Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalódtam a nőkben. Milyen nő...

Csalódtam a nőkben. Milyen nő az, amelyik nem akar gyereket soha?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, majd egyszer szeretnék én is családot és gyereket, de a legtöbb nő, akivel dolgom volt, nem is akar soha gyereket, vagy nem akar ilyesmiről beszélni... Azt hittem, hogy az élet egyik értelme (főleg egy nő számára) az, hogy egyszer legyen legalább 1 utódja az életben. Ha pedig 3 dolgot kellene mondanom, ami eszembe jut egy nőről, akkor az egyik az lenne, hogy attól nő egy nő, hogy tud gyereket szülni. Vagy pl. mi a véleményetek arról, hogy egy nő meddővé téteti magát? Szerintem annyira szomorú, hogy a magyar nők már nem is akarnak gyereket! Akkor elvégre mi a nők biológiai szerepe (de akár társadalmi szerepe is), mire jók, ágybetétnek? Elnézést a fogalmazásért, csak felbosszantanak az eféle "nők"...
2009. okt. 30. 22:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/306 A kérdező kommentje:
Szégyen, hogy vita indult itt! Én nem a női nemet akartam megsérteni ezzel az ágybetétes dologgal, félreértettétek! Pont az ellenkezőjét akartam kifejezni, hogy egy nőnek szerintem életében egyszer kellene lennie legalább egy gyerekének, és nem pedig egy egész életen keresztül úgy élvezni a szexet, hogy sosem lesz gyerek belőle... Szerintem amelyik nő nem akar gyereket, az olyan, mint egy meddő fa, amit mindig öntöznek, de sohasem terem semmit.
2009. nov. 4. 19:58
 42/306 anonim ***** válasza:
31%

Én csak az első oldalt olvastam el, mert ez már teleregény, hogy egyesek milyen hosszú választ írnak.


Én azok közé a nők közé tartoztam, akik nem szeretik a gyerekeket. Nem bírtam elviselni, hogy alkalmazkodni kell hozzájuk, hogy zsarolnak, hogy kiszívják az ember vérét. Ezek mind saját tapasztalatokon voltak. Anyámnak kijelentettem ne is álmodjon unokáról a részemről.

Én nem éreztem soha nőnek magam, de sokat lehetett rámilleszteni az ágybetét jelzőt, mert rengetegett flörtöltem, de sosem feküdtem le senkivel, mivel ez a legbiztonságosabb fogamzásgátlás. Ez nem vicc.


Aztán jött a férjem. Ő akart gyereket, be is csapott érte a védekezésnél, örjöngtem mikor kiderült, hogy baba van. De a párom, ha nem rajongott volna értem és a gyerekért úgy ahogy tette, még most is gyülölném a gyerekemet. De mostanra már imádom a lányomat. Semmi kincsér nem válnék meg tőle, pedig minden olyan tulajdonsággal rendelkezik amiért én utáltam a gyerekeket. De testvére nem lesz. Nem akarok másodikat, terveztük de nem kérek belőle még egyszer.

Én még most sem érzem magam nőnek csak embernek aki van.

2009. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/306 anonim ***** válasza:
13%
kussoljatok már a hülye dumátokkal,hogy nem akartok gyereket, de 33éves vagy!!!!!!majd rád is rád fog jönni mert minden nőben fellobban egyszer a láng hogy gyerkeket akar!!!!!!ki később ki korábban, de mindenkiben!
2009. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/306 anonim ***** válasza:
89%
A leges legutolsónak írom. Minek kussoljunk? valaki kérdezett arra válaszolunk, senki nem mondta hogy ha már unod a témát olvasd tovább.
2009. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/306 anonim ***** válasza:
70%
Lesz 1 kérdésem...bocsánatot kérek ezért!De aki nem akar gyereket,az mit keres a gyermekvállalás,nevelés témakörben???
2009. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/306 anonim ***** válasza:
34%
Én azt keresem, hogy akinek van gyereke az úgysem tud erre választ adni, mert nem tudja, hogy mlyen így élni és nem tudja milyen egy nő aki nem akar gyereket. Csak a közhelyeket tudja sorolni meg elitélni. Meg néha jó neveti a logikátlan kérdéseken: úúúrissten ma KÉTSZER remegett a gyermek, mit tegyeeek? vagy a hatmilliomodik: mit tud a kétnapos babátok kérdéseken, de a legjobban szeretem, a: mit csináljak? már hányok, ne aludtam 2 éve, el is ájultam már, nem is pisiltem már vagy egy hete? és amikor mondják hogy talán nem kéne magára kötni a gyereket, akkor jól megmagyarázza, hogy de igen azt muszáj, de ha nem akar változtatni akkor minek írja? És a másik kedvencem amikor ideírnak csak azért, hogy utálkozzanak, ami látszik onnan, hogy a kérdést itt úgysem tudják megoldani, de jönnek sorban az anyukák és együtt sápítoznak, hogy júúj és téényleg naggyon durva, de szeméét a férjed, anyósod, szomszéd bácsi... Senki nem mondta, hogy nem jöhetünk ide.
2009. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/306 anonim ***** válasza:
57%

11-02 09:07-nek

Nem értek veled egyet. Az igaz, hogy a gyerekesek voltak olyan állapotban, amikor nem volt még gyerekük, de sokan közülük azt az érzést, hogy jól érzik magukat gyerek nélkül és nem akarnak szülni nem ismerik. És általában ezek kardoskodnak. Te, aki éltél 15 évig házasságban úgy, hogy úgy gondoltad, nem szeretnél gyereket, inkább megérted, hogy mi, akik nem akarunk gyereket mit is érzünk. Bár az rosszul esik, hogy ennek ellnére ítélkeztél. (legalábbis ebben a hozzászólásdban)

Örülök, hogy te végül nem bántad meg, hogy gyereket szültél és átélsz egy csodálatos élményt, de vannak olyanok, akik nem akartak, mégis szültek és velük nem történt meg a csoda. (Csak hát ugye erről nem illik beszélni, és épp ezért nem is mondják. De ettől még érezni, látni lehet.)


El kéne fogadni, hogy különbözőek vagyunk, és nem pedig erőszakoskodni, hogy csak az az út a jó, ahogy ÉN csinálom. Kinek mi a jó. És ez szól annak is, aki a gyerektelenség mellett kardoskodik. Hozzáteszem viszont, hogy igen, az szar, ha lebunkózzák az embert, mert nem akar gyereket, és értem én, hogy szegény hozzászóló, aki kardoskodik ezerrel és védi magát miért hajtogatja a maga igazát, de szerencsére én azt vettem észre (legalábbis a környezetemben - család, barátok, távolabbi ismerősök), hogy azért az emberek elfogadják a döntést. Haragudni nem haragszanak rám, mert úgy gondolom nekem gyerek nélkül teljes az életem, max lesajnálnak... ami mondjuk zavar, de én meg viszont sajnálom őket, mert szűklátókörüek. :)


És egy cikk, amit ma olvastam.

[link]


Ja, és eszembe jutott még valami!

Oké, megbánom 50 évesen, hogy most nem szültem. De ha most bennem nincs késztetés a gyerekhez, de mégis szülnék, erre a logikára alapozva a döntést, milyen kapcsolatom lenne a gyerekemmel? Ezek alapján pedig biztos úgy érezném 50 évesen, hogy jó döntés volt?

Szerintem ez az a dolog, ami soha nem fog kiderülni.


A 09:49-esnek:

Főoldalon volt a kérdés, előszőr azért ütötte meg a szemem, másodszor meg már érdekelt a többi válasz. Angyalom galambon, erre nem gondoltál, mi?

2009. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/306 anonim ***** válasza:
61%
Én vagyok a szegény hozzászóló. A családom elfogadja. Bár inkább csak a szüleimben vagyok biztos. Most szült testvérem már utál... Pedig pont olyan mint én, azt csinálta mindig amit én. És most hirtelen utál mindent amit én csinálok, pedig ő volt a példaképem, az a hobbim ami neki volt, minden... Ő meg mindent eldobott és azért néz le amit tőle tanultam. És pont az ilyen vélemények miatt nem mondom el másnak. Mindenhol van egy-két fanatikus, van aki azért küzd hogy ne legyen éhezés, van aki az állatokért, van aki a környezetért, és a legtöbb ember sajnálja ezeket de mégsem mindenki fanatikus. Én az állatokért küzdök és azért hogy embernek nézzék "ezt a fajtát" is. xD
2009. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/306 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Én legfőbb oknak a sérüléseket tartom leginkább gyerekkorban de mindenkinél ez a válasz. Nincs olyan gyerek akit utálni lehetne szerintem. Apám nálunk agresszív volt nagyon ütötte verte anyámat, mi kaptunk hideget meleget, szeretett minket de mindig egy rideg ember volt érzelmeket sose mutatott ki. Nem akartam hogy bárki hasonlóan járjon, mint én főleg nem egy gyerek, és Én 19 voltam amikor el akartam magam köttetni de exem megvert a műtét napján hogy nem mehetek sehova és bezárt. Azóta is hálás vagyok neki ezért most vagyok 22 hetes terhes. Egyszer mindenkiben jön az ösztön amikor megtalálják azt a TÁRSAT -mert szerintem ez leginkább társ függő- akinek szülni akarnak. Lehet hogy Te nem voltál még valakinek a szó igazi értelmében a partnere és ezért nem mondták hogy na Te vagy az akitől kell. De ha belegondondolsz hogy Te kitől/kiktől akartál esetleg eddig lehet már bánnád is. Tetszik ha valaki ennyire családcentrikus főleg egy férfi mert ez nagyon kevés már! Majd ha megtalál egy olyan nő aki igazán szeret az úgyis annyit fog szülni amennyit szeretnétek. Lehet ágybetétnek nevezni valakit de az egy kicsit sértő, Ők nem akarnak abba a szerpbe bele lépni ami a magyar gondolkodás módnak alap és ideális, ezért sem lehet senkit elítélni. Mindenki rájöhet egyszer hogy elrontotta vagy azzal hogy nem vállalt vagy pont azért mert vállalt. Neked úgyis lesz mert Neked van arra van igényed hogy egy ilyen társat találj. Sok sikert kívánok hozzá.

2009. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/306 anonim ***** válasza:
59%

13:04 es vagyok

ajjaj!


Nekem is volt már ezzel a nővel egy "vitám" amint válaszolsz nem hagy békén ír duruzsol és bosszant. Volt egy csajszi 19 éves gond-e hogy nem akar gyermeket szülni normális Ő még ettől? Én válaszoltam fiatal még nagyon lehet változni fog sőt biztos. Erre úgy nekem esett! De megérte írkálni vele mert tetszett ahogy dühöng azon ami nem is neki szól és kioszt mindenkit aki nem azon a véleményen van mint ő! Ő beszél toleranciáról? Akkor elöször fogadja el hogy Ő így gondol egy gyerekre én amúgy. Nem másra kell ráeröltetni a toleranciát hanem gyakorolni kellene mert Ő nem tudja mit jelent. Tőle erőszakosabbat nem láttam még!

2009. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!