Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan aki csak...

Milyen anya az olyan aki csak azért nem szoptat mert neki a mellei szexuális dolgok és a férjén kívül nem érhet hozzá senki?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már itt a gyakorin olyat, de a való életben is találkoztam vele hogy bizonyos anyukák azért nem szoptatnak - pedig tudnának- mert a melleiket szexuális testrésznek tartják és nem akarják hogy a babájuk hozzáérjen. Vagy csak szimplân félnek hogy megereszkedik a mellük. Szerintem ez elképesztő. A mell eredeti funkciőjának semmi köze a szexhez azért van hogy szoptassanak. Ráadásul ez a leghülyébb indok mert ha fáj vagy ilyesmi akkor jó de csak ezért! Akkor ennyi erővel csak császárral kellene szülni mert a punci aztán tényleg szexuális testrész. És mindig a tâpszerekkel jönnek, azért az anyatejnél szerintem nincs jobb.

2016. máj. 14. 11:59
 51/110 anonim ***** válasza:
23%
Ha már lelki ok miatt nem tudja szoptatni, akkor legalább fejje le a tejet és azt adja a gyereknek.
2016. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
78%
A szoptatás elsősorban nem a gyereknek fontos, akinek fogalma sincs, mit eszik, hanem az anyának, aki emiatt érzi magát nélkülözhetetlennek. Nem csoda, hogy gyakran azok kardoskodnak mellette, akik életükben más értelmeset nem csináltak a szülésen kívül. A legújabb orvosi tanulmányok a fejlett országokban nem mutatnak ki eltérést a szoptatott és tápszeres gyermekek közt.
2016. máj. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
91%
Na végre valaki egyetért velem. Szerintem a kötődő nevelést is azok túlozzák el, akiknek kötődési problémáik vannak. Ezalatt azt értem,hogy még óvodáskorukban is szoptatni akarják a gyereküket, 0/24ben magukra kötik, a hitvesi ágyban altatják évekig. Ezt is csak azért tolják, hogy az anyaság kitöltse a 24 órát, különben gyorsan kiderülne, hogy azért 4-6 óra munka nagyon beleférne a napjába.
2016. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
82%

" Ezalatt azt értem,hogy még óvodáskorukban is szoptatni akarják a gyereküket, 0/24ben magukra kötik, a hitvesi ágyban altatják évekig. Ezt is csak azért tolják, hogy az anyaság kitöltse a 24 órát, különben gyorsan kiderülne, hogy azért 4-6 óra munka nagyon beleférne a napjába"


:-)

És érdekes módon az ilyen emberektől hallod a leggyakrabban,hogy nekik semmire nincs idejük a gyerek mellett!!

2016. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de tényleg nincs. De nem azért, mert ennyi feladattal jár egy gyerek, hanem mert maguknak csinálják a gondot meg a feladatokat.
2016. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 anonim ***** válasza:
58%
na pedig azt hittem, hogy szarrá le leszek pontozva és még készültem is a tanulmányokkal, hogy belinkeljem :D
2016. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
100%

Istenuccse nem sértődésből, vagy hiúságból kérdezem, hanem kíváncsiságból, de miért kapott az #51-es hozzászólásom 0%-t?

Mi szól ellene, amit írtam?

2016. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert szerinted aki nem szoptat,hogy igazi nő maradjon,az majd kínozza a mellét a fejőgéppel?Naiv vagy,ha ezt hiszed,üti egymást a két dolog.Én mèg nem szóltam hozzá ehhez a kérdéshez,de hogy legyen mit pontoznotok,én sem fogok szoptatni,sőt császárom lesz.Én is nő akarok maradni,és nem itt kérdezgetni két hónap múlva,hogy miért nem kíván a férjem.Azért találták ki ezeket a dolgokat,mint császár és tápszer,hogy az embernek(nőnek)legyen választása.Ezért miért önző?Mert magára is gondol?Miért kell mindent,de mindent a baba mögé helyezni?Mert ő az első?Dehogyis,csak fontos.A gyerekvállalás csak egy feladat,és addig van szüksége ránk a gyereknek,míg magatehetetlen,és míg el nem indítjuk az életben.Igen,lehet jönni a "bezzeg régen'meg "erre lett teremtve a mell" dologgal,de ha nem vettétek volna észre,más is teremtve lett.A fejlődés,a technika,az internet,a kendőzetlenség,a mellek kirakása,a média,ami minden nap más ideált mutat,és bizony a mai ideál nem a szoptatástól lógó,csöpögő mellű nő,hanem az,akiről sugárzik az erotika.És bizony a mai férfiak kb.90%-a nem arra gondol a női mellek láttán,hogy milyen klassz lesz,ha majd egy gyerek csüng rajta,hanem egészen másra.Ez van,ez a mai világ.Persze nyilván az itteni válaszolók,felháborodott,"csakis szoptassunk utolsó erőnkkel"típusú nők férje nem olyan.Nyilván ez csak vèletlen.:)Szerencsére semmi nem kötelező.
2016. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim ***** válasza:
0%

"A szoptatás elsősorban nem a gyereknek fontos"


Ekkora marhaságot... és az ilyenek is sajnos osszák az észt, ész nélkül. Inkább olvasnál utána, mielőtt okoskodni kezdesz.

2016. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
23%

#58!

"aki nem szoptat,hogy igazi nő maradjon" no ettől eldobtam az agyamat. szóval az az igazi nő, aki nem szoptat, mert a szoptatástól elveszted az igazi női mivoltodat.

Tudod, aki ennyire önző a gyerekével kapcsolatban, annak inkább ne is legyen gyereke.

Mert a szoptatás jó a gyereknek - maga a tej is és az érintés is. Igen, fel lehet nőni tápszeren és cumisüvegen is - de kutatások százai mutatják ki, hogy a tejben lévő tápanyagok, a megnyugtató hatás és egyebek milyen jók.

Csak 1-2 példa, pozitív hatást találtak: gyermekkori elhízás, iskoláskori intelligencia, gyermekkori fertőzések terén.

Sőt: az anyuka későbbi mellrákja, petefészekrákja és cukorbetegsége ellen is védő hatással van a szoptatás.


Ha megengedsz egy idézetet egy tudományos cikkből:

"The scaling up of breastfeeding to a near universal level could prevent 823,000 annual deaths in children younger than 5 years and 20,000 annual deaths from breast cancer."

"Ha a szoptatás általánossá válna, évente 823e 5 év alatti gyermekhalált és 20e mellrákos halált lehetne megelőzni." (világszerte)

(Ez a világ egyik legtekintélyesebb orvosi lapjában (Lancet) jelent meg.)


Orvos vagyok és férfi, több egykor szoptatott gyerek apja, tehát tudom, mit beszélek.


Nem, nem gondolom, hogy 3-4 évig kell szoptatni a gyereket, de hatalmas önzésnek tartom, ha egy nő megtehetné, hogy szoptatja a gyereket, de nem teszi.


Volt olyan ismerősöm, aki 4 gyerekét etette lefejt tejjel, mert nem tudta (testi okokból) szoptatni őket, de lefejte a tejet jó néhány hónapig. És azt gondolom, ő nem volt lusta foglalkozni a gyerekkel, időt és energiát "pazarolni rá" és ennek hosszú távon meg is lett az eredménye.


És butaság azt gondolni, hogy ha hüvelyen át szülsz és szoptatsz, akkor otthagy a férjed - illetve olyan pasit keress, aki nem olyan felületes, hogy ezt tegye.

2016. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!