Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 21/100 anonim ***** válasza:
15%
Inkább öleled meg ilyenkor és mond neki, hogy szereted, majd kérd tőle amit szeretnél.
2011. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Egy gyereket csak a legvégső esetben szabad megütni! Értelmi szintjén megfelelően nevelve, jó érvekkel, sarokba állítással vagy kedvenc filmje meg nem nézésével jobban hatsz rá. (De azért vedd neki fel, ha még nagyon kicsi vagy kisiskolás).
2011. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
4%
Nem rossz a válasz,de megütni akkor sem szabad.Amúgy van gyerkőcöd?Már csak a korod miatt.
2011. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes ,kiskorunkban mi is kaptunk néha,mégis normális emberek lettünk és nem féltünk a szüleinktől,ma is tiszteljük őket.

Eszünkbe nem jutott volna akár felnőttként,hogy visszaadjuk,tiszteltük,szerettük a szüleinket.

Igaz,gyerekként is,és meg sem fordult a fejünkben olyasmi,ami a mai idegbeteg kölkeknél mindennapos.Gondolok azokra,akik itt sírnak,hogy a gyerekük üti-rúgja,csipkedi karmolja őket.

Meg is érdemlik,és ha nem veszik keményebben a kezükbe az irányítást,a gyerekük felnőve sem fogja őket tisztelni.

Nem vagyok híve a verésnek,de van egy határ,amit a gyerek nem léphet át.

2011. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 sepultura ***** válasza:
12%
nos verekedes helyett en az elterelest valasztom,nekem mindig bejon.ez ugy mukodik,hogy ha rosszalkodik,nem fogad szot jatekosan terelem a jo iranyba.nekem bevalt
2011. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
2%
"Nem vagyok híve a verésnek,de van egy határ,amit a gyerek nem léphet át" Mert szerinted a gyerek nem ember?Egy macskának meg tudod tiltani hogy nyávogjon?Vagy megvered?Úgy látszik ebben az országban népszerű verve nevelni a gyereket.Nem lehet hogy a hülye,neveletlen gyerekeknek inkább ehhez van köze?Végül is ez a nevelés legegyszerűbb módja.Sajnos sok szülő nem teljes emberként néz a gyerekére.Szegény nem lehet fáradt,olyan nincs hogy "nem csinálod meg ha én azt mondom",stb.A gyermek a saját tükörképünk.Olyan lesz amilyenek mi vagyunk,és nem mint a szomszéd gyereke.És vannak ugyanúgy jogai,mint nekünk,felnőtteknek.Aki ezekkel képtelen megküzdeni,az ne akarjon gyereket.
2011. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
97%
A barátaink kislányát sosem ütötték meg a szülei, mégis olyan hihetetlen vadállat lett belőle, hogy ihaj... Én olykor lehet hogy adtam volna a valagára. A gyerek 1.5-2 évesen mint egy állat, csípett, rúgott, harapott, karmolt, ütött-vágott mindenkit, korra és nemre való tekintet nélkül.A családját és az egyszer látott vendégeket egyaránt. Felnőtt létünkre már nem mertünk átmenni hozzájuk, mert különféle sérülésekkel jöttünk el tőlük minden alkalommal. Na nekem senki ne mondja, hogy 2-3 szájra/kézre/seggre csapás nem gondolkodtatta volna el a gyereket, hogy utána ismét megcsinálja!És itt most nem azt mondom hogy agyon kell csapni a kölyköt, de ha más már tényleg nem használ, akkor rotty a valagára. Attól még nem fog sérülni a lelke szerintem. Két perc múlva meg ha lenyugodott, akkor ismét lehet vele barátkozni, szeretgetni...
2011. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
18%
Hát nem tudom.Nekem lassan 3 évesek az ikreim,de még egymást se nagyon bántották,nemhogy felnőttet.Lehet hogy egyedül nekem vannak mintagyerekeim?Nem akarok senkit megbántani,de a géneket is sokszor megörökli egy gyerek.Az otthoni feszkót,válást meg mindenképp.Sok magyarázat van arra hogy egy gyerek miért ilyen,miért olyan.Valami mindíg van mögötte,csak lehet hogy a szülő nem is gondol rá,vagy nem veszi észre a gyerek jelzéseit csak akkor,amikor már bevadul.Ezzel azt akarja tudatni velünk,hogy valami nem jó.Mindíg nekünk kell ezeket a jeleket észrevenni,és gyorsan orvosolni
2011. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
90%

Amikor mi gyerekek voltunk(70-es,80-as évek)még nem volt divat az,hogy a gyerek kezet emelt felnőttre,a szülőknek tekintélyük volt.

Nem beszélgettek úgy a gyerekekkel,mintha mini felnőttek lennének.Megmondták,ezt kell csinálni,ha megkérdezted,miért,a szüleid nem álltak le regényeket mesélni meg magyarázkodni,hanem az volt a válasz:"mert én azt mondtam",és ez elég is volt.Senkinek nem lett ettől semmilyen lelki problémája.

Egy gyerek SEMMIKÉPPEN nem emelhet kezet felnőttre,ha megteszi,már komoly a baj.Egyes okos szülők itt sipákolnak,hogy a gyerekük csíp,rúg,karmol stb.Ők soha nem bántották a gyereket,aztán mégis.

Az ilyen kölkek bizony megérdemlik,hogy a seggükre csapjanak.

2011. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
95%
"Egy gyerek SEMMIKÉPPEN nem emelhet kezet felnőttre,ha megteszi,már komoly a baj" Ezzel én is maximálisan egyetértek.Ha ez megtörténik,ott valami már nagyon el lett rontva.És ez általában nem a gyerek hibája.Ha megnézzük az iskolai erőszakot,a behívott szülő is a tanárt veri meg.Akkor most ki rontott el mit?
2011. jan. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!