Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
 111/135 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező! Úgy veszem észre, hogy csak a saját véleményed az elfogadható számodra és azoké akik veled értenek egyet. Talán nem ártana a többin is elgondolkodni. És esetleg reagálni rájuk. Az, hogy valaki várja a támogatást azt is jelezheti, hogy pont annyi pénze van, amit egy hónapra tökéletesenen be tud osztani.


És az sem mindegy, mekkora gyerekről van szó. Szerintem egy éves korig minden gyereknek az anyja mellett a helye. Az első hat hónapban a kizárólagos szoptatás miatt mindenképp otthon kell maradni. De szerintem ha valaki az összes erre vonatkozó ajánlást be akarja tartani, a következő hat hónapra is szükség van a helyes hozzátápláláshoz. Ez után elvileg jöhetne a bölcsi, szerintem. Viszont miért idegenek pelusozzák és szoktassák le a gyerekemet a pelenkáról? Nem gondolod, hogy ez is egy édesanya feladata? Nem beszélve arról, hogy megtanítsa beszélni, járni...stb. Bocsi, tudom, hogy itt csak ismétlem magam.


Nem tudom hány éves vagy és hogy nő vagy férfi?! De az én lányom múlt héten mondta először, hogy anya. Szerinted ezt is a dadustól kellett volna megtanulnia? Te tényleg azt hiszed, hogy a jobb anyagi körülmények fontosabbak, mint az első szavak???

2013. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/135 anonim ***** válasza:
73%
Nem mondtam, hogy nincs mit ennie. Nem kell mindjárt szélsőségekben gondolkodni!
2013. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/135 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjátok már ezt a gyereknek nincs mit ennie napok óta, ha ez Igy van, akkor a gyereket elveszik, főleg egy 9 hónapos gyereket, ahol észreveszi az orvos, védőnő, hogy nincs rendbe.
2013. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/135 anonim ***** válasza:
83%

Könyörgöm ne vergődjetek már.


Egyrészt, most azokról volt szó, akik tudták, hogy csak gyes lesz, nem kapnak segítséget, nem lesz ott a párjuk, egyedül nevelik, és mégis teherbe estek, megtartották, és sokszor a gyest elb@sszák cigire, elbulizzák, de a gyereknek nincs pelusa. VAn sok- sok ilyen.

Most nem arról volt szó, hogy valaki menet közben csúszik le, hanem arról, hogy konkrétan tudja, hogy nem lesz semmije, és mégis megtartja a babát. ÉS én is úgy vagyok vele, hogy kiborulnék, ha nem én hallottam volna az első szavát a lányomnak, ha nem én játszanék vele, ha nem velem sétált volna először... DE! Akikről most szó volt, azok, akiknek nincs pénzük semmire, 4 hónapos! gyereknek tehéntejet adnak, meg "rendes" ételeket, mert a tápszer drága! És ha ide jutnék, bármennyire is fájna, inkább bölcsibe vinném, és kiélveznénk mindent percet délután- hétvégén, amikor együtt vagyunk, mint, hogy szemetet adjak neki enni, hogy ismerősöktől kunyeráljak pelenkát, hogy rendszeresen mondjam neki, kicsim ezt nem tudom megvenni....

2013. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/135 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg, lófütyit viszik el olyankor a gyereket. Hányan kunyerálnak Budapesten az aluljárókban, gyerekkel??? Rengetegen, A pici koszos, sovány, nincs még egy éves, szakadt ruhái vannak, és ott vannak az anyjukkal apjukkal...
2013. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/135 A kérdező kommentje:

114 és 115, köszönöm, hogy megértettétek a kérdés lényegét.


Látom, sokan pörögnek rajta, netán magukra vették, rossz a lelkiismeretük?

2013. ápr. 2. 19:51
 117/135 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném, de valszeg a nulla háttér fogalma sokak számára szubjektív.
2013. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/135 A kérdező kommentje:

Oviban van, én meg dolgozom.

Valakinek meg kell ám keresnie a sok éhenkórásznak a segélyre valót :)

2013. ápr. 2. 21:05
 119/135 anonim ***** válasza:
64%
Látom kiütötte nálad a biztosítékot, hogy a mi adónkból építik az utakat, ahol drága gyermekedet hordod az oviba (bár kétlem, hogy lenne)...csak tudnám ezt miért kell törölni ill. töröltetni?!
2013. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/135 anonim ***** válasza:
78%
Hát én gyesen vagyok kérdező, de kötve hiszem, hogy a te üzemi fizetésed nekem bármit is jelentene, dolgozom én is, a többszörösét keresem, mint te az üzemben, mégse degradálok le senkit, mert nem lehet tudni mi van a háttérben.
2013. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!