Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/135 anonim ***** válasza:
91%

"Nem ismersz, de elmondom: nem szeretek senkitől függeni."


Ki szeret?


"Így egész életemben minden erőmmel azon leszek, hogy öregkoromban (tudod, ráncosan) ne kelljen senki támogatása soha. "


Általában minden ember így akarja,sok újat nem mondtál.


"Én se szeretek most másokat támogatni, és ki a f@sz vagyok én, hogy egy csomó gyerek pénzét elvegyem? "


Az a helyzet, hogy te nem értesz semmit se egy társadalom működéséből, azáltal hogy megszülettél és felnőttél (bár ez egyenlőre csak feltételezés a részemről)már rengeteg "pénzt" vettél el másoktól.


"A másik pedig, hogy ezer százalék, hogy nem ebben az országban fogok megöregedni. "


Elég lenne 100 is, de azért elég naív dolog ekkora távlatokban kijeléenteni valamit tényként. Sebaj, a nahgulatkeltő érveléshez látom értesz.


"Utalják majd utánam a nyugdíjt? Én is fizetem most..."


Igen fizeted.


"És még mindig nem tudom, miért érték a gyerek,"


A te esetedben már semmiylen érvet nem lehet használni, te már előre eldöntötted, hogy a gyerek nem érték, a társadalomnak nincs szüksége az új nemzedékekre.


" mert ha ennyi minden értéke, hogy egyszer majd tejel, azt megint csak nem értéknek, hanem adófizetőnek hívjuk."


Látod erről beszélek, a hangulatkeltéshez értesz. Te máshogy fogalmazol meg valamit és azt hiszed tiéd az igazabb válasz.

2013. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/135 anonim ***** válasza:
12%
Az nem is lényeg, csak fizesse az adót. Ez az értéke.
2013. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/135 anonim ***** válasza:
79%

60.

Ez azért elég extrém eset, az pedig, hogy a testvéred öngyilkos lett, hát ott más problémák is voltak, nemcsak a szegénység.

2013. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/135 anonim ***** válasza:
91%

Egyébiránt addig, amíg az én adómból börtöntöltelékeket, politikusokat, egyéb csaló, hazug embereket tartok el, addig igenis ELVÁROM, hogy az alatt a 2-3 év alatt, amíg otthon vagyok, mi is támogatásban részesüljünk.

Jah, h ez egyeseknek nem tetszik? Semmi gond, amint nekem sem kell másokat eltartanom az adómból és azt a pénzt félrerakhatom erre az időre, egy csapásra megszűnne ez a gond. Lehet érte lobbizni!

2013. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/135 anonim ***** válasza:
35%

"Átfutottam a válaszokat, elég érdekesek. Az véletlenül, esetleg, érdekel bárkit hogy a GYEREKNEK mi a jó, ő mit érez?


Mi nyomorban nőttünk fel. A testvérem öngyilkos lett, én is próbálkoztam de nem sikerült. Pszichiátria hónapokig, még most is pszichológus kezel.


Aki nem mond le az anyaság csodájáról, mert jó a gyereknek a használt ruha meg a krumpli hetekig, az ÖNZŐ. Ennyi.


A politikai-társadalmi hatások nem érdekelnek. Csak a gyerekem boldogsága. Üres hassal, a padtársad szendvicsét lopva nem boldog egy gyerek"

ERRŐL beszélek Én is csak itt nyomkodják a piros kezeket

nagyon sajnálom ami veled történt. szerencsére nálunk nem történt ilyen tragédia,csak Én szerettem volna orvos lenni :(

2013. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/135 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem fog tudni jó göncben egyetemre menni mert most várja a gyest?

Elég értelmetlen.. Addig még van egy jó 15 éve...

2013. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/135 anonim ***** válasza:
14%

"Te máshogy fogalmazol meg valamit és azt hiszed tiéd az igazabb válasz."


Nem. Megkérdeztem, miért érték egy gyerek. Az egyik válaszoló elkezdte sorolni, hogy ha majd öreg leszek, az a gyerek fizeti a TB-t, nyugdíjat, stb., vissza tudod keresni.


Tehát adót fizet. Nem fogalmaztam meg máshogy, ezt mondta. Azért, mert lenézően viselkedsz, nem lesz igazad.

2013. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/135 anonim ***** válasza:
80%

Ezt a hülye vitát.


Minden, még az állati társadalmaknak is, íratlan szabálya, hogy a társadalom tagjai segítik egymást. Különben nem beszélhetünk társadalomról és nincs semmi értelme. És most nem arról beszélek, hogy Lakatos Márióné 25 gyerekét is segíteni kell, de nem tudom miért gáz az, ha valaki egy-két gyereket szül és addig ugyan má kap segélyt amit mások "dobnak" össze neki. Amikor nagyapáink dolgoztak akkor ők "fizettek" minket, most tartozom annyival, hogy beperkálom a nyugdíjukat. Az más kérdés, hogy hová is tűnik a zsé...de ha valaki nem akar ezekkel a rendkívül bonyolult erkölcsi háttérrel rendelkező eszmékkel azonosulni akkor el lehet hagyni a társadalmat.


Az ilyen "lesz@rok és utálok másokat" emberkék remélem azt sem vennék zokon, ha mikor elütné őket az autó pl, akkor mindenki átlépne rajtuk. Hiszen mikor lett nekem attól jobb, hogy megmentettek egy haldoklót???

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/135 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez nem divat kérdése. Csak a kilátástalanság miatt miért várjon sok pár? 5 év múlva jobb lesz? Nem valószínű. Akkor inkább most vállalnak gyereket, és van esély, hogy tudnak dolgozni, amíg felnő.

Mi 7 éve vagyunk együtt a férjemmel, most jutottunk el oda, hogy van autónk (nem hiteles), házunk (az hiteles, szülői segítséggel!!!), és most vállaltunk gyereket. Én munkaviszonyból megyek GYEDre, férjem dolgozik, de így sem tudom, hogy kijövünk-e majd.


És a sok kedves hozzászólónak üzenem, aki szerint nem kell szülni, ha nincs pénzem eltartani, hogy

Egysrészt sajnálom, hogy anyátok nem így gondolkodott, mert akkor ti sem lennétek itt!!!!!!

Másrészt én 10 évet dolgoztam eddig, fizettem pl szakképzési hozzájárulást, de minek? nekem nem kellett, fizettem TB-t, minek? kb 2x voltam orvosnál, fizettem nyugdíjjárulékot, minek? nem vagyok nyugdíjas... stb

Szóval ha az eddigi fizetésemből nem vontak volna le ilyen "számomra felesleges" dolgot, és azt a kezembe adják, akkor lenne pénzem 2-3 évig eltartani a gyerekem.

De mivel a gazdaság egy nagy körforgás, ezért ez így működik.

Csak azzal értek egyet, hogy aki NEM dolgozott, az ne kapjon a gyerek után semmit.

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/135 anonim ***** válasza:
80%

A baj csak az, hogy szeretettel nem lehet jól lakni. Nem mondom, hogy milliókat kell keresni, de van itt GYK-n olyan, aki már egy hete itt sír, hogy nincs mit enni, amíg nem jön meg a gyes... mindezt az x-edik gyerekkel várandósan. (megjegyzem netre azért van pénze, de mindegy)

Az ilyen embert felelőtlennek tartom. Mert az ilyen nem nézi a gyereke érdekeit.

2013. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!