Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/135 anonim ***** válasza:
12%

"És a megtakarításhoz meg nem nyúlunk mert nem arra tesszük félre...."


Nem azért mondom, de akkor mégis mire?

2013. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/135 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szülök a 0-ra (pont, h azért kapom az idősebbektől a megvető pillantásokat és megjegyzéseket, h márpedig benne vagy a korban), de azt is borítékolom, ha eljön az idő, bizony én is várni fogom a GYES-t, ugyanis nem hinném, h Magyarországon sok család van, ahol egy fizetésből meg tudnak élni 3-an vagy még többen.
2013. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/135 anonim ***** válasza:
75%
Ráadásul aki rosszul dolgozik, azt kirúgják, nem kap fizetést. Aki rosszul neveli a gyerekét, ugyanúgy kap pénzt.
2013. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/135 anonim ***** válasza:
28%

Én egy Ft. támogatást nem adnék az anyaságra.Mindenki csináljon annyi gyereket,amennyit el tudna tartani támogatás nélkül.Teljesen egyetértek veled,kérdező.

Aki meg panaszkodik,hogy milyen fárasztó,az megintcsak ne szüljön.Lehet lenullázni.

2013. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/135 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan valaki nem adna támogatást anyaságra? Ha gyerek születik, kiesik egy fizetés, az a minimum, hogy támogassák...
2013. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/135 anonim ***** válasza:
82%

Én mondjuk nem a gyes vagy gyedről beszélek, amikor azt mondom hogy bizony 21 évvel ezelőtt mindenféle anyagi háttér nélkül szültem. Se lakásom, se félretett pénzem nem volt, Volt munkám, így járt a gyed és gyes.

Hogy őrültség volt-e?? Nos akkor valószínű hogy azt mondtátok volna, hogy "ez nem normális, nulla háttérrel) De ma a fiam 21 éves. Van lakása, ahogy nekem is. Külföldön tanul egyetemen, jelenleg ott is él. Nincsen anyagi gondok.. Mindene megvan amire ma egy fiatal vágyik..


Végül is az ember nem tudhatja a jövőt. Sokan be vállalják mert remélik a nincstelenség nem tart örökké. Minél idősebb a gyermek annál könnyebb lesz minden.

Sokan azt hiszik várni kell amíg megteremtik a feltételeket. Ez is jó tanács. Dolgoznak, és talán 30 évesen nem a szülőkkel élnek hanem vesznek egy lakást. Talán boldog házasságban agy kapcsolatban is élnek.. Erre vállalnak gyereket. Mi a garancia hogy minden tökéletes lesz?? Semmi.. Rajtunk áll, hogy ki mit képes vállalni, ki mennyire tud lemondani dolgokról vagy hogy tudja alakítani az életét.

2013. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/135 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat rosszul fogalmaztam.... Nem a segély szó a sértő. Ha nem az hogy összehasonlítattlannak tartod a munkabérrel....

Bár közöd nem sok , de mi a megtakarításainkat a következő dokgokra tesszük félre.:gyerek tanítattás, gyerek elindítás az életbe(valamennyivel támogatni tudjuk az első lakás vásárlását) és építkezni szertnénk....

2013. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/135 anonim ***** válasza:
81%

Igen segély. De mi ezzel a problémád? A gyerek 3éves koráig jár, nem 8évig, meg ilyenek. 2év gyed, 1év gyes, ami szinte semmire nem elég. Ahol nem keres jól az Apa, az Anyának vissza kell mennie dolgozni, ha megmarad a munkája...ha nem, akkor 1fizetésből élnek meg ketten, mert az a 28ezer forint a fűtésszámlára nem elég...

Én 120at kerestem, a férjem 400körül, így vállaltunk gyereket. Én nem tudok már visszamenni dolgozni és 400ból 3an élünk meg viszonylag jól. 2kocsi, saját lakás és nincs hitelünk. DE ahol hitel van és csak Apa fizetése van, azoktól miért sajnálod a GYESt? Nem értem. Sok ismerősöm van, ahol Apa 150et keres, Anyár meg kirúgták, miután visszament dolgozni (hisz a legtöbb helyre nem kell kisgyerekes anyuka). Csak a fűtés a panellakásba 29ezer forint (nekünk legalábbis ennyi az ehavi). Miért ne várnák a gyest? És nem azért mert nem tudják beosztani a pénzt, hanem azért mert kevés a fizetés, és sok a kiadás. Van ahol hitel van, van ahol albérlet, mert még annyit se tudtak félretenni, hogy önerőt lerakják. Senki nem úgy szül, hogy ki fogják rúgni, vagy megszűnik a munkahelye. És egy 30-35éves nő, már mire várjon? Sosem lesz tökéletes anyagi biztonság, magyarországi körülmények között. Azért kíváncsi lennék kérdező, hogy neked van e saját gyereked, meg a fizetések mire megy el? Mert sok bölcsibe, oviba nincs is hely, viszont be kell adni a gyereket, akkor ilyenkor megy magánbölcsibe, ami 80ezer forint. Igen, várják a gyest és ezzel nincs baj. Jár alanyi jogon és szerencse hogy ezt legalább nem vette el az állam, mert akkor tényleg cudar világ lenne az anyákra

2013. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/135 anonim ***** válasza:
15%
Miért kellene támogatni azt aki szül? Ki mondta neki, hogy vállaljon gyereket? Igaza van a valahol előttem írónak, az vállaljon, aki el tudja tartani.
2013. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/135 anonim ***** válasza:
76%
Tudod az állam érdeke, hogy minél több ember legyen. Ezért támogatja. Szerintem te se léteznél, ha nem lenne támogatás.
2013. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!