Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
 21/91 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, amit te felsorolsz, ha annak a töredékét segítené nekem, is jó lenne! Hát, akkor nem panaszkodhatsz! A garázsról jut eszembe, h eddig azt is mindig én sepertem ki, meg néha fel mostam! De mondtam, h az ne az én dolgom legyen már, nekem elég a lakásban rendet tenni, házimunkával...Na azóta eljutottunk odáig, hogy kisepregeti a garázst. Egy kutyusunk van, enni én adok csak neki. A kertet se nagyon rendezi, egy régi barátja(pénzért) jön heti 1 szer füvet nyir. Télen nyilván nem,de tavsztól-őszig igen.
2019. febr. 12. 14:12
 22/91 anonim ***** válasza:
100%
Az már régen baj ha azért KELL kiszolgálnod mert ő a kenyérkereső. Ne haragudj, de a férjed egy lusta bunkó! Az ilyen férfiakat sose néztem semmibe se. Megáll az eszem! Tudod ki tenné elé a kaját. Ha a szép szó nem használ, jöhet a férjed megrendszabályozása. Először is ne szolgáld ki, ne mosogass utána, ne moss rá, hétvégén menj el otthonról 1-2 órára. Ne foglakkozz vele ha rinyál, meg fogja oldani. Ha ezek után még neki áll feljebb, akkor itt nagy bajok vannak, és el kell gondolkodnotok hogy együtt vagy külön. Sajnos ha nem állsz a sarkadra, panaszkodhatsz bárhol bármennyit, ez nem lesz jobb.
2019. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%
Férjem gyerek születésétől kezdve mindenben segít, hazimunkaban pedig már előtte is. Gyerekkel kapcsolatban reggelit és vacsit ő intézi, segít a fürdetésben, ha munkából hazajon átveszi a gyereket és ő játszik vele vacsiig, míg én intézem a dolgomat. Hazimunkaban kiviszi a szemetet, be és kipakolja a mosogatógépet, míg vegyestuzelesu kazánnal fűtöttünk addig fát vágott és a tüzet intézte. Én főzök, mosok, takarítok, vasalok. Bevásárlást javarészt együtt intézzük. Én 26N ő 27F és a gyerekünk másfél éves.
2019. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 A kérdező kommentje:
Igazából ezt nem mondja, hogy ő a kenyérkereső, és neked asszony mindent egyedül kell csinálni! De jelzi, h ő keres pénzt,és ha kell valami, megtudom venni, bármit. De ez akkor sem mentség, h ö m.helyen dolgozik, én pedig egyedül lássam el a két gyereket, meg házimunkát.Mondom még a garázst is eddig én sepertem ki, mostam föl...arra nem volt képes, vagy felfogja....hogy ne mindent az a hülye(én) csináljon
2019. febr. 12. 14:53
 25/91 A kérdező kommentje:

Most úgy érzem, én vagyok az a "szerencsés" akinek ilyen férje akadt? Mindenkinek segitenek otthon? Igy lenne helyén való, szerintem is...mert itt közvetlen a szomszédoknál is azt látom, apuka viszi ki állandóan a gyerekeket sétálni, anyukák sehol.

Ja! És azt mondta még nekem, mikor arra kértem, legalább a gyerekeket fürdesse amig, én vacsi után elpakolok, h én sem segitek neki a munkahelyén a munkájába, amig ő dolgozik...pffffff

Akkor az otthoni munkát ne várjam már el tőle...nyilván nem fetrengeni akarok, meg semmit csinálni, de úgy érzem sok teher nehezedik rám..

2019. febr. 12. 14:56
 26/91 A kérdező kommentje:
Egyébként a válaszolok között ti a férjetek/párotok elé teszitek az ebédet és a vacsorát? Vagy elég magatokat és a gyerekeket rendezni, ő pedig kiszedi a magáét? És ha vacsira hideget esztek, akkor hogyan csináljátok?
2019. febr. 12. 15:10
 27/91 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a gyerekek?
2019. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
Meleget kap a munkahelyén vagy vesz, néha hét elején visz be maradékot, otthon pedig hideget teszünk, amit megcsinál magának. (Egy darabig csináltam, de az sosem volt jó, mert ő már kigondolta, hogy más szeretne... szóval leszoktam róla, max. felszecskázott gyümölcsöt rakok elé, ha kedveskedni akarok mégis valamivel, mert az magától sosem eszik.) Gyerekek már oviban, iskolában esznek. Hétvégén általában én főzök, de néha ő.
2019. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó dolgom van és nem panaszkodom, de te minél előbb szedd össze magad, mert ez így nem lesz jó!

Nem még egy gyereket vállaltál, hanem a férjeddel közösen a gyerekeket!

Mondd azt neki, hogy albérletbe cuccolsz, ha nem fogja a házimunkát csinálni, mert nem vagy a cselédje vagy esetleg, ha az anyagiak megengedik, fogadjatok fel heti 1x takarítónőt és akkor sem ő, sem te nem szólhatsz semmiért!

2019. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kérdésedre a válasz: igen, ez sokszor előfordul nálunk de nem úgy, hogy leül, szakállka ott van a nyakában és elé rakom az ételt, hanem megfőzök és leülünk mind enni esetleg kiszedem neki, hogy forrón senki ne egye, addig várunk. Néha szoktam neki pakolni melóba kaját, de nem azért mert ő elvárja, hanem csak úgy, mert tudom, hogy elfelejti, és akkor nem eszik egész este.

De van amikor mondom neki, vegyél valamit útközben.

Viszont tálcán sose viszek be neki semmit de, ha megkér, hogy egy pohár vizet vigyek már be neki, mert én a konyhában vagyok ő meg a gyerekkel bent a szobában, akkor viszek...

2019. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!