Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 61/100 anonim ***** válasza:
95%

Csak az a baj,hogy az anyák nagy része nem így él.

Nyomor,anyagi gondok,munkanélküliség a családban stb.pont elég arra,hogy ne legyen mindig türelmes.

2011. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
18%
Csak kell még egyszer hozzászólnom.Ezt akkor sem szabad a gyereken levezetni!
2011. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim válasza:
91%

Igaz, nekem még nincs saját gyerekem, de voltam babysitter és átéltem egyet s mást. Szóval nekem meggyőződésemmé vált, hogy egy - egy jól elhelyezett nyakleves sokat tudna segíteni a dolgokon. Két gyerek volt, és a nagyobbiknál (10 éves volt) elég jól lehetett látni, hogy hová vezet az a fajta a nevelési módszer, hogy "nehogy megbántsuk a kis lelkét", "nem szabad korlátokat szabni a gyereknek", "had élje ki magát a gyerek". Igenis KELL neki korlátokat szabni, ha kell, akkor egy - egy taslival. Én is, és szerintem a legtöbb ember azzal nőtt fel (de én sem kaptam 3 nyaklevesnél többet), és mégsem érzem magam sérültnek, sőt a saját gyerekemet is így fogom neveleni.

Mellesleg pedagógus vagyok, ott aztán egyértelműen kiderül az első néhány óra alatt, hogy kiben "keltenek félelmet" otthon. És nem sérült lett tőle a gyerek, csak szófogadóbb, tisztelettudóbb... Persze van, amelyik alpból olyan.

2011. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
61%
Esküszöm, de komolyan! El sem tudom képzelni, hogy a tenyerem valakinek az arcán csattanjon. Kisgyerekén sem, de hogy tizenéves gyereket ezzel megalázzak? Ki van zárva. Lehet, hogy hálát adhatok, hogy szép szóval mindent le tudtam rendezni eddig? Na meg káromkodással, ha már minden kötél szakadt:(
2011. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim válasza:
61%
SOHA!
2011. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
31%
18:30,as. Hol voltál babysitter? Angliában? Mert ott jellemző ez a stílus,mondjuk elég csak ránézni az angolok fejére.Én a férje vagyok annak a bizonyos "nagyzós" anyának,aki megmutatta miket írt,és el is tiltottam a gép közeléből,mivel a pénzzel való nagyoskodás nem jellemző rám,éppen azért mert tudom mi a munka.Nem akart ő sem rosszat,csak felháborította néhány reagálás,ahogy engem is ez a babysitter szöveg.Az angol gyerekek agyon vannak fegyelmezve,minek következtében igen agresszívvá válnak a környezetük felé idővel.Két éves kint létem alatt sok mindent láttam.Egyszer egy ügyfelem meghívott ebédre.A gyerek kb.hároméves lehetett,és leejtett egy poharat teljesen véletlenül.Jött a pofon,be a szobádba,este eszel!Ha sír egy baba,hadd sírjon,majd abbahagyja.Ha mástól nem is,de a kimerültségtől biztosan.Ránk ne számítson,mi tartjuk el,mi sokkal feljebbvalók vagyunk,én nyugodtan akarok sörözni.Bravó!Mi,magyarok,ugye nem vagyunk ilyenek? Mert akkor lehúzhatjuk végleg a rolót.
2011. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen az eddigi kommenteket legyen az akár pozitív, akár negatív. És örülök annak, hogy ennyire megoszlanak a nézőpontok, és hogy ilyen sokan szóltak hozzá, de várom további szülők hozzászólását is hiszen ezekből mindannyian tanulhatunk. És elnézést mindenkitől aki sérelmezte, hogy eddig nem írtam de ritkán vagyok net közelben.
2011. jan. 3. 20:39
 68/100 anonim ***** válasza:
90%

A szappannal kimosott szájú lány.


Amúgy meg gyerekverés... hát remélem nekem menni fog az előbb leírt módszerekkel is az okítás, és nem kell odacsapnom... de pl. amit láttam anno sorozatokat nanny911 stb. hát az kegyetlen... viasaton sokszor sugározták és hihetetlen milyen családok vannak- mert szerintem nem csak a gyerek fullgáz, hanem a jópár szülő is - USA-ban, meg a briteknél is!



Üzenet to:

A válasz írója 34%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:29


Jaj, azért ne tiltsd el. Csak írjon kicsit kevésbé nagyzolva... persze tudom, hogy valószínüleg nem ez volt a szándék, de jobb ha itt tanulja meg, hogy erre nem vevők az emberek.


Én is itt jöttem rá a napokban, hogy semmit nem fogok mondani a nem túl közeli barátaimnak se, hogy mivel foglalkozom, mert kikanalaznák a szemem... pedig itt se keménykedésből írtam máshol kommenteket de szépen lehúztak. :S

2011. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:

Azért az angoloktól sem kell mindent átvenni,de kell találni egy arany középutat.

A gyerek soha nem lehet egyenrangú a felnőttel,egyszerűen nincs hozzá elég esze.

A liberális nevelési módszer csak oda vezethet,hogy a gyerek a felnőtt fejére nő.

2011. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim válasza:
94%

A "nagyzós" anya férjének:

Teljesen félreértettél szerintem: pont az volt a problémám Ausztriában, hogy mindent szabad volt a gyerekeknek, még rájuk szólni sem volt szabad. Megpróbáltak mindent elmagyarázni és megérttetni a 3 éves gyerekkel. Az egy dolog, hogy rám nem hallgattak, de a szülőkre ugyanúgy nem. És ez szerintem nem helyes. Nem azt mondtam, hogy fel kell pofozni a gyereket, de pl. ha minden este rendszeresen lesöpri az asztalról a vacsorát szórakozásból és hiába magyarázzák el neki, hogy nem szabad, akkor talán rá szabad ütni a pici kis kezére. Még fájni sem fog neki, csak meglepődik.

De minden gyereknek más a vérméréklete, s csak boldog lehet az a szülő, akinek nincs olyan gyereke, aki olyan makacs, hogy a szép szóval esélye sincs nála.

Szerintem akik ilyen mértékben ellenzik azt, hogy a kezére üssön a gyereknek, annak valószínűleg nyugodt, szófogadó gyerekei vannak. Én is ilyet kívánok magamnak.

2011. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!