Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 81/100 anonim ***** válasza:
63%
Helyes válasz.Látom nem vagyok teljesen egyedül.Engem sem ütöttek meg soha,és nagyon sokra vittem.A fiaimat sem fogom soha,bízom benne hogy ők is megbecsülnek majd mindent az életben.Én már kaptam itt pár ledorongoló választ,öröm hogy végre egy ilyet olvashattam.Szívből gratulálok a gyermekeidhez,és a hozzáállásodhoz.Sok sikert a továbbiakban is.
2011. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem utotottem meg a gyerekem mert nem adott okot ra.Ha engem megut biztos visszakapja majd,persze nem azt mondom hogy agyonutom ,de biztos vagyok benne hogy a kezere es a fenekere kapni fog.
2011. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
97%

Amikor a fiamat próbáltam megtanítani, hogy nem szabad a konnektorba nyúlni, először naponta több ezer alkalommal elmondtam, hogy nem szabad veszélyes, és ugyanennyi alkalommal elvittem onnan. Egy hétig küzdöttem, aztán amikor elmentem wcre, már spurizott is oda, és nyúlkált bele (mondjuk volt benne védő, de nem lehet a világon minden konnektorba védőt tenni).

Akkor mondtam neki, hogy még egy ilyen, és a kezére csapok.

Volt ilyen, a kezére csaptam. Nem nagyot, de érzékeny bőrű, piros lett. Nem fájt neki, inkább meghökkent, de azóta egyszer sem nyúlt bele a konnektorba.


Én is kikaptam kicsinek, két dologért: ha hazudtam, illetve ha olyat csináltam, ami veszélyes volt rám nézve. És normális, egyáltalán nem agresszív ember lett belőlem. Sőt, felnőve nem bírom elviselni a hazugságot. Akkor mennyit ártottak nekem ugyan?


Azzal egyetértek, hogy az agresszivitás agresszivitást eredményez. DE: ha a kézre/fenékrecsapásnak oka van, akkor az nem agresszió. A gyerek nem hülye, csak kicsi, pontosan tudja, hogy rosszat csinál, és emiatt kap büntetést. Ettől nem sérül lelkileg, hanem megtanulja, hogy minden rossznak megvan a következménye.

A gyereknek sokkal többet árt a fenékrecsapásnál az, ha a szülők nem következetesek.

A figyelmeztető jellegű paskolásokból a gyerek tanul. Amitől sérül, az az, ha a szülő csak ideget vezet le rajtuk, mert ez az igazi bántalmazás. Ha azért csapok rá, mert ideges vagyok, az gáz. Ha azért, mert semmi másból nem ért, az meg őérte van. Inkább én legyintsem meg a kezét, mint az áram csapja agyon.

2011. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
11%
Ha megüti a gyerek a szülőt nem visszaadni kell,hanem elgondolkodnia mit csinált rosszul eddig,vagy nem kapott meg valamit amit nagyon szeretett volna.És itt jön vissza,hogy nagyon is fontos a jó anyagi helyzet is.Attól nem lesz rossz egy gyerek ha mindent megkap a szeretet mellé,sőt még felnőttkorára sem válik bűnözővé csak azért mert könnyű lesz az élete.Legfeljebb irigykedni fognak rá sokan.Az meg kit érdekel?Nevelés kérdése,hogy ember marad e,vagy egy nagyképű mindenkit lenéző ember.
2011. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
9%
"Egy hétig küzdöttem, aztán amikor elmentem wcre, már spurizott is oda, és nyúlkált bele (mondjuk volt benne védő, de nem lehet a világon minden konnektorba védőt tenni)" De lehet.Otthon legalábbis mindegyikbe,amelyiket el tudja érni.Egy pici gyerek pedig egyáltalán nem érti miért kap verést.Ő csak fel akarja az újat fedezni,mert nem ismeri.Ahogy az úton is átszaladna ha nem vigyáznánk rá,mert nem tudja mi lehet a következménye.Egy szülőnek kötelessége mindíg figyelni a gyerekére,ha ez nem megy,minek a gyerek?Vannak olyan monitorok,amik 30 méter távolságból is remek képet,hangot adnak,hogy a gyerek épp mit csinál.Javaslom,mert nagyon jó.Ha nálunk is picit ott kellett a gyereket hagyni néha,ott volt a monitor,és már nyugodt is a szülő.
2011. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
95%

Általában felnőve az olyan gyerekek szemetek a szüleikkel,akiknek kicsiként minden meg volt engedve.Számtalan példát tudnék mutatni a saját környezetemből.

Párom például rengeteg verést kapott gyerekként az anyjától,a mama nem szerette.A bátyja volt a kedvenc,neki minden meg volt engedve,rá volt hagyva.

Most,felnőtten párom segíti az anyját mindenben,bátyóka pedig azt várja,mikor kerül föld alá anyuci,mert meg szeretné örökölni az anyja házát.

2011. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
91%

14:30.ha egy gyerek meguti a szulot nem feltetlenul a szulo a hibas,nem egy olyan esetet hallok hogy 1-1,5eves gyerek karmolja,harapja,pofont ad az anyjanak szerinted ezt hagyni kell?

a lanyom most kezd csapkodni(11honapos)megutott mar engem es a tatat,egyenlore el van neki mondva hogy nem szabad,de ha tovabbra is csinalja biztos vagyok benne hogy racsapok a kezere,nem fogom hagyni hogy megharapjon vagy eroszakos legyen.

szerinted hol rontottam el?szeretetteljes kornyezetben van,nincs elkenyeztetve,vannak szabalyok,megis ezt csinalja.

2011. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
91%
Valahogy az az érzésem kezd támadni a válaszok hallatán,hogy nagy szerencsém van a két fiammal,hogy semmi kirívót nem tapasztaltam lassan 3 éves koruk ellenére.Nem sírnak szinte,egyszerre alszanak nappal,este,jól esznek,nem agresszívek,nem durvák,még egy idegent is azonnal megkedvelnek,ha az jó hozzájuk.Jó,ha egy-két kisebb felsírás van este,de az sem jellemző.Ahogy letesszük őket,alig beszélek öt percet nekik,már alszanak.Jó,a természetes gyerek dolgaik megvannak,hisz minden gyerek egyéniség,felfedező,veszélyérzet még kevés,tanítani kell őket mindenre,de ez természetes,ez nem rosszaság.De azt a sok leírt rosszat én még meg sem tapasztaltam.Ezek után nem fogom a szülőket okolni mindenért,lehet hogy tényleg nem csak a nevelés meg az anyagi jólét a döntő,kezdem belátni hogy vannak nehezen kezelhető gyerekek,ennyi negatívum már nem lehet véletlen.
2011. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
96%

39%, én írtam a védőt.


Kérdem én, mégis hogy gondolod? Vigyek magammal MINDENHOVÁ egy védőt, és ha látok egy konnektort, dugjam egyből bele?

Ezt nem gondolhatod komolyan. Nem mellesleg a világ nem az otthonom, azért sajnos ennél kisebb helyen élünk. Otthon nincsen szabadon konnektor, ezért érdemes otthon megtanítani arra, hogy mit szabad, és mit nem.

Érdekes, a fiam az ominózus kézrecsapás óta SOHA nem nyúlt bele a konnektorba, pedig 8 hónap telt el. Akkor szerinted nem megérte?


És még egy kérdés: miért akarod ennyire agresszíven belesulykolni mindenkibe a saját véleményed? Attól, hogy neked ez a véleményed, még nem köteles mindenki azt követni. Én a mai napig is azt mondom, hogy a verés nem nevelés, de vannak helyzetek, amikor egy óvatos, inkább figyelemfelkeltő, és meglepetést, mint fájdalmat okozó paskolás igenis lehet célravezető. Nekem ez a véleményem, és mivel igazam van a saját gyerekem esetében, így engedd már meg, hogy másképp gondoljam mint te.

2011. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
25%
Én csak az otthoni konnektorok megoldására céloztam,nem a máshol lévőkre.Amúgy nem akarok én senkibe bele sújkolni semmit,hiszen nem az én gyerekeimről van szó.Még azt sem írtam le eddig,hogy nálunk csak a magánovi meg a magániskola jöhet szóba,mert abban reménykedem,hogy ott nem kell verekedős,zsaroló,diák-tanárverő népekbe botlanom.Mert ez a mai világ ilyen sajnos.Az idő meg eldönti,helyesen láttam e.Mindenki úgy neveli a gyerekét,ahogy akarja,dehogy akarok én ebbe beleszólni.
2011. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!