Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 71/100 anonim ***** válasza:
32%
Lehet hogy igazad van.Az én gyerekeim tényleg nyugodtak.De ehhez szerintem a családi légkör is hozzájárul,meg az a nyugodt természet ami belőlünk árad.Az ideges embernek a gyereke is ideges,mert átveszi.
2011. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
97%
Nem idegbajos a kérdező. Annak nem való inkább gyerek, aki szerint neki nem való gyerek. Úgy csináltok, mintha a gyerek egy szent és sérthetetlen, tündéri angyalka lenne, maga az ártatlanság, és neki mindent szabad. Hát nem. Nem azt mondom, hogy verni kell minden gyereket, de ha egyszer nem ért a szóból, és tönkreteszi a szüleit, akkor nehogy már ne érdemeljen ki egy taslit. Nem fog belehalni, viszont megtanulja, hol a helye. Ha meg nem, akkor olyan lesz, mint a mai tinédzserek. Engedetlen, neveletlen, házimunkát nem végez, nem tanul, felesel, káromkodik... ezért lettek ilyenek a mai fiatalok, mert az ő gyermekkorukban terjedt el, hogy a gyereket nem szabad megütni.
2011. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
16%
Majd az idő eldönti.Amúgy kár ezen vitatkozni,mindenki úgy nevel gyereket ahogy akar meg ahogy tud.
2011. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
94%

Tegnap az orvosi váróban egy kislány,olyan kétéves lehetett,olyan arénát csinált,hogy hallgatni rossz volt.

Üvöltött,vonyított,padlón csúszott-mászott,az emberek idegeire ment.Az okos anyja hiába magyarázta neki,mit miért nem szabad,csak azért sem.

A többi várakozó meg hallgathatta ezt az idegtépő ordítozást.Nem sírt a gyerek,csak hangoskodott,nagyon idegesítő volt.

Ma a vonaton egy kisfiú üvöltötte végig az utat,a fejünk majdnem szétment.Ő sem sírt,csak ordított,mint a veszett sakál.A szülök ott is tökhiába dumáltak neki,rá sem hederített.

Ilyen esetben segíthet egy seggreverés.

2011. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
35%
De azt nem tudod otthon hogy nevelik.
2011. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
94%
a Biblia is mondja, hogy oda kell sózni a gyereknek, ha kelletlen, de csakis akkor és ott, hogy tudja, hol a határ. ma ezért van annyi neveletlen gyerek, mert nincs verés, nincs szülőtől való tartás, ejnye-bejnyével nem fognak tudni regulázni.
2011. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
95%

Helló, először off hisztizek egyet, legfeljebb kapok érte :D :D --> miért kell rögtön rátámadni az ellenkező véleményű emberre, hogy "miért, neked van gyereked...?!"


on


a.) Szerintem nem baj, ha tudja a kölyök, ha elérkeztek anya határához: több "gyermek = minifelnőtt"-párti válaszoló szerint amúgy is azt keresi, nem? Ha nem ért a halk szóból, aztán a hangosból, majd a büntiből sem, akkor igenis kell az, hogy "nekicsapódjon" annak a falnak, ami anya határát jelenti (jelen esetben anya kezének). Természetesen én se azt mondom, hogy minden apróságért neki kell állni a gyereknek sodrófával bordatörésig. Az ilyen már tényleg gyámügyes eset, de amit a kérdező írt, még bőven nem ez a kategória.



2.) Én egy "liberálisan" nevelt gyerek vagyok. Még mielőtt valakinek asszociálhatnékja támadna, nem voltunk eleresztve anyagilag soha. Nem anyámék miatt vagyok teljesítménykényszeres, nem a nevelés miatt lettem fullkész lelkileg jó másfél évre. De maradva a témánál, én boldog lettem volna két pofontól a problémánkénti másfél órás "kihallgatás", ill. az azt megelőző félnapos félelemgörcsök helyett gyerekkoromban, nem is beszélve arról, hogy mekkorára szűkült a gyomrunk, ha anyuék kulcsa zörgött a zárban, amikor hazaértek a kocsmából.

Sose ütöttek meg minket.

Vegyétek már észre, hogy nem ezen múlik!!!

2011. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 potyike ***** válasza:
27%
A nevelési módszer legyen meleg és korlátozó,mindig,minden körülmények között.Ésszel,gondolkodva kell nevelni.Az agresszivitás soha nem helyes.
2011. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 A kérdező kommentje:
Várok további hozzászólásokat -a konkrét kérdésre- és írjátok meg, hogy mi volt az, ami miatt történt. Szép napot mindenkinek.
2011. jan. 6. 12:14
 80/100 anonim ***** válasza:
25%

Soha nem ütöttem meg a két gyerekemet, és mégis, intelligens, kulturált, felnőtt emberek lettek. Fiam Svájcban a diplomájával vígan dolgozik, lányom Oxfordon másodéves.


Mélységesen elítélem azokat, akik kezet emelnek gyerekükre, nem még, hogy pirosra verik!

Szívből kívánom, hogy mindenki azt kapja vissza gyermekétől, amit ti adtatok neki. Ha így lesz, én roppant boldog emberként fogok meghalni.

2011. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!