Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan aki csak...

Milyen anya az olyan aki csak azért nem szoptat mert neki a mellei szexuális dolgok és a férjén kívül nem érhet hozzá senki?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már itt a gyakorin olyat, de a való életben is találkoztam vele hogy bizonyos anyukák azért nem szoptatnak - pedig tudnának- mert a melleiket szexuális testrésznek tartják és nem akarják hogy a babájuk hozzáérjen. Vagy csak szimplân félnek hogy megereszkedik a mellük. Szerintem ez elképesztő. A mell eredeti funkciőjának semmi köze a szexhez azért van hogy szoptassanak. Ráadásul ez a leghülyébb indok mert ha fáj vagy ilyesmi akkor jó de csak ezért! Akkor ennyi erővel csak császárral kellene szülni mert a punci aztán tényleg szexuális testrész. És mindig a tâpszerekkel jönnek, azért az anyatejnél szerintem nincs jobb.

2016. máj. 14. 11:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
67%
Itt annyi "okos" ember van. Most őszintén mit érdekel téged, hogy ki szoptat, ki hogy szül? A te gyerekedről van szó? Eljuthatna már a nagy többség arra a szintre, hogy nem a másokon való csámcsogás tölti ki az élete értelmét.
2016. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat-e vagy sem. Én nagyon vágytam egy babára. Már a terhesség alatt is voltak problémáim a szoptatás gondolatával. Igen, ebben biztosan közrejátszott az is, hogy előtte párom "játszott" vele. Mikor megszületett a kicsi, ennek ellenére megpróbáltam, de undorodtam az egésztől. Számomra egyáltalán nem természetes. Le lehet nyugodtan pontozni, de mindenkinél van olyan dolog, amitől irtózik. Neked lehet ez egy pók, nekem ez a szoptatás volt. Hogy rossz anyának gondolom-e magam ez miatt? Egyáltalán nem, hiszen mindent megkapott, amire csak szüksége volt. Jelenleg már három éves semmi hátránya nem származott a döntésemből. Ha szoptattam volna x hónapig undorral, na az viszont biztos vagyok benne, hogy meglátszott volna a kapcsolatunkon.
2016. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 A kérdező kommentje:
Nem akartam megbántani senkit. Tényleg csak véleményekre voltam kíváncsi. Amúgy nem arról szól a kérdés hogy nem szoptat hanem arról hogy ez az ok miatt nem szoptat. Volt is aki leírta a véleményét hogy ez neki sem szimpatikus. Véleményt formálni még szabad.
2016. máj. 14. 13:48
 24/110 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya, hogy hüvelyi úton szül vagy császárral. Szoptat vagy nem szoptat. Hogy 1 évig szoptat vagy 5 évig, hogy csak biokölesgolyót ad a gyereknek, vagy heti 1-szer tejszeletet.

Itt állandóan csak a másik nő pocskondiázása megy.

Aki nem ugyanúgy gondolkodik és ugyanazt csinálja, az rögtön le van osztva, le van pontozva.

2016. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
27%

Aki nem szoptatott /az oka majdhogynem mindegy is/, annak a nemszoptatás abszolút elfogadható, és inkább hajlamos egy ideológiát gyártani magának ennek igazolására. Pedig ebben a kérdésben az anyuka alapvető hozzáállásáról van szó. Ebbe a szoptatás is beletartozik. Ha valaki gyermeket vállal, el kell fogadnia, hogy a fontossági sorrend átrendeződött: első a baba, második a baba, harmadik a baba...és csak valahol a baba után jön minden más /az anya igényei/. Ha gyermeket vállalok, el kell fogadnom, hogy a testem egy jó ideig nem csak az enyém: 9 hónapig a baba lakja, aztán a szoptatás teljes idejére egy olyan életmódra kell berendezkednem, ami a gyermekemnek jó és egészséges /félretéve a saját igényeimet/. Az az anya, aki bármilyen saját igényét előtérbe helyezve félreteszi az anyai kötelességeit /vagy nevezzük inkább anyai feladatnak a szoptatást, még mielőtt itt bárki beleköt/, tehát nem látja el a feladatát, az hibát követ el. Az az anya, aki pusztán egy ideológia mentén /a mellem szexuális eszköz, a testem az én testem/ haladva nem szoptat, egyszerűen önző. Az, aki a könnyebb utat választva gyorsan áttér a szoptatásról a cumisüvegre, miután rájön arra, hogy a tejért az elején sokaknak meg kell harcolniuk, egyszerűen buta.

Szoptatni vagy legalább megpróbálni egy anyai feladat, talán inkább kötelesség. Ugyanannyira kötelességünk, mint megteremteni a gyermekünknek a lehető legjobb körülményeket, később pedig kiszolgálni az igényeit akár nagyobb korban az iskolaztatást és egyebeket beleértve.

Ha a gyermekünk életének első pár évében olyan alapvető igényeit nem elégítjük ki, mint a szoptatás /a szopóreflex egy ősi reflex, az anyamell iránti igény a mozgatórugója, nem a cumisüveg iránti/, akkor ott komoly bajok vannak az anyával fejben és szívben /az ideológiák terén és erzelmek terén/.

Az en személyes véleményem, hogy a kérdező által jellemzett anya önző, mélységesen sajnálom az ilyen anyához született kisbabát, mert a szoptatással kapcsolatban megnyilvánuló rideg hozzáállása az élet más területein is meg fog nyilvánulni. És nagy eséllyel hasonló felfogású felnőtt nővé és leendő anyává fog válni az így nevelt kisgyermek.

Azt is elismerem, hogy azért gondolom ilyen markánsan azt, amit, mert kettő gyermekemet szoptattam, az elsőt 15 hónapig, a másodikat 12 hónapig, és nagyon boldog vagyok, ha arra gondolok, hogy milyen jól működtek bennem az anyai ösztönök, hogy mennyire természetes volt, hogy a magzatmázas kisbabáimat azonnal mellre tettem, és megadtam Nekik azt, amire akkor ott mindennél nagyobb igényük volt. Úgy tátogtak a mellkasomon, és egy pillanat alatt elkúsztak a mellemig, es olyan profin szopiztak, mert ez a természet rendje. Csak sajnálni tudom azt, aki erővel beleavatkozik a természet rendjébe ahelyett, hogy megélné ezt a csodát.

2016. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a kettős mércét itt sem, ahogy sok más esetben sem. Illusztrálom példákkal:

a. adott a kérdésben leírt anya --> elítélik, mert nem a legjobbat adja a gyerekének, nem szoptat

b. adott egy másik nő, teszemazt nincs tejcsatornája, nem tud szoptatni --> nem bántja senki, megpróbálta, nem ment


Árulja már el valaki, hogy a gyerek szempontjából mi a különbség? Hiszen mindkettő ugyanazt a tápszert kapja. Ugyanez van a kenguru vs hordozókendő vonalon. Ha valaki megkérdezi a hordozóscsoportban, hogy 5 éve az első gyerekét még kenguruban hordta, ártott-e neki, 50-en mondják, hogy "áhh, biztos nem, ne emészd magad, akkora gondot nem lehet vele okozni". Ha meg valakicsatost akar a 3 hónapos gyerekének, neadjisten kengurut, akkor azt kikiáltják antikrisztusnak.



Mindent összevetve: engem teljesen hidegen hagy, hogy mások mit csinálnak, én elolvasok egy csomó véleményt, és kialakítom a sajátomat. Ettől függetlenül szerintem mostanában nem a nem-szoptatás a trend, hanem éppen az ellenkezője, mindenki szoptasson még óvodáskorban sem. Én meg teszek a trendre, 8 hónapos koráig szoptattam a kisfiam, boldog, kiegyensúlyozott, egészséges szaladgáló egyéves.


Szerintem ez így elég volt a szoptatásból. Amúgy szerintem a legcsodálatosabb tevékenységtől messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. K.u.r.v.á.ra fáj, és nem lenne rossz, ha ezt néha kimondanánk.

2016. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
75%
lecarom ki mit csinál.Van saját életem!
2016. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
81%
Én nem szeretem az ilyen "Milyen anya az ilyen nő" kezdető beszólásokat. Kinek mi köze hozzá? Még ha igazatok van is, minek vájkálni más életében, dolgaiban? Nektek nincs sajátotok?
2016. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen mindegy,hogy szoptat vagy nem szoptat, szül vagy császározzák az anyát. Mindenki anyai szerepében lehet hibát találni. Tudod kérdező azt,hogy jó anya vagy nem ezek a dolgok fogják eldönteni. A gyerekedtől fogod megtudni.
2016. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
84%
Aki gyereket vállal annak meg kéne tanulni elfogadni másokat,és nem ìtélkezni,ezzel is példát mutatva a gyerekének. Akkor felteszem én is a kérdést aki erre képtelen miért vállal gyereket?? Hogy utána kérkedjen azzal Ő milyen szuper?? Megmondom mi az anya kötelessége gondoskodni a gyerekéről,szeretni,nevelni,foglalkozni Vele,felkészìteni az életre. Hogy hogyan táplálja az lènyegtelen a baba szempontjábòl nem attòl ledz egy baba boldog,kiegyensùlyozott,egészséges,ès nem azért kötődik majd az anyjához,szüleihez mert szoptatjàk...
2016. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!