Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabban mitől divat nulla...

Újabban mitől divat nulla háttérrel szülni?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy olyan leányok/nők válnak anyává, ahol az anyagi körülmények cseppet sem biztosítottak, de sokszor még az érzelmiek sem.

Rengetegen kérdezgetitek, mikor jön a gyes (nem mintha nem lenne fent az interneten a pontos utalási rend), és sorozatosan afelől érdeklődtök, hogy hogyan tudtok néhány ezer forintot kifacsarni az apukából.


Nem vádaskodni akarok, nem ítélkezni, csak egyszerűen nem értem őket.


2013. ápr. 2. 11:31
 101/135 anonim ***** válasza:
80%
Jaj azért aki a 3. gyerekét szüli gyes.-re az nem is akar visszamenni dolgozni. A gyerek felügyeletet 3. éves kora után is meg kell oldani amikor már nem jár gyes viszont kötelező lesz az ovi. Szóval előtte is pont úgy oldanám meg mint utána.
2013. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/135 anonim ***** válasza:
79%

14:32 azt viszont elfelejtetted leírni, hogy Londonban a kilenc hónap után egy anyuka akár otthon is maradhat tovább is a gyermekével, mert a férje ÁTLAG keresete elég mindannyiuk kényelmes életére állami támogatás nélkül is.


Nem hinném hogy túl lenne misztifikálva az, hogy szeretnék ott lenni az első szavaknál, ne a dadának mondja először a lányom, hogy szeretlek, én akarom megtanítani a szobatisztaságra, szeretném minél tovább tudni, hogy az amit megeszik egészséges, megmutatni hogy kell használni a kést és a villát, megtanítani a számokra, a színekre és arra, hogy anyára mindig számíthat!


Nem ítélem el azt, aki hamar kénytelen visszamenni dolgozni. Sőt azt is megpróbálom megérteni, aki nem lenne kénytelen, de szereti a munkáját és unalmasnak tartja a babázást otthon. Viszont ne kelljen már az miatt szégyenkeznem, hogy megpróbálok minél több időt a gyerekemmel tölteni..

2013. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/135 anonim ***** válasza:
78%
A leszavazóknak üzenem: Magyarország én így (is) szeretlek! :-)
2013. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/135 anonim ***** válasza:
61%
9 hónapos gyerek mellől nem túl szerencsés visszamenni dolgozni, egy 9 hós még nem közösségbe való, még pici, ilyet csak az Ir le, aki közelről se látott gyereket.
2013. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/135 anonim ***** válasza:
66%

Minden emberi lény közösségbe való tök mindegy mennyi idős, a család is közösség. Sok gyerek nőtt fel 10 testvér között, és ők is voltak 9 hónaposak.


Az más kérdés, hogy sokan nem akarják bölcsibe adni, mert nem tartják színvonalasnak az ellátás színvonalát, amiben olykor van igazság, olykor nincs és nincs más lehetőség a gyermek felügyeletének megoldására.

2013. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/135 anonim ***** válasza:
79%
Neked volt már 9 hónapos gyereked? A közösséget nem a családra értettem. Viszont egy 9 hós gyerek még se beszélni, járni nem tud. Nem szobatiszta, nem tud egyedül enni. Én ezeket a dolgokat szeretném, ha tőlem tanulná és nem mástól, arról nem beszélve, hogy az oltások egy részét se kapja még meg.Egy csomó betegséget elkapna, amit nem 9 hónaposan kéne. A barátnőm Norvégiában másfél évesen adta be és mesélte, hogy mindig volt valami zűr.
2013. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/135 anonim ***** válasza:
91%

Hát, amíg nincs bölcsődei hely, és a magánbölcsi, csana elviszi a nettó minimálbér és a gyes különbségét, valahol érthető, ha anyuka inkább otthon marad a kicsivel. :(


Sajnos itthon még nincs jól működő rendszere a részmunkaidőnek, munkakörmegosztásnak.

2013. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/135 anonim ***** válasza:
72%
Ja csak talán egy ovis meg iskolás jobban tűri ha 7-5 ig ott van az oviban, suliban mint egy 9 hónapos...
2013. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/135 A kérdező kommentje:
Ugyan, rengeteg anyukától hallom, hogy nem AKARJA bölcsibe íratni a gyereket, hiába van ugye rászorulva...
2013. ápr. 2. 17:14
 110/135 anonim ***** válasza:
71%
A gyerekemnek nincs mit ennie, de fontosabb hogy én lássam elindulni? Hát nekem a gyerek sokkal fontosabb saját magmánál így egyáltalán nem egyenértékű.
2013. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!