Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 Robi.88. ***** válasza:
61%

Aki tényleg háttér nélkül szól az egyszerűen egy idióta!

Az persze más ha változik kozben az anyagi háttér, de azért ne szüljön senki gyereket mert miylen cuki és mondjuk meg tudja tartani vele párját. Az ilyen ne szaporodjon, mert ezt a hibás génállományt örökíti tovább, bár ezzel már kicsit elkéstunk....

2013. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező!


Bár én nem vagyok már vagy 7 éve gyesen, de sértő szerintem segélynek nevezni a gyest.

A kismamának most az a munkája a és azt hiszem hogy megdolgozik azért a kevéske pénzért....

A párom és én is jól keresünk, de most pl. Nagyon várom az adóvisszatérítésemet a gyerek után, mert ahol gyerek van és háztartás oda mindiv kell a pénz. És a megtakarításhoz meg nem nyúlunk mert nem arra tesszük félre....

2013. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
80%

munkanélküli segély 3 hónapra jár csak,gyes 3 8vagy több) évre.

Azért nem mindegy.

És k.rvára nem fizetés,hanem segitség,hogy ne halj éhen.


Aki erre szül,idióta.

első voltam

2013. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
78%

A nullára 3-4-5 gyerek szülését én sem tartom jó ötletnek.


De nem tudok nem tudomást venni arról, hogy mi a fenét tehetnének? Állást nem nagyon találnak fiatal nők, mert hát úgyis elmegy szülni. Kincstáras ismerős mondja, hogy elképesztően sok anyukájuk van, aki nem volt jogosult gyed-re. Alig 26ezer ft a gyes. Akkor ők inkább soha ne szüljenek???


Én 16 éve szültem, szerencsétlen időben, hiába dolgoztam, gyed nem járt, csak gyes. Átérzem a helyzetüket.


Nem akarok politikát belekeverni, de ha annyira támogatni akarnák a családokat, nem adókedvezményt adnának, amikor egy minimálbéres megy egy gyeses szülő két gyerekre már igénybe sem tudja venni. Inkább emeljék az öregségi nyugdíjminimumot, ezzel együtt a gyest, mert bizony évek óta változatlan az összege. :(

2013. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 anonim ***** válasza:
82%
Sértő vagy nem sértő számodra, a gyes pedig segély, gyermek gondozási segély. Nem értem ebben mi a sértő.
2013. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/135 anonim ***** válasza:
80%

GYES: Gyermek Gondozási Segély


a tudatlanok kedvéért...ez egy segély,nevében is benne van


A GYED ami nem segély,az azért jár,mert dolgoztál

2013. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
82%
Ha én, egyedülálló gyerektelen emberként remegnék a fizetésemért, azt jelentené, hogy nem tudom jól beosztani, és csak én szenvedek tőle. Családos embernek a családja is szenved a pénztelenségtől.
2013. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 anonim ***** válasza:
59%

Nem "divat" lett, hanem az emberek egyre rosszabb anyagi körülmények közt élnek, de emiatt természetesen nem mondanak le az anyaságról.

Mi is a "semmire" vállaltunk gyereket, de eszembe nem jutott az anyagi korlátok miatt nem megélni az anyaság csodás érzését.

A gyermekünk mindent megkap ami számít.

Törődés, szeretet, ez a fontos.

Nem lesz kevésbé értékes, ha használt ruhákat adok rá, vagy akciós pelenkát veszek.

Az igaz ember mérvadója nem ez.

2013. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
62%

Azt számolgatom a kérdés láttán, hogy azokon a településeken, ahol nincs bölcsi csak qvadrága magánböli(havi 60ezerért), ott esetleg az a nő aki nettó 60-70-t keres az mi a lófszt csinál? Ugye a gyeddel még el el vannak, de a gyes, vagy elmegy műszakozni a 1-2éves gyerek mellett?


Amikor a fiam megszületett nekem már nem volt állásom, lecsúsztam a gyedről, kapásból gyes, de a férjem hazahozta a 200-t, jól megvoltunk. Aztán a férjem már csak 100-t keres(örült, hogy kapott munkát) plusz a gyes+2csp, és így kell gazdálkodni. Szóval nem kell ítélkezni.

2013. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 A kérdező kommentje:

GYES: Gyermek Gondozási Segély

GYED: Gyermek Gondozási Díj


Sértő vagy sem, a gyes az segély.

2013. ápr. 2. 12:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!