Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 51/100 anonim ***** válasza:
91%
ma 12.56 igazad van, ez nem ok arra hogy bárki is odacsajon még egy kicsit sem. nálam volt olyan hogy az ikrek akik 4 évesek már nem tudom hanyadik figyelmeztetésem után sem értették meg hogy a fürdőszobába a kipancsolt vizen elcsúszhatnak és tovább csinálták, és kaptak egy-egy fenekest fürdés előtt. mindkettőnek meglátszott a fenekén az ujjaim nyoma. de azóta vigyáznak legalább, tehát célt értem el vele.
2011. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
7%
Egyre inkább megfogalmazódik bennem a kérdés:Minek kell az emberek többségének gyerek????Nem ér rá vele játszani.Anyuka tanácsa meg az hogy rakd el a gyerek játékát.Uram atyám!
2011. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
26%

A szülői viselkedési minták alapján három nevelői stílust különböztetnek meg a kutatások alapján (Baumrind és társai):

- A tekintélyelvű nevelői stílust követő szülők meghatározott normákhoz való alkalmazkodást követelnek meg, és az engedelmességre helyezik a hangsúlyt. A tekintélyelvű szülők gyermekeinél gyakran tapasztalható a szociális készségek, intellektuális érdeklődés hiánya.

- Az irányító nevelői stílust alkalmazók az indoklással és megbeszéléssel elért kontrollt tartják fontosnak. Az irányító szülők gyermekei nagyobb önállóságot és önkontrollt mutatnak, bátrabbak és elégedettebbek.

- Az engedékeny nevelői stílussal élők, kerülik a túlzott kontrollt, és úgy gondolják, hogy a gyermekeknek önálló döntéseket kell hozniuk.


Az engedékeny szülők gyermekei viszonylag éretlenek, nehézséget jelent nekik, hogy uralkodjanak indulataikon, hogy vállalják a felelősséget, és hogy önállóak legyenek.

Ranschburg nyomán négy alapvető nevelési forma különíthető el:

1) meleg – engedékeny, az optimális lelki szabadságot és kedvező kibontakozást ígérő attitűd

2) hideg – engedékeny, a modellkövető azonosulásra alkalmatlan magatartás

3) meleg – korlátozó, amely a konformista és önállótlan magatartás kialakulásának kedvez

4) hideg – korlátozó, amely a hibás, neurotikus személyiségfejlődés veszélyét rejti magában

Ez a tananyag.Ezt kell mindenkinek úgy formálni,hogy eredményes legyen,ha lehet verés mellőzésével.AMÚGY A KÉRDEZŐ LEHET HOGY AZÉRT NEM KOMMENTÁL,MERT MÁR ELŐZETESBEN ÜL GYEREK BÁNTALMAZÁSÉRT.

2011. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
94%

Ja, figyelmetlen és hiányos voltam: azért ütött a kezére, mert mikor azt mondta, most már nem kapcsolgatom össze, akkor FÖLDHÖZ VÁGTA a picike a vonatokat. Na akkor vert a kezére.Egyébként nem is ezért írtam, hanem mert a lányom tőlem nem kapott ki csak egyszer életében, de ő ráüt a gyermekre már most. Tehát minta, modell ide v. oda. A fiaméknál is csapkodják a gyerekeket, s mikor én ezen kiakadok, nem hanggal, csak nézéssel, akkor azt mondják, következetesen kell nevelni, nem engedékenyen.

És zárja csak a szekrénybe az ominózus vonatokat, ha éppen nem ér rá kapcsolgatni, adjon helyette pl mesekönyvet, amit lapozzon, s akkor vegye elő, ha ráér kapcsolgatni.

2011. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
71%
A tekintélyelvű, autokrata, behódoló nevelésnek az a hibája, hogy ha a gyerek kikerül a felnőtt látóköréből, akkor kész a renitenskedésre. Csak a meggyőzés a jó, a szabály értő, belső késztetés alapján való elfogadása, mert akkor bármilyen helyzetben belsőleg vezérelve cselekszi a jót. De ehhez sok-sok beszélgetés, és jó minta szükséges.
2011. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
23%
Hát lehet.De egy anya azért marad otthon 3,ikrek esetén akár 6 évig,hogy nevelje,foglalkozzon a gyerekeivel.A férj pedig normális esetben biztosítja a nyugodt,anyagilag jó életet,meg persze részt vesz a nevelésben is.Vagy ez csak nálunk van így?Biztos nem mindenki képes erre,de ott megfontolandó a gyerek.Az én gyesem meg a férjem keresete meghaladja az egymilliót.Ezért soha nem mondom azt a gyerekeimnek,hogy nem érek rá veletek foglalkozni,mert más dolgom van.Ha mégis,ott a férjem,és ő foglalkozik velük.Végül is nagy szerencse,hogy találtam egy zseni,kedves,jóképű férjet,aki imádja a gyerekeit.
2011. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim ***** válasza:
94%
Sztárold már máshol magad meg az életedet!!!!Ez nem érdekel senkit.
2011. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:
79%
ahogy elnézem, magára konkrétan a KÉRDÉSRE nem sok VÁLASZ jött csak össze vissza írogatás hogy ki mennyit keres meg kinek milyen jóképű a férje, illetve egyéb terkós hozzászólás. de VÁLASZADÓ alig.
2011. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
94%

A szappanal kimosott szájú lány vagyok :D


Jah amúgy nem mondtam, de nekem van egy féltesóm, akinek volt egy kis agresszív időszaka, és amikor apumnál voltam odajött és megölelt aztán fogta és megcsapott, valamikor arcon... nah hát én meg fogtam, következő ütésénél elkaptam a kis kezét, és közöltem vele hogy ilyet mégegyszer ne csináljon és nagyon csúnyán néztem rá. De azért bepróbálkozott mégegyszer, és megint mondtam neki hogy velem ilyet ne játsszon és rálegyintettem a kacsójára, tényleg ütésnek sem nevezhető, inkább jelképes, de megtette a hatását. Engem már nem püföl.


Sőt hüle apuméknak van egy szokása hogy ráuszítják az emberre, hogy K. harap! És komolyan harap, persze ez nekik tetszett amikor kicsi volt, de már rohadtul vannak fogai. A kézmegfogós akcióm óta elég rá egy csúnya nézést vetnem, mint akkor és engem nem harap meg...persze apum egyből jött poénkodva hogy befenyítem a kicsit, meg mert mostoha -mert amikor rámuszították múltkor ránéztem és a kis drágám a a futásból megtántorodott. Hát nem, engem ne harapdáljon. Eljátszunk mi, csak engem ne szadizzon, meg üssön.


Amúgy apum barátnőjének a kislánya is amikor Paralián rám és a húgomra bízták a parton tök normálisan tudott viselkedni. Megbeszéltem vele, hogy még tesómmal lejátsszuk azt a kártyapartit és utána bemegyek vele a tengerbe, 2* hisztizett hogy de moooost!!!!, mondtam neki h V. ha mégegyszer nyűglődsz a kártya után se megyek be veled, és utána lecsücsült és kivárta. Aztán játszottunk még valami labdás ütögetős vagy milyen játékot, hagy örüljön. Klasszisokkal jobban viselkedett mint apámékkal...


OFF:


Kedves előzőelöttielötti.


Engem nem zavar, hogy milyen életstílust engedhettek meg magatoknak - főleg azért nem mert 20évesen havi 250 000-et keresek... de könyörgöm a kérdésre válaszolj.

Mondjuk tény hogy én is kissé radikálisnak találom a véleményed. A pasidnak meg örülj, de remélem nélküle is meg tudnál állni a talpadon, vagy úgy már nem lenne 1mó a kereset és nem kellett volna gyereket vállalni?


Egyébként meg nem kell ahhoz 1mó Ft, hogy valaki felneveljen egy gyereket. Mondjuk mi se voltunk szűkösen, de láttam másokat akiket tisztességgel rendesen felneveltek töredék ennyi pénzből.


Persze a pénz megkönnyíti a dolgokat, de nem elengedhetetlen. Természetesen ezt normális keretekre értem, mert szerintem is állás nélkül elég meredek úgy bevállalni egy gyereket, hogy csak az állami támogatásokból nevelni...


OFF end

2011. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
18%
Igazatok van,nem írok többet,minek is.Nem sztárolni akartam magam meg a férjem,csak rávilágítani hogy mi mennyire számít a gyereknevelésben.Egyébként magam is el tudnám tartani a gyerekeimet,persze így könnyebb,főként hogy apjuk is van,nem úgy mint néhol.Mindenkinek sikeres gyereknevelést,és minél több örömet kívánok hozzájuk.Tisztelettel:egy "nagyzolós" ANYA.
2011. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!