Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan aki csak...

Milyen anya az olyan aki csak azért nem szoptat mert neki a mellei szexuális dolgok és a férjén kívül nem érhet hozzá senki?

Figyelt kérdés
Többször olvastam már itt a gyakorin olyat, de a való életben is találkoztam vele hogy bizonyos anyukák azért nem szoptatnak - pedig tudnának- mert a melleiket szexuális testrésznek tartják és nem akarják hogy a babájuk hozzáérjen. Vagy csak szimplân félnek hogy megereszkedik a mellük. Szerintem ez elképesztő. A mell eredeti funkciőjának semmi köze a szexhez azért van hogy szoptassanak. Ráadásul ez a leghülyébb indok mert ha fáj vagy ilyesmi akkor jó de csak ezért! Akkor ennyi erővel csak császárral kellene szülni mert a punci aztán tényleg szexuális testrész. És mindig a tâpszerekkel jönnek, azért az anyatejnél szerintem nincs jobb.

2016. máj. 14. 11:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 anonim ***** válasza:
85%
Az jutna eszembe, hogy biztos egy csinos, vonzó nő, akinek minden rendben a házasságával, nem egy tejszagú mamaszaurusz, aki a lakás egyik végéből ordít a másikba a hároméves gyerekének, hogy "BENŐKE, KELL CICI?" Mert tisztelet a kivételnek, de néha, amikor kétgyerekes nőt látok, komolyan nem értem, a férje ezt hogy bírta megcsinálni másodszor is.
2016. máj. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/110 anonim ***** válasza:
23%

Nézd. Mindig is voltak és lesznek is egoista, önző anyák, ennél még sokkal rosszabb kivitelben is. Tenni nem sok mindent tudsz, esetleg részt veszel az általános tájékoztató kampányokban.

Nem mindenki egyforma, ilyen a világ. Arra, hogy milyen anya az ilyen, úgyis tudod a választ. Ez van.

2016. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/110 anonim ***** válasza:
15%

"Hogy hogyan táplálja az lènyegtelen a baba szempontjábòl nem attòl ledz egy baba boldog,kiegyensùlyozott,egészséges,ès nem azért kötődik majd az anyjához,szüleihez mert szoptatjàk..."


Hát nagyon nagy tévedésben vagy! Megdöbbentő, hogy valaki ennyire nincsen tisztában az anyatej egészségvédő hatásairól és fontosságáról! Ez egy komoly népegészségügyi kérdés, miután a tápszeres babák kimutathatóan többször betegek, az anyatejet bármilyen formában kapottakkal szemben.

Erre most már rengeteg vizsgálati eredmény áll rendelkezésre, utána lehet nézni.

Ha valaki ennyire ódzkodik a szoptatástól, akkor fejje le a tejét és adja oda a babának úgy.

2016. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/110 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó! Az is köztudott, hogy a vidéken felnőtt gyerekeknek sokkal erősebb az immunrendszerük és sokkal kevesebben asthmásak vagy allergiásak, mint azok, akik egy nagyobb város (pl megyeszékhely) kellős közepén élnek egy panelban... Ezek alapján azok is mind sz*r anyák, akik panelba szülnek.
2016. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 anonim ***** válasza:
0%
A 31-es mekkora butaságot ír!😁
2016. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/110 anonim ***** válasza:
87%
33as semmivel sem egészségesebbek az anyatejes babát..annyira tùlmisztifikáljátok mintha csodaszer lenne csupán csak étel,a tàpszer semmivel sem rosszabb..de mondhatom az ilyen szűklátòkörű rosszindulatù embereknek ùgysem képesek felfogni...ne te döntsd már el ki hogyan élje az életét,és ha másképp csinálja mint Te (nem lesz mártìr tejcsárda) akkor utána elìtéld...nem azzal van baj aki valamiért nem szoptat habem azokkal a gondolkodni képtelen,ìtélkező,rosszindulatù birkákkal,mint ti vagytok páran..
2016. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan le leszek pontozva, de nem érdekel. 26 hetes terhes vagyok, és nem fogok szoptatni, pontosan azért, mert nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a melleim eddig teljesen szexuális jellegűek voltak. Éppen ezért én undorodom a szoptatástól, az is teljesen szexuális felhangot kapott az egésztől. Én is tápszeres baba voltam, és teljesen egészséges vagyok, az én babámnak is jó lesz a tápszer. Az anyatej nem csodaszer. Csak étel, ugyan úgy, mint a tápszer. És igaz, a szoptatás segíti a kötődés kialakulását az anya és a baba között, de ugyan ez igaz a tápszeres etetésre. Mert a baba azért kötődik hozzád, mert tudja, hogy rád számíthat, ha éhes, amikor baja van te nyugtatod meg stb. De nem a szoptatás miatt.

Illetve nekem nagyon nem tetszik 'a baba van az első helyen, meg a másodikon meg az ötvenediken, és én meg csak utána jövök, a párom meg még később' mentalitás. A baba igényei, az én igényeim és a párom igényei ugyan olyan fontosak, és ugyan gy az első helyen van mindhárom. Aki ennyire hátra helyezi saját magát a fontossági listán, azon előbb-utóbb meglátszik (lásd olyan anyukák, akik havonta egyszer fürdenek, szökő évente mosnak hajat és a legszakadtabb, lehányt melegítőnaciban mennek bevásárolni). És a párkapcsolatnak se tesz jót, ha a férj/apa mindig el van hanyagolva. Így hal meg egy párkapcsolat.

Illetve az ilyen kérdéseket nem is értem, miért ne lennék jó anya, csak mert nő és feleség is vagyok? Azzal, hogy anya lettem, nem szűntem meg nőnek és feleségnek lenni.

Jó lenne, ha nem ítélkeznél, hanem elfogadnád, hogy mindenkinek más az élete, mások a tapasztalataik, és csak mert valaki nem úgy gondolkodik mint te, az nem azt jelenti, hogy alapból 'rossz anya'.

2016. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 anonim ***** válasza:
30%

36-os! Az egy dolog, hogy nem tudsz valamiről, mert ugye nem ismerhetünk mindent! Az viszont egy másik dolog, hogy ha az ember nem tud valamit, akkor utánanéz mielőtt hülyeségeket szajkózna!

Az anyatej összetételében olyan anyagokat, immunglobulinokat tartalmaz, melyet egyetlen tápszer sem képes utánozni! A csecsemő az éretlen immunrendszere miatt védtelen a fertőzésekkel szemben, a természet ezt úgy oldotta meg, hogy az anyát megáldotta az anyatej adás lehetőségével. Ezen keresztül az anyai immunanyagok képesek átjutni a csecsemőbe is, ezzel védve őt a külvilágtól. Statisztikailag kimutatható, hogy az anyatejet kapó csecsemők között jóval kevesebb a fertőzéses esetek száma, később kevesebb az allergiás megbetegedések és bizonyos autoimmun megbetegedések száma is. A tápszer ugyanis testidegen fehérjét tartalmaz, melyre genetikai hajlam esetén a szervezet immunológiai reakciókat indíthat be, ezáltal megteremtve pl az 1-es típusú diabetes lehetőségét is. Minden tápszer kapó baba esetében ezáltal a gyermekkori, autoimmun eredetű diabetes lehetősége megnő.

Az egy dolog, ha valakinek nincsen teje, vagy más ok miatt nem tud szoptatni. Ez is mindenképpen szerencsétlen eset, de ilyenkor nincs mit tenni. Az esély ezekre a betegségekre nagyobb. De az, ha valaki szánt szándékkal megkárosítja a saját gyermekét (nagyrészt a tudatlansága miatt, ami a szoptatással és az anyatejjel kapcsolatos), az szerintem bűn!

Teljesen fölösleges marhaságokkal nyugtatnia saját magát, hogy a tápszer is hasonlóan jó, mert ez egyszerűen nem igaz! Rengeteg hiteles adat áll a rendelkezésre, nagy elemszámú kutatások, vizsgálatok, mely igazolja az anyatej védő szerepét.

Az, hogy az anyatejet milyen módon adja valaki a babának, szerintem magánügy. Hogy szoptatja, vagy nem akar szoptatni, hanem lefeji, az ő dolga. Bár ugye a beszéd kialakulásának szintén fontos része a szopás az első pár hónapban...


[link]


Linkelem az anyatejről az ismert gyermekgyógyász, dr Novák Hunor cikkjét.

2016. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/110 A kérdező kommentje:
Jó rendben mindenki azt csinál a gyerekével amit akar. Azért nem ártana egy kicsivel több biológia oktatás hogy a leendő anyukák megtanulják mire való a mell (nem arra hogy szex közben azt markolássza a pasi), vagy megismerjék az anyatej fontosságát. Évmilliókig jó volt az a tej, a mai anyáknak nem jó mert ott a tápszer meghát ugye a mell szexre való. Nem csodálnám azt sem ha hamarosan kimenne a divatból a természetes szülés mert az anyák kitalálják hogy a vagina csak szexre jó.
2016. máj. 15. 12:09
 40/110 anonim ***** válasza:
80%
68%-os fogd már fel, hogy akkor sem egészségesebbek,nem jobb az immunrendszerük mert nem az anyatejtől függ...köszi tisztában vagyok azzal mi van az anyatejben de akkor sem csodaszer...számtalan eset van hogy az anyatejes baba a betegesebb a tápszeres meg makkegészséges sőt a környezetemben csak ilyen példák vannak..ha ezt nem bìrod elfogadni tarts egy kis önvizsgálatot..nagyon ùgy tűnik Te az a tìpus vagyok aki akkor is kardoskodik ha nincs igaza...
2016. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!