Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 anonim ***** válasza:
15%

"Most komolyan valaki nem adna támogatást anyaságra? Ha gyerek születik, kiesik egy fizetés, az a minimum, hogy támogassák..."


De miért én? Támogassa a családja.


Ha én most eldöntöm, hogy elmegyek egy afrikai szafarira, kérhetek segélyt, mert kiesik a fizetésem?


És a gyerekvállalás egy döntés. Ugyanúgy, mint a szafari.

2013. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/135 anonim ***** válasza:
59%

"Tudod az állam érdeke, hogy minél több ember legyen."


Az állam érdeke, hogy minél több adófizető legyen. Miért akarnának több embert, ha azoknak sincs munkájuk, akik már itt vannak?

2013. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 anonim ***** válasza:
65%

Lefogadom egyébként hogy akik itt itélkeznek a semmire szülőkre azoknak még jobban várják a fizut mit az anyák a gyest....


Soha nem tudhatod higy mi lesz holnap.. Lehet ma jól megy és azt mondod hogy jöjjön a gyerek és kire megszületik tönkremész.....akkor mi lesz, lelököd a taigetsosról?

Nekem tavaly augusztusig jó vállalkozásom volt. Nagyon jól ment, mindaddig míg az egyik bevásárló központ el nem adta a bérleményünket az egyik mobilszolgáltató cégnek.

Benne volt sok sok milliónk az átalakításokban, ami elúszott......

Újrajlkezdeni? Majd talán.... Ha találunk ugyan olyan jó helyet, ami nem könnyű, meg hát az ember ha már megégette magát.... Azóta dolgizom, ez sem rossz de azért nem a saját....

2013. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/135 anonim ***** válasza:
59%
"Tudod az állam érdeke, hogy minél több ember legyen. Ezért támogatja." DE, nem mindegy, hogy milyen !!!! (mármint ember legyen) Te tudod, hogy kik vállalnak sok gyereket, és hogy mire illetve kire meg el az a rengeteg pénz, amit befizetünk adó címén?
2013. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 anonim ***** válasza:
66%
Hiába pattogsz itt, akkor is van GYES, GYED, sőt családi is, meg tudod mi még? Egyszeri gyermekvállalási pénz. Semmit se tudsz változtatni.
2013. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/135 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 30as! Ha nem kapna egy anya támogatást, akkor mégs hogyan szüljön? Ez vicc, komolyan! 2-3évet otthon vagy, gyerekkel, tudod mennyi pénz az? Akkor már egy 20éves rakjon félre havi 20ezer forintot 10éven keresztül, hogy gyereket vállalhasson? És akkor rakjon félre, hogy lakást tudjon venni, meg rakjon félre, hogy iskolába járjon. Épp elég a félretett pénz arra, hogyha nem veszik vissza a munkába, mert akkor nem 3évig nem fog dolgozni, hanem 5évig kb. És ha Apa úgy gondolja elég volt a sírós gyerek és otthagyja az Anyát egyedül, akkor az Anya meg dögöljön meg? Komolyan! Ezt sajnáljátok? 28ezer forintot? Hát milyen világban élünk? Egy gyermek, egy család áldás kéne hogy legyen, nem itt 28ezer forintot sajnálni a másiktól...
2013. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 anonim ***** válasza:
91%
Ha Magyarországon nem szülnének null háttérre a nők, akkor már csak fele ennyien lennénk.
2013. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/135 A kérdező kommentje:

Jelzem, egész Európában itthon a leghosszabb a gyerek után járó pénz.

Van egy francia barátnőm, és nem érti, miért nézik le őt az emberek, mert 13 hónaposan bölcsibe adta a kisfiát, és visszament dolgozni, holott kint Franciaországban a nők 1 vagy maximum 3 hónapot maradnak a gyerekkel, mivel semmiféle támogatás nem jár! Utána felvesznek egy au pair-t, és élik tovább az életüket.

Ehhez viszonyítva igencsak luxus 3 évig otthon lenni a gyerekkel.

2013. ápr. 2. 12:21
 39/135 anonim ***** válasza:
16%

"Egy gyermek, egy család áldás kéne hogy legyen"


Az is. CSAK NEM NEKEM. Nekem semmi közöm ahhoz a gyerekhez.


Igen, pontosan jól mondtad, aki valamit akar, arra félre kell tenni.

2013. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/135 anonim ***** válasza:
58%

"egy magyar gyermek születése viszont igen."


Milyen érték? Nekem még soha nem lett jobb vagy másabb, mert valaki, akit nem ismerek, szült egy gyereket.

2013. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!