Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/197 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egy pár hónapos baba mellet egyáltalán nem baj ha az anyuka kicsit elengedi magát és nem a szigorú SZAKMAI kereteket szajkózza, hidd el, nem vagyunk egyformák, és nem ez a gyereknevelés legfontosabb problémája, ja és ami a hót illeti, tényleg rövidítésnek szánjuk, meg a főzi, gyümi dettó, hiszen ez nem egy nyelvtan témakör...
2010. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/197 anonim ***** válasza:
37%
Én még nem hallottam gyereket ilyen "idegen" nyelven beszélni, te igen?
2010. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/197 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó hozzászóló, ez nagyon tetszett, teljesen egyetértek, ezzel ugye azt akartad mondani, hogy igen, vannak szülők, akik többesbe beszélnek, és rövidítenek, mégse fog beszélni a gyerek többesszámba.
2010. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/197 anonim ***** válasza:
72%
Azt, persze. Nekem határozott elképzeléseim vannak aról, hogy a kislányomat milyen elvek szerint szoktatom majd, és ennek semmi köze ahhoz, hogy féléves korában azt mondom, hogy szopizunk, ugyanis ő még olyan szinten az én "szárnyaim" alatt "piheg", hogy nyilván kettőnkről beszélek, arról nem is beszélve, hogy mindent együtt csinálunk.
2010. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/197 anonim ***** válasza:
57%
bocs, arról
2010. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/197 anonim ***** válasza:
1%

Mindent együtt csináltok?

Baba szopizik,oké,de Te is szopizol?


Bocsi,csak elképzeltem,baba anyán ló,anya meg...na de nem folytatom:)


Itt pusztán a nyelvtani helytelenségekről van szó,szerintem a kérdező erre keresi a választ.

2010. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/197 anonim ***** válasza:
58%

4 gyerekem van és sosem beszéltem úgy, ahogy sok fiatal anyukától hallom:jön a fogunk, fáj a pocink, bekakiltunk..stb. Szerintem ezek nevetségesek..főleg, ha az értelmükre is figyelünk..hiszen így akkor az anya is bekakilt..neki is fáj foga stb..borzalom!! Attól is rosszul vagyok, ha gügyögnek a gyerekekhez, hisz nem hülyék ők, csupán gyerekek..Óvónőként dolgoztam és bizony sok 3 éves még tentizett, meg hajcsizott stb., ha mondtam, hogy akkor most mindenki lefekszik az ágyára és mese után alszik egyet, nem tudták, miről beszélek...

persze én se vagyok tökéletes, ez tudom magamról, hisz én is inkább azt mondom, hogy szopizik a baba, mint hogy szopik..sajnos valahogy ez nálam is megvan..., de az ilyenektől, hogy főzi, gyümi, hari,tejcsi..kiráz a hideg. :( Egyébként a babák utánzással tanulnak, amit hallanak, úgy fognak beszélni...

2010. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/197 anonim ***** válasza:
62%
Ne is folytasd, nevetséges vagy, szerinted tudna nélkülem szopizni?
2010. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/197 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Bár én sem beszélek többesszámban,de szeretek "hottentottául"beszélni a kislányomhoz..Igaz,még csak 7 hónapos,de nagyon aranyos ahogy gagyog és szoktam utánozni..Nem hiszem,hogy így fog beszélni,és könyörgöm..ők kisbabák,nem kell még úgy beszélni hozzájuk mint egy felnőtthöz!Nos,én amit egyáltalán nem szeretek,az amikor valaki pl.az iwiwen üzenőfalra írja a jókívánságait az 1 hetes,1 hónapos vagy 1 éves gyerekének..nna meg amikor halott kutyájának ír valaki oda,hogy hiányozni fogsz.."Bocsi az offért..Ami a kérdezőt illeti,és ha elhagyja a szádat egy olyan mondat,akkor mi lesz..szerinted valakinek fel fog tűnni..?Hidd el neked sem fog,sőt lehet,hogy azon fogsz mosolyogni,hogy egyáltalán foglalkoztál e témával..:-)
2010. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/197 anonim ***** válasza:
68%

ahhoz képest kedves kérdező, hogy számodra ez szakmai kérdés elég nagy tévedésben lehetsz vagy nagyon nem jól ismered a szakmád. Kíváncsian várom azokat a tanulmányokat, cikkeket, beszámolókat, amik arról szólnak, hogy a gyermekkorban a gondozó által használt DAJKANYELV (mert tudod a szakirodalom így említi) miben korlátozta, avgy módosította a gyermekek normális, általad helyesnek vélt nyelvi fejlődését.

Mivel annyira ráérsz biztos tudsz ilyet linkelni, vagy említeni, kíváncsian várom.

És a kérdésre válaszolva: én azért beszélek így a gyerekemmel, gyerekemről, mert NAGYON SZERETEM és mivel még nagyon pici ezért EGYEK vagyunk, ezt ő is így fogja még fel és nem érzem magam ettől hülyének, avgy rossz anyának sőt büszke vagyok rá, hogy nem olyan vagyok mint aki nem nevel, hanem inkább kiképez.

2010. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!