Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
 91/135 anonim ***** válasza:
86%
Többször Irtam, hogy van olyan helyzet, amikor nem a semmire szülnek, de sajnos van amikor valamilyen oknál fogva, rossz helyzetbe kerülnek.Minden válaszomat 0 százalékra értékelték, na ebből látszik, hogy egy meddő vita és inkább sokan csak az ostobaságukat fejezik ki.
2013. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/135 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező nyilván ilyenekre gondolt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

És ez azért már tényleg nevetséges valamint erre NINCS elfogadható indok, egyszerűen nincs! 2 gyerekkel is éhezik, a férje 47 ezer forintot keres és akkor bevállalnak egy harmadik gyereket. Nos, erre várnám a magyarázatot! :)

2013. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/135 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően abból jön itt a vita, hogy a kérdés és a válaszok során nem különíthetőek el bizonyos kategóriák.


Nehéz megmondani, ki az aki tényleg a semmire szült és ki az aki önhibáján kívül került ilyen helyzetbe, de nyilván ha már 1 éves a gyerek akkor nem abortálhatja. Nincs éles határvonal a hülyeség és a szerencsétlenül alakult sorsok között, mert olykor még keveredik is, no meg mindenki máshogy látja és szerencsére nem vagyunk egyformák.


De ha már van egy adott helyzet, akkor megoldást kell keresnie MINDENKINEK, szerintem az emberek többsége szívesen segít, ha látja, hogy a másik is nagyon igyekszik.


A gond nem a szülésnél, hanem valahol ott kezdődik, ha anyuka juszt sem akarja bölcsibe adni a gyereket, és inkább nem dolgozik, mert azt olvasta, hogy a bölcsi árt a gyereknek. Inkább nem esznek... mert az jobb. :-(

2013. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/135 anonim ***** válasza:
36%
Fiatalok vagyunk, nem dolgoztam még, albérletben lakunk, párom dolgozik csak és úgy számolgattuk belefér egy gyerek... vágytunk rá, megvan minden szükséges, akkor kérdem én mire várjunk?? most vagyunk fiatalok, erőnk teljében, én úgyis itthon vagyok, a sulit elvégeztem és maximálisan a gyerekre figyelek. és aki nem várja a segélyt, fizut, támogatást bárhogy nevezzük hó végén az hazudik v politikus.. nincs már olyan, hogy ne lenne hova költeni, ha kicsivel több is marad a beosztásból egyből a gyerekre megy vmi hisz ki ne csábulna el néha.. Ha arra vártunk volna, hogy megtakarítások, saját lakás, kutyakuki, akkor a büdös életbe nem vállaltunk volna gyereket..mert mire odaérünk leketyeg a biológiai órám vagy a munkahelyen tartok éppen ott, h annyi befektettet erő után félbehagyni v bármi..40 évesen meg urambocsá' nem szülnék.. egy kicsivel sem jobb, mint most huszonévesen albérletbe..
2013. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/135 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok 94!

Remélem szerencséd lesz, és a párod kitart melletted mindig és eltart pár évig. Gyerekkel nehezebb munkát találni, de hajrá! (végülis ismerek olyat, aki folyamatban a 3. gyerekével van gyesen amúgy a férje eltartja, drukkolok, hogy te is ilyen pasival kösd össze magad- ellenkező esetben óriásit lehet koppanni)


Senki nem mondta, hgy 40 éves korig, saját lakásra stb várni kell. okj és 2 év folyamatos munka után 23 évesen lettem terhes, úgy jöttem el.

Én sem óhajtottam megvárni, hogy saját mindenem legyen, de azért iszonayt nagy felelőtlenség arra apellálni, hogy apuka jól keres, a gyes meg úgyis jár :)

2013. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/135 anonim ***** válasza:
80%

Húúúúúúúú...végigolvastam...hát elég sok gondolatom támadt közben...remélem néhányat sikerül is érthetően megfogalmaznom.


Kedves kérdező! Férjem és én is 30 évesek vagyunk, mindketten tanárok, 25 évesen kerültünk ki az iskolából, azóta mindketten a szakmánkban dolgozunk. Szülői támogatásunk szinte nulla. Egy egy szobás albérletben lakunk. Mivel nem Magyarországon élünk inkább euróban írom az összegeket, remélem ez senkit nem zavar majd meg. Keresetünk kb. 500 euro. Vagyis egy hónapra egy ezres jut. Ebből 250 az albérlet + rezsi egy része és még hasonló dolgokra elmegy még 50 euro. Maradt 700. Kb. 300 euro a havi kaja, drogi, benzin (egyedül a szüleinkhez utazunk vele, az apósomtól kaptuk a kocsit, 20 éves)stb. Maratd 400 euro. Ekkor még nem vettünk ruhát, nem voltunk színházban, nem vettünk könyvet, újságot, nem kirándultunk és nem költöttünk semmilyen hobbinkra sem. Ha ezt elteszem minden hónapban, akkor kb. 5 év alatt vehetek egy egyszobás lakást. Ami ugye még aligha elégséges egy, esetleg még egy gyerek vállalására. De már lesz saját lakásom. Akkor még egy új autó is jó lenne, mert mégsem vihetem a gyerekeket egy addigra már 25 éves autóban több száz km-re a nagyszüleihez. Nem vagyok otthon autó árakban, de gyorsan megnéztem egy szórólapot kb. újabb két év. Ekkor már van autó és lakás. Viszont semmi megspórolás. Közben 37 lettem. Vajon gyűjtögessünk tovább? Vagy jöhet a baba? És hol a garancia hogy rögtön sikerül? Lehet évekre lesz szükség. Közben egyre öregebb leszek ami egyre növeli a genetikai betegséget kockázatát. Ez az elmélet...


Szerencsére nem vártam. Ma már egy gyönyörű 20 hónapos egészséges kislány anyukája vagyok. Igaz maradt a régi kocsi és az új lakásra is várni kell. Felelőtlen lennék? Nem hiszem. Pedig minden hónapban nagyon várom a támogatást. Viszont kap rengeteg szeretetet, odafigyelést, törődést. Nem kap viszont méregdrága játékokat, új ruhákat és drága pelust is csak éjszakára.


És hogy bébiszitter? Miből? Ezer euróból? Ne nevettes! Egy barátnőm két évig volt Angliában bébiszitter egy tanár házaspárnál. Na az ottani fizetésből ez nem volt probléma. De mi ide születtünk Közép - Európába, ez jutott nekünk. Pedig hidd el, mi sem dolgozunk kevesebbet vagy rosszabbul, mint ott nyugaton...


És hogy miért érték egy gyerek??? ... Mert bennük teljesedik ki az életünk. Nekik adhatjuk át mindazt, amit mi is a szüleinktől kaptunk: anyanyelvet, tudást, becsületet, büszkeséget...

2013. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/135 anonim ***** válasza:
80%

Ez a mai Magyarország sajnos!!! Mindenki kis pénzből él!!:(

Abban igazat adok,hogy sokan felelőtlenek a gyerekvállalás kapcsán! Ismerek olyan hölgyet aki már dédmama és megint terhes!!! Szóval ők mire szülnek komolyan??

2013. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/135 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon van az anyaság ennyire túl misztifikálva, hogy a gyerek sérül ha anya nincs vele napi 24. órába.

Gyes mellett lehet lehet heti 30 órát dolgozni, vagy gyes helyett már vissza is mehet dolgozni. Egy két éves gyereknek semmi baja, nem lesz ha nem lesz vele anya egész nap.

Londonban is csak 9. hónap a gyed és mehet vissza anyuka dolgozni. Ha valakinek nem elég a gyes menjen vissza dolgozni, a gyes egy 2. éves gyerek után jár akkor már nem csecsemő.

2013. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/135 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ezzel gond, vissza LEHETNE menni pár hó múlva de KI VESZI VISSZA?? Nincs ennyi munkahely ami kapva kapna a kisgyerekes anyákon sőt. És a 4-6 órás munkaidő is elenyészően kevés. Szemben külfölddel ahol ez bevett szokás. Én is nagy örömmel mentem volna akár az 1 évesem mellől is de nem 8 (ami inkább 9) meg 10-12 órába meg 2-3 műszakba!! Mert amellé
2013. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/135 anonim ***** válasza:
82%
99 vagyok szóval amellé FIZETETT segítség kéne hogy elhozza a tételezzük fel állandóan egészséges gyerekemet (netalán gyerekeIMET ) a bölcsiből oviból. És ekkora hatalmas fizetésekből amik manapság az ÁTLAG embernek vannak (és nőkre gondolok!) nem hinném hogy több tízezret még bébiszitterre lehetne költeni szóval ez a vissza a munkába mielőbb téma sem CSAK erről szól amit sokan hajtogatnak hogy a magyar anya akkor nyugodt ha a gyerek a szoknyája mellett ül 6 éves koráig...
2013. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!