek. Ha már annyira a gyrek érdekeit nézed.


Elég szomorú, hogy aki bunkó módon ítélkezik nem veszi észre, vagy inkább nem akarja, hogy nem a szélsőséges dolgokról megy a vita. Nyomor meg miegymás. Öngyilkosság...


Bele rúgni a másikba, nem köszönni az utcán, ítélkezni, fikázni, vádaskodni az megy. Az a menő. Leidiótázni embereket itt a fórumon. Gratulálok, lányok! Éljen a Húsvét, a Feltámadás. Ezért tart itt a társadalom. Legalább annyira káros a társadalomnak az az ember, aki így gondolkozik és hátráltat, mint az, aki nullára vállal gyereket.

2013. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/135 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj tudjátok, hogy ha csak az vállalna gyereket aki 1. olyan jól keresett addig hogy több százezret félre tudott tenni ERRE hogy gyed mellett is tartsa a színvonalat meg ha beüt a krach apa elveszti a munkáját akkor is megéljen

2. tökéletes több éves stabil kapcsolat amiben nincs kikacsingatás egymás megcsalogatása stb.

3. megfelelő időben vannak életkorilag

4. olyan szinten vannak bebiztosítva anyagilag hogy ha elvesztik a munkájukat és esetleg hónapokig évekig nem találnak akkor sincs gáz.

akkor szerintetek hányan vállalnának gyereket? Hányan vannak ma M.o-n ilyen helyzetben?

Mi a megoldás? Ne szüljön mostantól senki aki "ezalatt" van szintben amit írtam fentebb?

2013. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/135 A kérdező kommentje:

"Szerintem kérdező az összes hasonlóan gondolkozó társaddal együtt, fogjatok össze és amit a szüleitek kaptak segélyt és lakástámogatást azt a mai inflációval felszorozva fizessétek vissza az államnak.

Lehet példát mutatni, vagy egyáltalán valamit felmutatni az életben.!

Lehet hogy ez után senki sem fogja igénybe venni...

Ja és hozzál létre munkahelyeket is. Ahol tudnak dolgozni PÉNZÉRT! nem segélyért. Mert ma sajnos Magyarországon annyi a fizetés mint külföldön a segély...."



A szüleimnek egyetlen egy szocpolos lakása volt, ami "támogatásnak" számít, ezt akkor és ott sokan megkapták, egyébként meg az elmúlt 30 évben pont annyit adóztak, hogy lazán ledolgozták azt a pénzt, és ezekből az adókból lesznek kifizetve a segélyek (is), tehát azt gondolom, megszolgálták a társadalomnak.

De ha már itt tartunk, a te szüleid semmit sem vettek igénybe? Miért nem? Lehetőségük gondolom lett volna rá bőven, nem?


A munkáról meg annyit, hogy aki dolgozni akar, az tud is, nálunk az üzembe hetente cserélődnek az emberek, mert "unalmas" meg nem járnak be dolgozni, meg hasonlók... Aki meg éhes (pláne akinek a gyereke éhes!!!!), az ne válogasson, dolgozzon, ami van, ne a markát tartsa a segélyért.

2013. ápr. 2. 13:11
 79/135 anonim ***** válasza:
80%

Én teljesen egyetértek veled, annak ellenére hogy az elmúlt pár hónapban összejött minden sz@r, és ugyanúgy "remegek", hogy mikor jön már a gyes.

De kedves anyukák, mindenki, van különbség, a között, hogy valaki 0 háttérrel, 0 melóval vág neki, és más. amikor az ember menet közben csúszik le (esetemben ez több, mint 1 év után kezdődött)

2013. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/135 A kérdező kommentje:

"Bele rúgni a másikba, nem köszönni az utcán, ítélkezni, fikázni, vádaskodni az megy. Az a menő. Leidiótázni embereket itt a fórumon. Gratulálok, lányok! Éljen a Húsvét, a Feltámadás. Ezért tart itt a társadalom. Legalább annyira káros a társadalomnak az az ember, aki így gondolkozik és hátráltat, mint az, aki nullára vállal gyereket."


Te pedig nem tudom, minek keversz bele a témába egy vallási ünnepet. És szerinted a gondolkodó emberek jobban hátráltatják a társadalmat, mint azok, akiknek az X gyerekét állami pénzen kell felnevelni?

2013. ápr. 2. 13:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!