Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/197 anonim ***** válasza:
94%

Én szoktam többesszámban beszélni és nem találok benne semmi kivetni valót. A röviditéseket én se szeretem de néha előfordul velem, mert néha kevés ideje van az embernek. A nyelv az amúgy is nem egy állandó dolog az állandóan változik. Rengeteg szavunk van amiről nem is tudjuk minek a röviditése mert már a rövid változat úgy beitta magát a gyakorlatba, hogy elfelejtetük, hogy mit is rövidítettünk.Pl sms, A.P.E.H,

Valószínűleg azért mondjuk, hogy szopizunk mert hiába ő szopik de nélküled ez nem menne ketten kelletek hozzá(sot néha neked ez nagyobb feladat mint a gyereknek, majd megtapasztalod). Meg ha bekakil neked kell tisztába tenned és neked ugyan olyan feladat mint neki a kakilás éjszaka. Két mondatot így egyszerre tud kifejezni az ember. Mert akkor így hangzana a mondat éjjel még bekakil a gyerek és nekem tiszába kell tennem. Ez röviden annyi éjjel bekakilunk. Vagy nem mondod azt, hogy a gyerek szopizik és én meg oda adom a mellem neki.Hanem csak szopizunk.Ráadásul egy belsőséges viszonyt fejez ki kettőtök közt. Gyerek és szülő kapcsolata nem ezen fog múlni és az se, hogy fog beszélni a gyerek. Mert ahogy egyre jobban eltávolodik az ember a gyerektől ezek a mondatok is egyre kevésbé fordulnak elő. Mert szerintem az elején még nagyon össze vannak nőve az anyukák a gyermekükkel és a szopizás befejezésével ahogy a gyerek egyre önállóbb lesz úgy ez szoros kötelék is gyegülni fog és akkor szépen el is hagya a nyelvben is a többesszámot. De addig mindenki had fejezze ki úgy magát ahogy akarja és ha ő úgy érzi, hogy ezt a többesszámmal tudja kifejezni akkor csak tessék. Arra kérlek, hogy ha megszületik a babád akkor pár hónap múlva írd meg tapasztalatod. Mert ezt majd csak akkor érted meg ha megszületik a babád hogy milyen mély belsőséges kapcsolat alakul ki kettőtök közt mert olyankor egynek érzed a babáddal magad. Tényleg lesznek ennél nagyobb problémáid is.

2010. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/197 anonim ***** válasza:

21:04-es válaszolónál a pont!!!!

Így van,erről írtam én is.

2010. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/197 anonim ***** válasza:
100%
21:09-esnek üzenem, hogy jól mondja!
2010. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/197 A kérdező kommentje:
Nem ez a legnagyobb gondom (a gondjaimat nem itt beszélem meg), egyszerűen csak mint egy kérdés felmerült bennem. Egyrészt nyelvész vagyok, másrészt leendő anyuka. Igen, nem tudom milyen anyának lenni még, de ezért nem kell rögtön támadni. És pont azért érdekelnek az okok, hogy TUDATOSAN tudjak erre figyelni, hogy ne így beszéljek. Nem mondom, hogy soha nem fogok ilyet mondani, mert biztos előfordul majd, de tényleg szeretnék figyelni arra hogy a gyerekem is szépen tanuljon meg beszélni tőlem és szopcsi, türcsi, fürcsi nyelv legyen otthon. Nem az zavar ha valaki így beszél, az az ő szíve joga, de az viszont az enyém, hogy én nem így szeretném a gyerekemet tanítani.
2010. jan. 31. 21:12
 45/197 anonim ***** válasza:
21.10-es így van!
2010. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/197 anonim ***** válasza:
73%
Itt nem a gyerek tanításáról van szó, pár hónapos babákról beszélünk, mert ugye beszélni tanuló gyerek nem szopizik és nem kakil be.
2010. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/197 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező! Majd ha lesz gyermeked akkor nagyon sok dolog át fog benned értékelődni! Nem vagyunk egyformák. Más dolog a rövidítés itt és más dolog mikor vki így beszél. Mellesleg az indokolatlan nyávogást (tejci, szopcsi és társai) én sem bírom. De majd ha össze leszel zárva hónapokra egy beszélni sem tudó poronttyal akkor fogod ezt érteni.
2010. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/197 anonim ***** válasza:
14%
A tudatosságot pár hónapra hanyagolni fogod, hidd el, inkább a gyerekedre figyelj majd!
2010. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/197 anonim ***** válasza:
37%

"Nem az zavar ha valaki így beszél, az az ő szíve joga"


Akkor minek a kérdés????


"amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle"


Lehet neked felesleges ide járni nem?

2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/197 anonim ***** válasza:
95%
Én csak azt nem értem, miért kell ezzel szekálni egymást. Mindeki úgy beszél a gyermekével, ahogy neki jó. Nem fog megállni a gyerek a növésben attól, hogy anya-apa kicsit gügyög neki. Az meg, hogy ki, hogy nevezi azt az állapotot, amikor a gyermekét várja, ne okozzon fájdalmat másoknak. Ha nem tetszik az a szó, amit használ, akkor gondolj arra, hogy neki meg lehet az nem tetszik, amit Te használsz. Szerintem kár ilyen dolgokkal megbántani egymást.
2010. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!