Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalódtam a nőkben. Milyen nő...

Csalódtam a nőkben. Milyen nő az, amelyik nem akar gyereket soha?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, majd egyszer szeretnék én is családot és gyereket, de a legtöbb nő, akivel dolgom volt, nem is akar soha gyereket, vagy nem akar ilyesmiről beszélni... Azt hittem, hogy az élet egyik értelme (főleg egy nő számára) az, hogy egyszer legyen legalább 1 utódja az életben. Ha pedig 3 dolgot kellene mondanom, ami eszembe jut egy nőről, akkor az egyik az lenne, hogy attól nő egy nő, hogy tud gyereket szülni. Vagy pl. mi a véleményetek arról, hogy egy nő meddővé téteti magát? Szerintem annyira szomorú, hogy a magyar nők már nem is akarnak gyereket! Akkor elvégre mi a nők biológiai szerepe (de akár társadalmi szerepe is), mire jók, ágybetétnek? Elnézést a fogalmazásért, csak felbosszantanak az eféle "nők"...
2009. okt. 30. 22:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/306 anonim ***** válasza:
36%
:) Nem dühöngtem. :) Attól hogy sokat írok, még nem jelent semmit. Amúgy egyáltalán nem érdekelt amit te írtál, én is leírtam a véleményem, és erre valaki (lehet hogy te) jól leosztott hogy én mit képzelek meg minden, holott csak a tapasztalatom írtam és nem volt bennem rossz szándék. :) És egyáltalán nem érdekel, hogy szül gyereket... Egyáltalán. Az érdekel, hogy senki ne nevezzen ágybetétnek, lelki sérültnek és hasonlónak. És ezen az egy goldon átsiklasz és csak a magadét ismételgeted hogy én nem ismerem a toleranciát. Észre sem akarod venni hogy miről írok és azt mondod, az a bajom hogy más akar szülni. :D És természetesen az sem baj, hogy a írásod tele van "kedvességgel" holott én senkinek nem írtam semmi bántót (legalábbis amíg nem vitték túlzásba a gyerektelen nők lenézését). Nem azt utálom aki szül, hanem azt aki nem bír más embert úgy elfogadni ahogy van, anélkül, hogy betegnek, h*lyének gondolná, vagy akár csak azt is gondolná az a legcsodásabb dolog amit ő annak gondol (igen az, de csak neki, másra ne erőltesse.). De akárhonyszor leírhatom, nem fogod meghallani, csak ami neked kedvez. :)
2009. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/306 anonim ***** válasza:
39%

"Észre sem akarod venni hogy miről írok és azt mondod, az a bajom hogy más akar szülni."

Másold be légyszi hogy hol írtam Én bármi hasonlót hogy neked ez a bajod?! Vagy bárki ezen az oldalon, erre már a múltkor is megkértelek hogy ne írj olyat ami nem az én számat hagyta el. Amit Én írok rád -jelzem eddig nem volt ilyen- azt hozdd fel velem szemben példának maximum



Én tanultam pszihológiát és egyértelműen a gyermekkorodat mondtam fő oknak. Amint elolvastam a kommentjeid és amennyire azt mondtad hogy jó gyerekkorod volt most nem úgy néz ki. A testvéreddel való kapcsolatod jellemez hogy utál Téged azért amien vagy és a Te írásodból süt a gyülölet. Az hogy a szüleiddel nem akarod a kapcsolatot tartani az megint azt jellemzi hogy a gyermekkori sérülések miatt vagy gyerek ellenes. Ami nem a legjobb szó rád nézve mert Te sem tudod mit akarsz. Múltkor idősebbnek és diplomázottnak mondtad magad ha jól emlékszem de ha még a szüleiddel élsz max 23 lehet szerintem és akkor abba a diploma is belefér. Alig várod hogy valaki írjon és beleköthess. Nem osztottalak le mert nem tudtál felidegesíteni Te még nem az a kategória vagy ami ebben "fontos" és mivel ezt tanultam így megtanultam az emberek felett elsiklani hogy ne idegesítsen fel hanem a problémáról tudjunk beszélni. Az hogy Te mit veszel magadra az egy dolog de a legtöbb olyan dolog ami ellen tiltakozol azzal csak azt bizonyítod hogy még a gondolkodás módod nem felnőtt! Ami változni fog, Téged nem lehet még analizálni NEM BÁNTÁSBÓL MONDOM hanem azért mert annyira gyerekként gondolkozol még hogy holnap lehet máshogy látsz mindent. Vagy nem! Te még nem nöttél fel! Ismétlem ez nem gond vannak olyanok akik késöbb érnek és vannak akik 13-14 évesen egy 40 éves nőt is oda vernek gondolkodás módban. Remélem megint tudsz 1 olyan szavamat vagy mondatomat találni amibe kapaszkodhatsz. Nem hívtak 1 darab szärnak se nem k*rvázott itt sem le senki stb... és ahol láttam a válaszaidat senki más sem. Nem Te vagy a világ közepe ha írnak valamit nem feltétlen értik rád. De ha megtalálod magadra való jellemzőket 1-1 mondatban azért ne mást szidj és ne mást támadj le ilyen gyorsan

2009. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/306 anonim ***** válasza:
24%

Senki nem kért, hogy analizáljál engem és ezt már többször kértem/mondtam. Úgyhogy köszi. Nem kell itt villogtatni a tudásod. Képzeld az egyik testvérem 30 éves koráig él velünk szóval nem tudom miért lehetek csak 23. És muti hol mondtam hogy velük élek (lehet mondtam csak nem emlékszem)? És az aki szült, két utcára lakik tőlünk, ahhoz képest kb évente egyszer látja a szüleim... Amiből egyszer veszekedés lesz. Nos akkor most hogy van? Akkor nem akarja látni mégis szül, én sem akarom látni és ez is az oka hogy nem szülök? És értsd meg már, hogy nem rólad beszélek! Hanem mindenkiről, aki lenézi a gyerektelen nőket! Köztük te is! Mert a írásodból is sőt a lenézés. És minden nőt aki nem szül, nevezett ágybetétnek és hasonlónak, és abba én is beletartozom ugyanannyi joggal mint más, aki nem mer nyilatkozni, mert már tanult belőle, hogy ezt a gondoltatát nem hangoztatja vagy mert nem érdekli! Én meg ragálok rá. Ez van.

Komolyan-komolyan a másik kérdésnél egyáltalán nem érdekelt, hogy ki mit ír, nem reagáltam senkire, csak írtam egy választ, és még arra is azt mondod, hogy én szóltam be, pedig nem így volt. Te reagáltál rá azt hiszem, vagy nem is tudom ki, és nem értem miért nem lehetett békén hagyni...

És igen, mivel olyan jól tudod a pszichológiát, könnyen tudod manipulálni az embereket. Nem írod le amit gondolsz így nem tudom mnegmutatni, csak egyszerűen süt minden mondatodból, hogy betegnek és gyerekesnek gondolsz. Én meg pont ez ellen küzdök. Más meg másért küzd. Pl a környezetvédelemért. És elmegy tüntetni, és másokat is zavar a környezet szennyezése, mégsem mindenki védi fanatikusan. Annak is a családi hátterével van a baj? Pont ez ellen beszéle mait te is csinálsz. Hogy analizálsz meg betegnek gondolsz stb. Miért nem lehet azt mondani, hogy: nem akarsz szülni? És? én akarok. És? Mindenki azt csinál amit akar. És nincs semmi így meg úgy meg de... De bánni fogod, meg de a családod meg de hülye vagy. Nincs semmi, csak ok, te így én úgy. Ezt szeretném. Nem vagyok kiváncsi a családi izéimre és te se legyél, és ne is mondj ilyeneket amíg nem kér rá senki. Mindenkinek a családjában vannak gondok. Az én családom tökéletes ahhoz képest. Igen, nem vertek, erőszakoltak meg, nem éheztettek, de még csak egy pofont sem kaptam soha, mindegyikünket, mindegyikünknek diplomát adtak a kezébe. Problémák vannak mindenhol. Ettől én még nem leszek beteg és abnormális de még gyerekes sem. Ugyanolyan vagyok mint más normális ember egy-két külön véleménnyel.

2009. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/306 anonim ***** válasza:
71%
a pszihológia az nem manipulálás hanem a sorok közötti olvasás, amit Te mondasz abból én kiszűröm a valóságot. Az hogy a tesód szült az annyit jelent hogy Ő túl tette magát azon amin Te nem tudod. Te rá akartál hasonlítani olyan akrtál lenni mint Ő. Esetleg azért mert Ő erössebb akaratú hidegebben kezeli a helyzeteket és merevebb tartású Nő lehet mint Te, de ez megváltozott mert szült és Te ezt a helyzetet még most sem nagyon érted ahogy kivettem a szavaidból. Nem gondollak betegnek ezt az elöbb is mondtam. Nemn akarsz szülni nem szól bele senki. Az a nő aki úgy gondolja hogy nem akar szülni inkább ne is szüljön nem azért mert beteg a gondolkodása hanem azért mert nem biztos hogy figyelne arra a gyerekre. Apukádról gondolom azt hogy agresszív lehett vagy anyukád túl hideg érzelmi téren. Van sok olyan ember aki nem tanulja meg a "rendes családi mintát" ez NEM!!!! betegség. Nem gondollak betegnek hanem elfogadom a gondolkodásmódod és Te akarod bizonygatni azt hogy ez az én szememet szúrja holott nem! Az a testvéred aki 30 évesen él veletek is nem akar még belelépöni egy családi szerepbe. Nincs komoly kapcsolata ezek szerint. A gondolkodásmódod Én még nem tartom fejlettnek és nem is hiszem hogy veled kezdenék el vitázni bármin. lehet nem is lesz olyan amibe a család beleférne max. csak a párod személyében. Tolerancia Drága! Fogadd el amit mondok Én is elfogadom a Te hozzáállásod de véleményt mondhatok róla mert megtehetem. Mint ahogy Te is rólam. De ISMÉTLEM!!! NEMÍRJ OLYAT AMIT NEM MONDTAM NE AKARJ AZ ÉN SZÁMBA TENNI MONDATOKAT. Nem manipulállak se téged se mást hanem csak próbálok a problémáidba belelátni ez egy "szakmai ártalom" ami rajtam ragadt. Minnél többet írsz annál többet tudok meg rólad!
2009. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/306 anonim ***** válasza:
49%

Természetes pontosan tudom mit akarok. :) Van férjem, épül a házunk, van kocsi stb. Vele akarok lenni, dolgozni, a szenvedélyemnek hódolni stb. Sablonosan hanzik, de csak azért mert nem akarok személyes dolgot írni.

Lehet én is alapítok egy olyan szövetséget mint ami máshol, normálisabb országokban vidáman működik [link] , hogy mennyi agygeteg ember van :D Itt aztán lehet analizálni!

Szóval megkértelek szépen hagyd abban a személyemet érintő pszichológiai véleményt, mert nincs jogod ide írni az engedélyem nélkül. Ha valóban ezt tanultad, akkor menj a rendelőbe, és aki bemegy hozzád, avval tedd, természetesn pénzért.

Miért ne harcolhatnék azért, hogy ne analizálják a gyerektelen nőket, ne nézzék egy darab kakának (IGEN NEM TE MONDTAD, HANEM 100 MÁSIK EMBER, OLVASS BELE, MÁR A KÉRDÉS RÖGTÖN ÍGY KEZDŐDIK ÉS A TE ÍRÁSODBÓL IS SÜT)? Nem is olyan rossz ötlet. Bár hivatásom már van.

Nomrális ember vagyok. Boldog ember (kivéve ha fel AKAROM-tehát képzeld ha akarok nem foglalkozok vele- magam spilázni azon, ahogy a gyerektelenekről beszélnek) vagyok, egészséges, régen láttam orvost, és még az agyammal sincs semmi baj! :)

2009. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/306 anonim ***** válasza:
37%

Hát akkor rossz irányba tapogatózol, mert a nővérem egy idegbeteg. Dührohamai voltak, egyik nap kedves másik nap meg lelő téged, ha valaki hozzányúlt a volt szenvedélyéhez amit én is "örököltem", dührohamot kapott szintén. Anyám meg imád minden embert a világon, nagycsaládban élt, akkorában hogy a felét nem ismerem. A másik növéremnek meg nem tudom hány éves kapcsolata volt amikor nálunk lakott. Kb 3 komoly kapcsolata volt eddig, és nem azért, mert nem kell senkinek, hanem mert évekig volt mindegyikkel. Inkább pénze nincs. És ez most kifogásnak tűnhet, hogy csak azért se legyen igazad, de nem, valóban így van ahogy írom, de természetesen erre is kitalálsz valamit.

És ismétlen ehhez nincs jogod. Addig van jogod amíg nem zavarsz mást. És én megmondtam, hogy nem vagyok kiváncsi arra hogy mit tudsz pszichológiából. Ha nem tudsz elvonatkoztatni ettől akkor igencsek nem szerethetnek beszélni veled az emberek, mert tudod van aki, ha segítségre van szüksége, elmegy és kér. Kéretlenül nem illik adni, és nem is lennék olyan, hogy pénz nélkül osztogatom amit tudod. Szerintem nagyon vicces, hogy neten keresztül megmondod milyen a családom... :D Ne próbáld megmondani másoknak kéretlenül hogy mi a bajuk. Ha majd én úgy gondolom, hogy van akkor teszek valamit.

2009. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/306 anonim ***** válasza:
27%
Jaj, hogy többet megtudhass rólam: igazából egy normális hely, ország vonz. Nem a szüleim utálom. Nem egyezünk sok dologban, de attól még szeretem őket. De ez nem jelenti azt hogy elfogadom, ha valami olyat tesznek ami nekem nem tetszik.
2009. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/306 anonim ***** válasza:
84%

Huhh, végigolvastam. Nos, kedves utolsó remekül elbeszélgetsz magaddal, ahogy látom. :)

Na mindegy.


Kérdező: nem hinném, hogy csak attól nő egy nő, hogy tud gyereket szülni. Sőt. Jó pár olyan nő van (sajnos), aki képes gyereket szülni, meg is szüli (megintcsak sajnos), majd eldobja. Ő szerinted egy igazi vérbeli nő?


Itthon tudtommal nem olyan egyszerű csak úgy hipp-hopp meddővé tetetnie magát egy nőnek.


Az meg szerintem egy barokkos túlzás, hogy a magyar nők nem akarnak gyereket, valszeg te vonzod a nemakarokgyereketsoha-típusú nőket, valszeg ha nem így állsz hozzájuk majd, ez is változni fog. Én sem díjaznám, ha az első randin (túlzás persze) az illető azzal kezdi, hogy mikor akarok gyereket, vagy egyáltalán szeretnék-e.

Arra igenis "be kell érnie" valakinek, hogy istenigazából azt mondhassa, hogy tényleg szeretnék.

Ez a biológiai szerep duma meg elég hülyeség, őszintén szólva nem csodálom, hogy a veled kapcsolatba került nők nagy része azt mondja az arcodba, hogy nem akar gyereket. (vagy: csak tőled nem akar/na)


Szóval nyugi, semmi gond a magyar nőkkel, azzal sem, akik nem szeretnének, szívük joga.

2009. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/306 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarok neked tanácsot osztogatni Én egy véleményt alkottam a családodról amit még mindig tartok hogy ott kell keresni a kiváltó okot. Ne valld be se magadnak se senkinek. Anyudat védted de apudat meg sem említetted... Erről ennyit. A dühroham a kitörés is mind mind egy-egy problémát jelez az emberben benned és Nővéredben. Lelki problémára vagy elfojtott problémára/problémákra gondolok. Azt nem értem hogy minek tüntetni a gyermekmentes életért de ha te egy ilyen vagy hasonló szervezetben keresel magadnak "mentorokat" az is csak engem igazol... Nem vonulok utcára azért mert nekem születni fog márciusban gyerekem és verem a mellem hogy heló én itt vagyok... Ezek a csoportok mind az olyan érzelem szegény embereknek kellenek akik úgy gondolják hogy Őket meg kell erősíteni abban amit Ők gondolnak. Tehát nem tudsz még önnállóan gondolkozni mert folyamatos megerősítésre van szükséged, hogy te ezt most jól csinálod. Inger gazdag környezetben élhetsz és a lázadás neked még most is csak folytatódik nálad bizonyítod azzal ha valaki nincs azon a véleményen mint Te neki esel. Kb 10 embert akartál kiosztani itt is ennél a kérdésnél. Ha ezek az ingerek megszüntek volna tini korodban vagy kezelni tudtak volna akkor lehet nem azt akarnád bizonyítani hogy a hobbid az életed és a szenvedélyed. Nem Te Csak átmenetileg találtál ebben megnyugvást szerintem. Mint ahogy a férjedben is de ezt már nem kezdem el magyarázni! Azért mondtam, hogy ha fáj hogy ennyit megtudtam rólad pár kommentből itt is máshol is akkor ne írj többet mert nekem az csak megint bizonyíték és alap a vélemény nyilvánításomra. Nem fejeztem be a pszihológiát sajnos ezért nem kérek tőled pénzt, amúgy vannak olyanok akinek pusztán csak jó indulatból nem másért írok.
2009. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/306 anonim ***** válasza:
41%
Jaj és menekülj más országba a gondok elől úgy nem oldódnak meg sőt! Még magaddal is viszed. :) Ezzel még gondoltam jövök
2009. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!