Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/135 anonim ***** válasza:
81%

Csak h ott kint a fizetések is egészen mások. Barátnőm kint él Olaszországban, LIDL-ben dolgozott pénztárosként (napi 5 órás munkaidőben), visszament ő is hamar dolgozni, mert náluk is folyamatosan csökken az állami pénz és még így is megérte nekik babysittert fogadni.

Ez itthon csak gazdagabb keresetű anyukáknál lenne igaz, nem azokra, akik 100-150eFt-ot visznek haza (és akkor még sokat is mondtam.)

2013. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/135 anonim ***** válasza:
27%
Én is baba voltam egyszer, értékes kicsi cukmók, a magyar társadalom Szimbája, ide a szafari pénzemet azonnal. Megérdemlem, nem?
2013. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/135 anonim ***** válasza:
75%

"Milyen érték? Nekem még soha nem lett jobb vagy másabb, mert valaki, akit nem ismerek, szült egy gyereket"


Arra igen kicsi az esélye, hogy közvetlenül merevedésed legyen tőle, de közvetve már más a helyzet.

2013. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/135 anonim ***** válasza:
88%

Igen, és gondolom a francia barátnőd elfelejtette mondani, hogy Franciaországban az aupair közalkalmazott és nem ők fizetik...

Nővérem Amerikában él, de annyi a fizetésük, hogy neki nem kell dolgozni, nyilván így a 3hónap támogatás rendben van.

Persze rakjál félre, de annyit nem tudsz, hogy egy másik életet elindíts és még a sajátod is sínen legyen. Könnyű más országokkal jönni, rengeteg ismerősöm és rokonom él külföldön, ezerszer jobb anyagi helyzetük van, többet keresnek és a szociális háló is jobb, mint Magyarországon. Igen, semmi közöd az én gyerekemhez (hál isten), de vajon akik a börtönbüntetésüket töltik és a te pénzedből élnek, hozzájuk van közöd és ők még annyit sem dolgoztak, mint én

2013. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/135 anonim ***** válasza:
96%
nem olvastam el az összes választ. Még én sem mertem eddig gyereket vállalni. Mi stabil kapcsolatban vagyunk, nagyon szeretjük egymást, de se kocsi, se lakás. Albérletben vagyunk. Viszont nekem fontos volt, hogy olyan munkahelyről menjek szülni, ahol legalább 2 évet dolgoztam szülés előtte. Most áprilisban lesz 2 éve, a nettó bérem 135000 plusz a kafetéria, a férjem is átlag 80-120 körül keres. Nem sok tudom, de ha saját lakásra várunk, sosem lesz gyerekünk. 6 éve lesz júniusban, hogy etgyütt vagyunk, szeretnénk már családot. Igazából én a gyes-t nem is szeretném megvárni, előtte visszamennék dolgozni, mert abból nem jönnénk ki. Egyébként még csak 3. hónapja próbálkozunk, és sajnos egészségügyi gondok miatt nem is tudunk sűrűn próbálkozni, de ha ezt tudom, akkor már korábban elkezdtük volna.
2013. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/135 anonim ***** válasza:
19%
Akkor magyarázd el nekem, hogy miért jobb nekem, mert másnak gyereke van. Kérlek.
2013. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/135 anonim ***** válasza:
35%

"vajon akik a börtönbüntetésüket töltik és a te pénzedből élnek, hozzájuk van közöd"


Hozzájuk sincs közöm, de most nem itt nem ez volt a kérdés. Nyiss neki másik kérdés, és megyek szapulni őket.

2013. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/135 anonim ***** válasza:
24%
Mondd már el, hogy miért érték?
2013. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/135 anonim ***** válasza:
35%

azért nem tudom megérteni ezeket a nőket, mert én képtelen lennék minden hónapban azon görcsölni, h vajon be tudjuk-e fizetni a számlákat, lesz-e kaja a gyereknek és nekünk.


szerencsére biztos anyagi háttérrel nőttem fel, igaz nem szórtuk ész nélkül a pénzt, lehet pont ezért volt miből megélni.


nálam a gyerekvállalásnak megvannak a minimum alapvető feltételei. lakás, autó, félretett pénz. nem szeretnék mindenféle segélyért sorbaállni, a GYED után tuti dolgozni megyek, mert alig 30e ft-ért nincs értelme otthon ülni.


azokat gyerekeket sajnálom, akiknek ilyen felelőtlen szülei vannak. rossz példát látnak, 20 év múlva beleesnek ugyanebbe a csapdába. az esetek többségében.

sajnos ismertem olyan idióta tinit, aki azért "csináltatott magának" gyereket, h ne kelljen iskolába járnia.

2013. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/135 anonim ***** válasza:
82%
Mert mikor már te egy vén ráncos nyugdíjas leszel, akkor lesz valaki aki az adójából fizeti a te nyugdíjad, a tb által támogatott kezeléseidet. Na meg az utakat,korházakat,tömegközlekedést és úgy majdnem mindent azok az emberek fognak fizetni,akik most születnek meg.
2013. ápr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!