Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan aki csak...

Milyen anya az olyan aki csak azért nem szoptat mert neki a mellei szexuális dolgok és a férjén kívül nem érhet hozzá senki?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már itt a gyakorin olyat, de a való életben is találkoztam vele hogy bizonyos anyukák azért nem szoptatnak - pedig tudnának- mert a melleiket szexuális testrésznek tartják és nem akarják hogy a babájuk hozzáérjen. Vagy csak szimplân félnek hogy megereszkedik a mellük. Szerintem ez elképesztő. A mell eredeti funkciőjának semmi köze a szexhez azért van hogy szoptassanak. Ráadásul ez a leghülyébb indok mert ha fáj vagy ilyesmi akkor jó de csak ezért! Akkor ennyi erővel csak császárral kellene szülni mert a punci aztán tényleg szexuális testrész. És mindig a tâpszerekkel jönnek, azért az anyatejnél szerintem nincs jobb.

2016. máj. 14. 11:59
 81/110 anonim ***** válasza:
15%

"Nem mondtam hogy en ezek koze tartozom, de azt igen mondom hogy nevetseges amikor egy arctalan es nevtelen forumon egyesek azert mert valaki nem szoptatta a gyereket mar hatarozott itelettel vannak rola. Mondjuk engem nem zavar csak eleg primitive dolognak latom hogy ez egy szempont hogy valakit el lehessen itelni valamiert"


Ne haragudj, de véleménye szabadon lehet mindenkinek. Nekem is megvan a véleményem, neked is. Ez egyáltalán nem primitív dolog! Miért is lenne primitív? Azért, mert mégiscsak kellemetlen szembesülni a saját egoizmusoddal és nárcizmusoddal? Azzal, hogy egy buta hiedelem miatt megfosztod a saját gyermekedet egy nagyon fontos tápanyag és immunforrástól?

Miért is lenne "lehasznált" egy olyan nő, aki szoptat? A természet szerinted mire találta ki a melleket? Nagyon sok olyan nőt ismerek, aki ugyanúgy csinos a szoptatás után is, mert ad magára, mert sportol, mert egészségesen eszik. Nem a szoptatáson múlik egy nőnek a vonzósága, elárulom.

Abban meg egyáltalán ne legyél biztos, hogy egy olyan férfi nem fog félrelépni, akinek egy szoptató nő már csak a lehasználtságot szimbolizálja. Az ilyen pasi ugyanúgy nárcisztikus, ugyanúgy rád fog unni, ha ilyen fajta. Semmi köze ennek a szoptatáshoz. Egy percig ne áltasd magad!

Sőt a legtöbb férfinek nagyon is ellenszenves az olyan nő, aki képes elapasztani a tejét és megvonni ezt a saját gyermekétől.

Ha a primitivitásról beszéltél, akkor ezen is el lehet gondolkodni...

2016. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim ***** válasza:
58%

"A szoptatásnáci az, aki mindenáron erőlteti a szoptatást azokban a helyzetekben is, amikor ez egyáltalán nem kivitelezhető."


78-asnak erős belső gátlásai vannak a szoptatással szemben, tehát nem kivitelezhető. Nem mondom, hogy ez pszichológiai szempontból általános lenne, de előfordul. Furcsa, hogy akik a felnőtt embernél nem veszik számba a pszichológiai szempontokat, mert csak a fizikai betegség az igazi betegség nekik, azok a csecsemők esetében annyira kardoskodnak amellett, hogy a szoptatás lelkileg is hú de fontos. Most akkor döntsétek már el, hogy csak a testi kín az igazi, vagy a lelki is.

2016. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
0%

Maradjunk annyiban, hogy mindkettőt lehet(ne) kezelni!

Itt a baba egészsége a tét, ezért talán megérne felkeresni egy szakembert. Inkább az a gond, hogy az erre való belátás hiányzik és/vagy nem kényelmes ez a megoldási mód, mert meló van vele.

2016. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim ***** válasza:
62%

83-as, képzeld, én sem fogok szoptatni, pont a kérdésben említett okok miatt. bűntudatom volt, hogy ez nem fog menni nekem, és pszichológushoz mentem vele. azt mondta, hogy nem baj, ha nem szoptatok, ez nem betegség, nincs mit "megjavítani" rajtam, egyszerűen csak ilyen vagyok. azt mondta, hogy vannak nők, akiknek fontosabb a nőiességük megtartása mint másoknak, és nem tudnak elvonatkoztatni a mellük szexuális funkcióitól. szóval azt ne mondd, hogy te nem vagy "szoptatásnáci", mert az vagy. és az ilyenek mint te az oka annak, hogy én is rosszul éreztem magam, amiért nem fogok szoptatni, amikor a mai világban már annyiféle lehetőség van, hogy hogyan akarod nevelni a gyereked. választhatod, hogy szoptatsz-e vagy tápszerezel, császárral szülsz-e vagy természetesen, hagyod-e sírni a gyereket vagy azonnal felveszed stb stb. inkább örülj neki, hogy mindannyian megválaszthatjuk, hogy hogyan neveljük a gyerekeink, ahelyett hogy megpróbálnád a saját véleményed ráerőszakolni másokra.

31hkm

2016. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj, hogy még mindig nem értitek. A szoptatás nem hobbi és nem kedvtelés. Ha nem adsz a babádnak anyatejet (akár lefejve), akkor kiteszed egy sor fertőzés lehetőségének. Én megértek mindent, oké valaki ódzkodik a szoptatástól. Miért nem feji le akkor a tejét?

A pszichológust nem kommentálnám... ha valakinek komoly gondot okoz ez a téma, akkor talán fel kéne tárni az okokat és segíteni neki.

Mindemellett nem engem kell meggyőzni, mindenki a saját gyermekéért, annak egészségéért felel.

2016. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim ***** válasza:
17%

"s az ilyenek mint te az oka annak, hogy én is rosszul éreztem magam"


Na ezt aztán ne kend rám, ha megkérhetlek! Nem kedvesem! Ennek egyedül TE vagy az oka, a saját gondolataid, a hiedelmeid és az érzéseid, melyeket magadnak gyártasz.

Azt is leírtam, hogy a véleményéhez mindenkinek joga van. Akkor is, ha ez neked nem tetszik.

2016. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:
82%
78-as vagyok. Honnan tudjatok, hogy nem voltam pszichologusal? igaz, nem szabalyosan, mert a kollegam volt az illeto, akivel ketszer beszeltunk a temarol. Azert ketszer, mert azt mondta, hogy semmi baj nincs azzal, ha magamat es a ferjemet is figyelembe veszem ennel a kerdesnel. Lehet, hogy ez onzoseg, de talan o erositette meg bennem azt, hogy semmi szegyellnivalo nincs ebben, es ne torodjek masok velemenyevel (ami termeszetesen lehet). De!! nem sajnalom, hogy annyira fantasztikus a szex a ferjemmel, hogy folyton ra gondolok a melleimet latvan. Nalam nem a testem megmaradasa volt az oka, hogy nem szoptattam, egyszeruen szeretem a szexet (gondolom majd megkapom, hogy ez se normalis), es mashogy tekintek a testemre. Ez szamomra az oromforras jele, es kiirom, mert felek, meg mindig nem ertik paran... undoritonak tartom, hogy azt a mellet adjam a gyerekem szajaba, amire elotte este apa raelvezett... es tudom, apa elvezhetett volna a hasamra is, neha igy esett, neha ugy... Mindenesetre szerintem aberaltabb egy par oraja ondos mellett a geyrek szajaba dugni, mint nem szoptatni. Es akkor a kovetkezo kerdesre a valaszt megelolegeznem... hogy hogy lehetek ennyire onzo, hogy a sajatmagam es a ferjem szexualis tevekenysege fontosebb, mint a gyerek mellbol valo taplalasa (amit gyonyoruen megoldottam tapszerrel)?? Nem akartam es nem akarok egy frusztralt, bolond anya lenni!! ennyi az egesz 😊
2016. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:
54%
Te jo eg.... nagy az isten allatkertje...:(
2016. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:
71%

De most komolyan, ti tényleg azt hiszitek, hogy ettől olcsóbb lesz a kenyér, hogy itt egymásra kiabáltok kígyót meg békát? Miért érdekel, hogy a másik gyereke mit eszik vagy mennyire beteges? És a másikat miért érdekli, hogy amaz mit gondol?


Teljesen mindegy. Ha valaki nem akar szoptatni, szíve joga. Ugyanazt a tápszert fogja kapni, mint aki nem tud szoptatni. (Már írtam, kettős mérce: aki nem tud, azt nyugtatják, hogy tápszerrel is ugyanolyan egészséges lesz a gyerek; aki nem akar, azt meg egyenesen gyerekgyilkosnak állítják be, mintha épp maga fertőzné meg tífusszal a gyerekét azzal, hogy nem akar szoptatni).



Azt meg pláne hagyjuk, hogy ki szüljön gyereket meg ki nem. Senkinek semmi köze hozzá.

2016. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim ***** válasza:
86%
85-ös, sajnálom, hogy ti még barlangban laktok a dzsungel mellett, ahol éhen hal a csecsemő, ha nincs tej. szerencsére itt a civilizációban ez már nem így van.
2016. jún. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!