Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalódtam a nőkben. Milyen nő...

Csalódtam a nőkben. Milyen nő az, amelyik nem akar gyereket soha?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, majd egyszer szeretnék én is családot és gyereket, de a legtöbb nő, akivel dolgom volt, nem is akar soha gyereket, vagy nem akar ilyesmiről beszélni... Azt hittem, hogy az élet egyik értelme (főleg egy nő számára) az, hogy egyszer legyen legalább 1 utódja az életben. Ha pedig 3 dolgot kellene mondanom, ami eszembe jut egy nőről, akkor az egyik az lenne, hogy attól nő egy nő, hogy tud gyereket szülni. Vagy pl. mi a véleményetek arról, hogy egy nő meddővé téteti magát? Szerintem annyira szomorú, hogy a magyar nők már nem is akarnak gyereket! Akkor elvégre mi a nők biológiai szerepe (de akár társadalmi szerepe is), mire jók, ágybetétnek? Elnézést a fogalmazásért, csak felbosszantanak az eféle "nők"...
2009. okt. 30. 22:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/306 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek! (a 8 hónapos babát rettentően sajnálom, szegény szülei, és szegény baba... 5 perc nagyon sok egy ilyen kicsit egyedül hagyni. én fél percre sem merem, mert sose tudom, mikor talál valamit a földön, lenyeli, megfullad... jaaaj, borzasztó). :(
2009. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/306 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm szépen a Nevükben is. Harmadik gyermekük volt. Anyuka sem gondolta hogy ez lesz a vége. :(
2009. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/306 anonim ***** válasza:
30%
Mióta gyerekem van, azóta minden ilyen híren fél órát is képes vagyok sírni, akár addig is, hogy a fejgörcsig is el tudok jutni. :(( Most is kb ez van... megyek is csinálok egy kávét. Ti pedig ne vitatkozzatok, mert úgysem lehet addig meggyőzni senkit, amig ki nem próbálta mindkét változatot. Hogy milyen gyerekkel élni, és gyerek nélkül. :) Sziasztok, szép napot mindenkinek.
2009. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/306 anonim ***** válasza:
16%
Jajj! Sajnálom Én nem azért írtam le hogy bárkit ennyire méllyen érintsen. Azért szerettem volna hogy aki ekkora noname oldalon osztja a fricskát minden anyának mert szegények megijednek ha valami olyat csinál a gyermekük amit még addig nem! Nem veszekszem de egy ilyen gerinctelen nővel nem lehet mit csinálni. Gusztustalan ahogy látja az emereket. Na de mindegy. Más szemében a szálkát...! Mégegyszer bocs nem ez volt a célom hogy így érintsen.
2009. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/306 anonim ***** válasza:
15%
Te jó ég lányok nem fulladtok bele a haciaskodásba. Én már kezdem betegre röhögni magamat. Ti aztán tudtok fogalmazni. Le lehet pihenni a pasas a kérdésére már rég megkapta a választ. Bár elég emancipáltan. :)))
2009. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/306 anonim ***** válasza:
45%

Agillity. Így hívják. Természetesn ehhez is értesz. :) Azt mondtam, ő a példaképemabban, hogyan kell kutyázni. Nem emberileg. :)A többi nővérem is utánozom sok dologban, de egyik sem a példeképem, csak úgy nőttem fel hogy lűtom mit csináltak, ez volt a természetes. Egyiktől eltanultam az érdekes stílusát (mert divattervező is) másik ezt azt amazt. :)

"Nem mindenkinek olyan beteg a lelke mint neked hogy áááá nem baj már nincs jövőhónap peteérés ha akkor összejön 9 hónap múlva szülök megint és egy tenyészbiológus ötezerért rakja be neked a spermát... Nálunk is állatokkal foglalkoznak ezért tudom hogy milyen árak vannak ha gondolod küldök neked egy nyakkendős bikát nálunk már sok állatot csinált az úriember, De lehet valamelyik ősödhöz is köze lehetett. Körülbelül ilyennek minősíted saját magad!"

Nem tudom miről hablatyolsz itt... Nekem semmilyen tenyészre nincs szükségem, én nem fogok szülni semmit.

Az értékrendemmel nincs semmi baj. Nem gyerek helyett szeretem a kutyám és nem megszülöm és sz*rok rá, inkább a kutyákkal foglalkozom, hanem a kutyák érdekelnek és nincs gyerekem. Természetesen azok jók, mert szültek, hogy onnantól mit tesznek az már mindegy. :)

Nem a kutya a fontosabb, hanem akit szeretek, és tökmindegy hogy az éppen egy kutya, sosem fogok egy ismeretlen embert jobban szeretni a kutyáimnál akikkel 8 éve élek, még akkor sem ha ők csak kutyák. Ja és ég mielőtt kitalálnád, nem gyerekpótlékként kutyázom. Sajna a kölyökkutyákat is unalmasnak találom amíg nem lehet őket nevelni. De természetesen ettől függetlenül gondozom őket, és szeretem és aranyosak nem úgy mint a kisgyerekek. :) Sosem kezelném emberként a kutyáimat, mivel az nekik nem jó. Ők falkában élnek, amiben rangsor van, és nincs egyenlőség.

Nem azt kell nézni, hogy ez most egy kutya, hanem azt, hogy ez a hivatásom. Érdekes aki a karriert választja, arra nem mondjátok, hogy rossz az értékrendje, legfeljebb hogy karrierista meg önző. Na hát ez kb olyan mint a a karrier.

Gondoltam, hogy a kutyázáshoz is értesz. :) Ebben is ki fogsz oktatni. Csakhogy én akadályok fölött pattogtatom a kutyáim hobbiból hanem kommolyan dolgozok velük. :) És nem cuki vadászkutyám van, sőt a gömbölyű formákra sem indulok be. :)

Én erre indulok be: [link]

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=QKf3Vhh0iWY

http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho

http://www.youtube.com/watch?v=Wg551in_97w&feature=fvw

Tudod mennyi munka van ezek mögött? Sokkal több mint egy sz*ros gyereket felnevelni. :) Ráadásul sokkal kevesebb idő alatt kell. Sőőt én a kutyáim egész életemre vállaltam. Nekem állandóan mellettük kell lennem, és nem adhatom le nagyihoz, 2 éves korában 1 percre, sem vállatam hogy úgy nevelem őket, hogy csak nekem fogadjanak szót! De természetesn nem tudom mi a felelősség. Látom te sem tudsz kijönni a béketűrésből, mi? :)

Nem, sosem akarok gyereket. És ezt jobban tudom mint te neten keresztül :) Nem akarok, mert nem szeretem őket, nem tartom szépnek, és nem tartok igényt sem a gondra amit okoznak, sem a jóra amit adnak. Nem vagyok hajlandó a kemény munkával megszervezett életemet feláldozni, és nem vayok hajlandó osztozni a páromon. És nem vagyok hajlandó hanyagolni a szenvedélyeim egy gyerek miatt. És nem vagyok hajlnadó a sok éves munkám sutba dobni. Nem vagyok hajlandó eltűrni hogy valami hónapokig rajtam élősködjön. Sajnos erre nincs jobb szó. Az én testemből nem fog senki táplálkozni, és nem azért, mert féltem a múlandó alakom, hanem, mert undorító. Ja és nem utolsó sorban nem akarok olyanná válni mint az a sok nő akik miatt rossz tapasztalatom van az anyucikákról. Olyanná, aki lelöveti a férjével a kutyám, mert megyünk a házuk előtt, az ő kutyájuk ugat, rám és a Gyermek nem tud aludni... És olyan sem, aki lemérgezi a macskám, mert ő nemsokára szülni fog, és nehogymár az én macskám az ő kertjükbe tegye alábát... És olyan sem aki kiengedi a rotit és az ablakból nézi az ikreivel, hogy tépik szét a kutyám, és ugranaki nekem, szintán azért, mert a gyerek neem tudott aludni az ő kutyájuk ugatásától. És olyan sem, aki felejent, mert két babakocsival terpeszkedik az úton és nem tudok tőle elmenni, erre rámfogja, hogy ráuszítottam az állataim és veszélyeztettem gyermeke életét. Undorodom az ilyen emberektől. Nem azért mert szülnek, hanem mert ilyenné válnak. És igen, ez mind megtörtént.

Semmi közöd ahhoz, hogy élek, és mikor netezek. :) De ha tudni akarod, sajnos éjszaka egyedül vagyok, tudod vannak eemberek akik ilyen időben dolgoznak, jah azon kívül nem kevésbé fontos az sem, hogy épül a házunk, tehát még nem lakunk mindig együtt. Azon kívül semmi közöd a szexuáls életemről, amiről szintén nem vagyok hajlandó lemondani egy gyerek kedvéért. És most mutattad meg magad. Eddig játszottad az okos szentet. Te is olyan anya vagy mint a többi. Betegnek hívsz aki dögöljön meg vagy ba**ák jól meg... Remélem a gyereked is így fogod nevelni! Ha valakinek nem az tetszik ami neki az iskolában, majd jól köpje le! A legjobb barátnőmnek pcos van és sok gyereket akar. Csak aza különbság, hogy őszerinte nem vagyok beteg, és nem szór rám mocskokat mert az élet rendje s zülés, és meg selejt vagyok, hanem teljesen normális ember. Annyi a különbség, hogy ő szeret valamit én meg mást. Na ez az amire ti nem vagytok képesek.

Tudod a két önzetlen szeretet az igaz szerelem és az állatok szeretete. A kutyám akkor is szeretett amikor nem ehetett betegság miatt egy hétig. :) Nem véletlenül mondják nálam sokkal okosabb emberek, hogy a kutya az ember legjobb barátja. A gyerek szerete nem önzetlen akármit csináltok. És ez így jó is. De valaki nem kér belőle.

Lehet neked is szexhiányod van, mert nem mernek jól me*szni ahogy fogalmaztál, nehogy véletlenül valami nem feleljen meg a gyereknek. :D Biztos azért analizálsz itt, mert unatkozol, a gyerek mellett úgyis leszűkül a szókincsed és ezt nem éntaláltam ki...

"Egy kutyának nem kell luxusautó, se hatalmas ház, se drága ruhák. Beéri egy útszéli talált bottal. Lehetsz gazdag vagy szegény, buta vagy okos, agyafúrt vagy tökkelütött, a kutyádnak mindegy. Ő csak szeretetet kér és ad. Hány emberről mondhatod el ezt? Hány ember szeret feltétlen és oldhatatlan szeretettel?

John Grogan" :) Még okosabb emberek is ezt mondják.

"Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondjak: "Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyáira pazarol! Önző, rideg fráter!" - ne törődj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért, te sétálj csak kutyáddal." A kutyáim szerint én nagyszerű lény vagyok. :) Nem iskételkedem benne. Mert igaz lények. :) Tegyen mindenki amat akar, tudom most én is itélkeztem. Próbáltam megmutatni ti mit csináltok, nem bírjátok elfgoadni ha valainek van bátorsága nem azt tenni amit mindenki elvár. :)

2009. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/306 anonim ***** válasza:
0%
Egy kutyát szobatisztára nevelni 2 hét. Egy idézem "sz*ros" gyereket másfél 2 év minimum. Te a kutyáidat nem egész életedre vállaltad hanem 13-15 évre ha nem jön össze puff neki. Egy gyereket vállanak egy életre. Egy kutyának 1 főnöke van, Te vagy az mert téged szeret hozzád ragaszkodik az enyémnél Én vagyok a főnök. Ez mind azért mert kicsit máshogy működnek mint az emberek ha rosszul neveled elfordulsz és megharap max elaltatod ha már sokszor fordul elő. Ez hivatás szenvedély bármi lehet, de ne mondd már hogy ez nehezebb!!!! Munka vagyis karrier mellett is nagyon sok nő vállal gyereket. Félre ne érts nem rábeszélni akarlak mert szerintem már azt hiszed! Ilyen Nő mint Te tényleg maximum csak állat gazdának való nem Anyának! Te ahogy a kutyáidat véded már beteges módon más úgy védi a gyerekét ha annak az életét veszélyeztetve érzi, tehát ha feljelentettek köszönd magadnak és a kutyáknak ha megölték megmérgezték Őket az csak a Te nevelésed miatt fordulhatott elő mert más veszélyforrást lát bennük. Amúgy Ki az isten mondott ilyet? "Betegnek hívsz aki dögöljön meg vagy ba**ák jól meg..." hagyjuk már!!! A kutya szeret önzetlenül nem egy baba? Egy gyerek? Erre ha válaszolok akkor sose hagyjuk abba. A kutyát ha én etetem fegyelmezem nekem fogad szót! Ebben mia kihívás? Az hogy 10-15 perc alatt tanítod meg hogy "ÜL!" képzeld ez másnak is megy/ment! Szép az idézet, de sajnos az a gond hogy a legtöbb hülyeséget Te is írod hiába írkálsz szép idézetet! Tudod egy gyerek is olyan hogy ha "jól nevelik" nem elfordul és utálkozik. Én nem kötök a munkádba nem teszek semmi hasonlót de amíg Te azt tudod mondani hogy sz@ros gyerek, élösködő, stb.. Addig türdd el amíg rád akasztanak olyan jelzőket amiket kapsz. Mert NEKED ENNYI JÁR MAXIMUM! Nem vagy állat se k*urva se semmi de hogy épp elméjű ember sem az biztos és nem azért mert nem vállalsz gyereket!! Kívánom hogy sose gondold meg magad!! Nincs senkinek senkivel szemben elvárása. Nem kell beállni senkihez semmilyen szektába, csoportba stb... ahol gyenge emberek bizonyítják hogy 100%osan jól élnek de közben meg nullák mert ha annyira jó az életük nem azzal foglalkoznak hogy kinek hány gyereke van és ilyen és hasonló oldalakon verik a hisztit mint TE is. Egyrészről. Másrészről ha válaszolsz akkor légyszi privátban tedd mert már szerintem zavarunk...
2009. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/306 anonim ***** válasza:
38%

:) Vannak kutyák akik egy év alatt lesznek szobatiszták. És nekem megnevelni a gyereked 18 év alatt kell. Nekem a kutyám már 2 év körül felnőtt lesz. És igen, egy életre vállaltam kutyát, mert hiába hal meg az egyik aki 10 éves ott van a többi aki 8, 7, 6, 4, 2, 1 és még jön másik is. És mint már megmondtam, nekem nem szórakozásból van kutyám! Nem arra tanítom, hogy üljön le ha a feje fölé tartok egy labdát! Megnézed azt a videót? Szerinted te azt mennyi idő alatt lennél képes megtanítani a kutyának?? Kezdjük ott, hogy nem is biztos hogy képes lennél egy ilyen habitusú kutyát kezelni! Könnyő a vadászkutyával, kicsit más mint egy kemény dobermann. :) Tudod, hányan rontanak el egy kutyát? Ez nem úgy van hogy te adzs neki enni oszt te vagy a főnöke! Nézz csak át a kutyás részbe! Szánalmas hpgy milyen emberek vannak! Aki kutyát tart azoknak nagy része nem tud róla semmit! Tudod hény szenved mert nem értenek hozzá? De az nem baj, mert csak állatok! És ha te lenézed és semmi titulálod amit én dolgozok velük az csak azt jelenti, hogy te sem értesz hozzá! Vagyis mindenhez éresz. :D Ha most traktorokról kezdtek beszélni ahhoz is fogsz... De tudod mit? Akkor is az én kutyám fogja megtalálni a gyereked, ha ráomlik a ház, és az én kutyám fogja nála a füvet is megtalálni ha beszív! Az én kutyám fogja elfogni amikor majd bűnöző lesz belőle és az én kutyám fogja fejleszteni a terápiás foglalkozásokon. És az én kutyám fogja jelezni ha jön az epilepszirohama, sőt az én kutyám fogja megtalálni őt magát is amikor majd hülye kamasz lesz és olyan depcsi lesz hogy szinte öngyi és elbujdosik!

Természetes hogy én vagyok a kutyámnak a főnöke! De én egy perce sem hagyhatom magára, mert arra van tanítva, hogy harapjon! Érted? Jobban nem tudom mondani! Egy átlag kutyát ráhagyhatsz valaki amíg kell, de ezeket nem! A te gyereked megtanul beszélni, de nekem 15 évig magamnak kell kitalálni hogy mi van! Egész életemben magabiztosnak kell lennem és vezetni akárhány töltött fegyver kutyát, mert ezek ha lefekszem a földre, megesznek... Sokkal nagyobb felelősség, mert szinte már fegyvernek számítanak. Emellett legalább ugyanannyi pénz mint egy gyerek (ja természetesen ha nem moslékkal etedet és nem láncon tartod...) Sőt még azt is hozzá kell tennem, hogy én a fűtött szobában élek éveikig, télen azon vacilállva hogy kimenjek-e egy félórára (mint olvastam itt ezerszer van ez a kérdés) hanem kb kint élem az életem, mindegy hogy nyár van vagy tél, ugyanis nem szobakutyácskáim vannak. És ezt én válaszottam. És még azt mondják, aki nem akar gyereket az felelőtlen meg önző...

Miattam ölték meg az állataim? Te tényleg nem tudsz olvasni? Elmondjam mégegyszer? Lelőtték a kutyám a lábam mellől, mert sétáltattam, és a kutyájuk ugatott rám! Felfogtad? És én vagyok a nemnormális? Rámuszították a rotit, mert sétáltattam és ugatott a kutyájuk ránk! A gyerekkel az ablakból nézték, ahogy lóg a kutyájuk szájából az én kis 12 kg-os kutyám! És röhögtek! A macskám megmérgezték, mert kertes házban élünk és ő mászkál mint minden macska! Mellékes hogy oltott, féregtelenített, ivartalanított... Idegbeteg anyuci megmérgezte majd átadta nekem kedvesen a tetemét! És az aki fel akart jelenti, az út közepén sétált két babakocsival én pedig nem fértem el mellette! Felszólítottam hogy: elnézést!... Észre sem vették. Csak azt amikor kénytelen kelletlenül 10 cm-re tőlünk elmentem és meglátta, hogy szájkosaras, szögesnyakörves kutyám van. Na akkor az egész utca tőle zengett... Biztos, hogy én tettem valami rosszat? Neked van valami baj az értékeléseddel, ha azt mondod én valami rosszatt tettem nekik. Ja meg természetes van az olyan típus akinek a kölyke azt tesz amit akar, jön a harapós, pórázon tartott kutyámhoz megsímogatni, és amikor szólok hogy talán nem kéne, akkor anyuci az utca közepén elhord mindennek, én meg állok bámulva. Erre másnak jönnek a nénikék, hogy nekem nem kéne k*va anyáznom egy gyermekes anyára...

Elnézést, tudom, hogy a kutyásoknak semmi joga, azok nem is emberek. Ki sem jövök többet a házamból.

A kutyáimat pedig csak annyira védem amennyire kell. Azok akikről én beszélek, azok teljesen logikátlanul és eszementem védik a gyereküket, amivel saját magukat is tönkre teszik. Én elmerek menni mellőle pisilni, és nem rohanok vele az orvoshoz ha kihullik egy szál szőra. Nem vesztem el az eszem. Aztán meg jönnek sírni, hogy egy perc nyugtuk nincs és ki vannak készülve.

Sajnálom hogy bánt téged az igazság, hogy a gyerek abból él akiben van és még utána is. A gyerek amikor kicsi akkor rád van szorulva. Ennyi. És amikor nagyobb lesz. Hajjaj... Az nem önzetlen szeretet. Lehet hogy én abnormális vagyok és rosszul neveltek, de tudod jártam iskolába meg ilyen helyekre, és még a normális gyerekek sem önzetlenek! Fáj ezt bevallani? :) Miért kötelező önzeltennek lenni? És amikor szülsz, az sem önzetlen. Megeszem a kalapom ha nincs a saját boldogságod benne az indokok között.

És még egyszer elmondom, az egyetlen ami ellen küzdök, az a lenézés, ami ezek felé a nők felé árad. Amihez senkinek semmi joga. És ha nem veszed észre akkor nézz utána. Minden második válasz ilyen kérdésekben, hogy mekkora egy rossz aki nem akar gyereket. Itt van a szemed előtt is rögtön ez a kérdés, de gondolom egy cseppet sem tartod sértőnek, hiszen a kérdező veled ért egyet akkor nincs baj. Nem csak velem beszélnek így. Hanem a legtöbb nővel aki nem akar szülni.

És sajnálom ha nem értetted a viccet. Nem fogok semmilyen szerveztbe vonulni, elég nekem a MEOE, azért is kell egy csomót fizetni. De mint már mondtam, FOGD FEL, HOGY GYEREK NÉLKÜL IS LEHET BOLDOGAN ÉLNI, lehet hogy van aki azért megy a szervezetbe hogy számolgassa másnak hány gyereke van, de a legtöbben nem! Hanem azért, hogy olyanokkal legyenek akikkel jól megértik egymást, hasonlítanak a gondolataik! Ezt fel tudod fogni? Mindenki olyanokat keres akikhez hasonlít.

2009. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/306 anonim ***** válasza:
32%
És tudod kár olyannak gyerek aki szerint ha elcseszett egy kutyát és az megharapta akkor max elaltatja. Altasd el a gyereked ha rossz. Na? Mit szólsz hozzá? Mert én is ugyanazt ilyen baromságra. Miért is ér kevesebbet egy állat élete aki ugyanolyan élőlény, csak az ember fensőbbségesnek képzeli magát? Undorító. Sosem fogom elaltatni a kutyám, legfeljebb ha nem lehet meggyógyítani. Tudod ez is gyilkosság. Én viszont az abortsuzt tartom természetesnek. Na? Nem akarod a gyrereket? Max, elveteted. Az utolsó embert aki azt mondta, hogy nem baj ha megharap valakit a kutyám, és elviszik ezért, legfeljebb akkor lesz hely új álmaim kutyájának, azt úgy elküldtem a büdös francba hogy sírva ment el. Undorító, hogy egy állatról így gondolkoznak az emberek. Van mááásik. Ez csak egy állat. Gyerek is van másik. A földet ölitek meg azzal nagy szaporasággal.
2009. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/306 anonim ***** válasza:
14%
A földet öljük meg a nagy szaporasággal? !!?!! Na most aztán új dimenziót adtál annak, hogy miért nem fogsz szülni... :)))) Amúgy már csak én is hahotázni tudok minden egyes válaszon! Írjál még lécci, most hogy alszik a lányom, ez a legjobb szórakozásom jelenleg! :)))))
2009. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!