Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
96%

Még nem fordult elő, de ha olyat fog csinálni, biztos, hogy ráverek a fenekére, vagy a kezére is.

Megverés és ráütés közt amúgy nagy a különbség, azt ne felejtsük el.

Egyébként van, hogy tényleg hiába mondd el az ember valamit akár 1000-szer, csak azért is feszegetik a lurkók a határt és más nem segít, csak egy legyintés.

Egyébként meg a konnektorba nyúlkáláshoz: inkább a baba sírjon, mint a mama, ahogy szokták volt mondani. Aki érti, az érti...

2011. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
72%

A fizikai erőszak sohasem lehet megoldás. Azzal legfeljebb idomítani és nem nevelni lehet. Idomított vagy nevelt gyereket akarsz?

Akkor is elavult dolog a gyereket megütni, még ha egyesek egyetértenek vele. Ilyet csak primitív ember gondolhat. Ez alól csak az olyan esetek lehetnek kivételek, mint konnektorba való benyúlás megelőzésére szánt kézre csapás.

Ma már sokkal jobb és hatásosabb módszerek vannak. Már írtam egyszer.

Mindenek előtt csak azt kérjük a gyerektől amit szeretnénk. Ne azt amit nem szeretnénk. pl. "Ne kiabálj!"-helytelen, mert a kiabálásról beszéltünk, és ő erre asszociál, de ugye nem azt szeretnénk, hogy kiabáljon tovább.

És meg kell ölelni, elmondani, hogy szeretjük, és kérni tőle amit szeretnénk.

2011. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim válasza:
72%
Az én anyám soha nem vert minket amikor még kissebbek voltunk. Inkább adott nekünk szobafogságot vagy 1-2-3 hétig nem gépezhettünk, nézhettünk tévét, a telefont elvették tőlünk stb. De soha nem vert meg minket. Inkább ordított velünk, amitől én mindig nagyon megijedtem, és nem rosszalkodtam tovább.
2011. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
72%
Ja,az úgynevezett "hatásosabb módszereknek"köszönhető ez a sok idegbeteg,agresszív,kezelhetetlen gyerek.
2011. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
100%

11:33.

ez hatasos mikor nagyobb a gyerek,de egy kicsinel nem igazan.


Legyszi ne keverjuk a verest a kezrecsapassal mert a veres az azert mas.

2011. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
11%

Nekem nincs gyerekem, de a saját Anyukám nevelési módszere elég rossz volt, elmondom a "gyerek szemszögéből".

Ő nem csak a kezemre csapott vagy pofonvágott. Elvert. De minek? Ettől csak megutáltam és napokig szóba se álltam vele. Minden kis szarért kaptam. És láttam, éreztem anyukámon, hogy Ő csak boxzsáknak használ, vagyis az idegességét vezeti le rajtam. Nem tudom elmagyarázni, de ahogy ütött és ahogy nézett ezt kivettem.

Nem azt mondom, hogy mindennap elvert, de úgy kb havonta. Eredménye az lett, hogy én is néha egy dührohamos állat vagyok, de lassan azért kezd oldódni a dolog.


Tudom off volt csak elmondtam, hogy egy gyermek, hogy láthatja az ilyen anyát, szülőt. Én lettem volna a legboldogabb, hacsak egy pofont vagy tacslit kaptam volna...

Hosszútávon meg azt érte el velem, hogy 19 évesen szevasztok! lett a vége.

22/N

2011. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
95%
Az anyukámtól sokszor kaptunk a fenekünkre a tesómmal.Az aputól sohasem.Ő még csak nem is kiabált velünk, soha le nem szídott. Mégis sokkal jobban féltünk tőle, a rossz jegyet se mertem elmondani neki.Anyunak mindent meg mertem mondani, s máig nagyon jó a kapcsolatunk, mintha a barátnőm lenne, s az is, nemcsak az anyukám.Apuval is jó a kapcsolatom. S emlékszem miért kaptam, s meg is érdemeltem.Pl:hazugság, egyest alakítottam át négyesre. Nem agyonvert, csak kaptam a fenekemre, s meg is mondta, hogy nem az egyesért, hanem, mert hazudtam. Soha többet nem hazudtam.S nem haragszom Rá, mert igaza volt. Én nem ítélem el, ha igaságos, s nem a feszültség levezetése a cél.
2011. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
26%

Minket a tesónkkal gyakran megvert az anyám. Fakanállal is. Sokszor igazságtalanul. Nem volt nevelő ereje, csak a félelem a veréstől. Ha egy szülő belelendül, előfordulhat, hogy már tévedésből is üt, hogy levezesse a tehetetlenségét.

Előfordult, hogy én is rávertem a fiam fenekére. Ma már rettenetesen bánom. Nem volt soha olyan helyzet, hogy verés eszközéhez kellett volna nyúlni. Ez a szülő felelőssége, hogy ne legyen ilyen helyzet.

2011. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 Szinyó válasza:
57%
Az olyan anyát aki pirosra veri a gyerekét azt legszivesebben felakasztanám!!!!!!!!!!!! Aki ennyire nem bírja idegekkel az minek vállalt gyereket inkább menjen gumiszobába!! Nekem is van 2 gyerekem és nagyon rosszak dehát meik gyerekben nincs rosszaság??!!
2011. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
100%

Azon vagyok kiakadva amikor anyósom azzal dicsekedik, hogy hogyan törte el a fakanalat a férjemen.

A férjem jelenleg dühkezelésre jár, mert majdnem nekem ugrott. Szerencsére időben észrevettük, és önszántából kezdte el a terápiát.

2 éves Lilla 21 éves anyukája.

2011. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!