Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
 81/135 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként meg azon is látszik az érzelmi sivársága itt sokaknak, hogy egyből lepontozzátok az olyan válaszokat,ahol kicsit is értékesnek vélik a gyermekeket. Jön egy ilyen válasz és nem telik el 2 perc máris le van nullára pontozva, amit később lehet hogy felnyomnak 20-30-40-re, de akkor is egyből lepontozzák. Kíváncsi lennék az ilyen lepontozók leki világára, mennyi keserűség és gyűlölet férhet beléjük :D Na meg irigység.
2013. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/135 anonim ***** válasza:
69%

Te pedig nem tudom, minek keversz bele a témába egy vallási ünnepet. És szerinted a gondolkodó emberek jobban hátráltatják a társadalmat, mint azok, akiknek az X gyerekét állami pénzen kell felnevelni?


Olvass kérlek és értelmezz, ne akarj mindenáron belekötni.

Azt írtam, legalább annyira káros, nem jobban.


Vallási témát belekeverni... Mert most ilyen hangulatomban vagyok, egyszerűen még az ünnep hatása alatt vagyok és érzékenyebb ezekre a dolgokra, a gonosz megjegyzésekre, ennyi. Miért zavar ez téged?

2013. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/135 anonim ***** válasza:
80%
Én szüleim is igénybe vették. Kettőnk között csak annyi a különbség hogy te lefikázod azokat akik most szintén igénybe veszik ami jár....
2013. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/135 A kérdező kommentje:

"Olvass kérlek és értelmezz, ne akarj mindenáron belekötni.

Azt írtam, legalább annyira káros, nem jobban.


Vallási témát belekeverni... Mert most ilyen hangulatomban vagyok, egyszerűen még az ünnep hatása alatt vagyok és érzékenyebb ezekre a dolgokra, a gonosz megjegyzésekre, ennyi. Miért zavar ez téged?"


Szerinted mi a gonosz abban, hogy egy gyereket nem lehet segélyből felnevelni, és felelőtlenség eleve gyesre szülni?

Ne akarjak mindenáron belekötni, írod te, aki gyakorlatilag semmiben nem reagált a témára, csak elég nyers módon kifejezte, hogy "miért nem jó az úgy".

2013. ápr. 2. 13:20
 85/135 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg nem azzal van alapból a gond, hogy valaki igénybe veszi, de hogy ennyire semmire szült, hogy minden hónap végén sír, hogy mikor jön már. Nem érzitek a különbséget?
2013. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/135 anonim ***** válasza:
79%

Furcsák ezek a válaszok... Születésemtől kezdve éltem fantasztikusan jó, és béka feneke alatti anyagi körülmények között is, de sem egyik, sem másik helyzetben nem jutott eszembe, hogy egy gyermek ne lenne érték. Hogy én ne szeretnék majd egyszer. Mi az, hogy a mai világba? Miért hiszik mostanában olyan sokan, hogy rettenetes világot élünk? A világháborúk, na azok rettenetesek voltak, vannak családi históriák. Tulajdonképpen ami rossz a világban, annak a nagy részéről mi magunk tehetünk. Önzőek és szűklátókörűek vagyunk, nem törődünk eleget a gyermekeinkkel, de mindezen lehet változtatni, és aki nem próbálja meg, az valóban gubbasszon hetven évesen otthon, egyedül, család és lelki-anyagi támogatás nélkül.

Félelmetes, hogy mennyire szerettek ítélkezni. A lánykám három hónapos, és sokkal több mindent megkap, mint más picik, de eszembe nem jutna elítélni azt az anyukát, aki várja azt a támogatást, amit sokkal inkább megérdemel, mint a börtöntöltelékek, munkanélküliek (akiknek egy része nem is akar dolgozni) és azok, akik egyéb okok miatt részesülnek támogatásban. Tudom, hogy a nyomor mennyire kikezdi az ember képességét a reményre és a továbblépésre, és hiszem, hogy az ilyen embereken segírenünk kell, nem pedig beléjük rúgnunk.

Aki pedig a gyermeket nem tartja értéknek, az ne vállaljon. Tényleg ne. Mert az majd nem tudja értékelni, amikor egy akármilyen nehéz és idegőrlő nap után valaki úgy istenigazából rámosolyog. :)

2013. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/135 A kérdező kommentje:

"Én szüleim is igénybe vették. Kettőnk között csak annyi a különbség hogy te lefikázod azokat akik most szintén igénybe veszik ami jár...."


Aki igénybe veszi, és aki követeli, az szerinted egy kategória?

2013. ápr. 2. 13:21
 88/135 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem azzal van alapból a gond, hogy valaki igénybe veszi, de hogy ennyire semmire szült, hogy minden hónap végén sír, hogy mikor jön már. Nem érzitek a különbséget?



Pontosan! Köszönöm!

2013. ápr. 2. 13:25
 89/135 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, még a kérdésedben is benne van az egyik válasz, csak nem fogod fel agyilag. Képzeld el magad, hogy dolgozol az üzemben a kis pénzedért, amiből nemhogy gyereket, de még magadat se tudod eltartani, ahogy szeretnéd. Megismerkedsz egy férfival, aki jól él. Egyőtt vagytok pár éve, te már benne vagy a korban és szeretnél gyereket. A párod rábólint és lesz egy, apuka egy kis idő múlva becsajozik és neked menned kell, gondolom a gyereket viszed, mert apukát nem érdekli. Na akkor lehet te is a gyest várod és próbálod apukából kifacsarni a gyerektartást. Én szerencsés helyzetben voltam, mert én is és a párom is jól álltunk, Igy nyugodtan szülhettem és nem kellett attól tartanom, hogy mi lesz, ha a párom lelép, szerencsére eszébe sincs. Viszont a barátnőmmel megtörtént, és akkor úgy gondolta, hogy egy megbIzható társnak, jó anyagiakba szül.
2013. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/135 anonim ***** válasza:
76%

70-es válaszoló vagyok

Azoktól kérdezném, akik lepontoztak:


Tényleg az a normális, hogy a 2 gyerek, meg a terhes anyuka éhezik egy hete? Ő egy felelősségteljes anya? Nem arról beszéltem, hogy a gyes nem jár, én is babával vagyok itthon, jelenleg gyeden. De eszembe nem jutna úgy vállalni még egyet, hogy a meglévőket nem tudom eltartani. Szóval kedves lepontozók gratulálok! Éheztessétek csak a gyerekeiteket, biztos minden este megköszönik a fene nagy szereteteteket, miközben korog a gyomruk.

Megjegyzem nálunk is érezzük a hónap végét, de olyan még sosem volt, hogy ne lett volna mit adnom enni a gyerekeknek. Aki a fene nagy szeretetében képes nézni az éhező gyereke arcát, az aztán baromira felelősségteljes, gratulálok... pfff

2013. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!