Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 11/100 anonim ***** válasza:
91%

Mivel elég akaratos a kisfiam, nálunk is előfordult, hogy rácsaptam a fenekére, kezére, de utána nagyon furdalt a lelkiismeret.

Mostanában beállítom olyan helyre, ahol nincs mivel játszani, várunk pár percet, utána kijöhet, megkérdezem tőle, miért kellett oda beállnia,elmondja, megígértetem vele, hogy többet nem csinálja, mondom neki, hogy kérjen bocsánatot, én mondom, hogy elfogadom, megpuszilom és mehet a dolgára.

Jobb így, egyrészt lenyugszik,(én is), persze nem az első alkalmakkor, jópárszor vittem vissza, mire ott maradt, másrészt a bocsánatkérés és puszi után nem marad bennünk meg tovább az indulat és harag, ami verés után viszont igen.

2010. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Agyon verni én sem szoktam a gyerekemet, de vannak helyzetek, mikor tényleg csak egy kézfejre vagy seggre verés segít. Anno mi is kaptunk ha már állatok voltunk, meg szerintem nagyon sokan. Ettől nem lesz az emberből gyermekbántalmazó, akit sittre kell vágni. Szeretettel kell nevelni a gyereket, és ha minden kötél szakad, akkor egy seggre csapással fegyelmezni. Kövezzetek meg!

2010. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
100%

Azért a seggre csapás és a verés között lényeges különbség van ám!

Én is volt, hogy kaptam apámtól egy irgalmatlan nagy pofont olyan 11 éves korom körül (hisztiztem), ami nagyon megmaradt bennem. Megérdemeltem. Ettől eltekintve szerető családban nőttem fel, és emiatt az 1-2, okkal adott pofontól nem lett lelki sérült belőlem.

Velem is megesett már, mikor a gyerek mászik fel az asztalra. Rászólok 1x, 5x, 10x, büntibe küldöm, de semmi, ugyanúgy mászik fel, akkor a 25. alkalomra valahogy tudatosítanom kell benne, hogy amit csinál, az tényleg veszélyes, mert leeshet. Inkább kapjon a seggére egy pirosodó csapást, ami fáj 10-20 percig, minthogy leessen az asztalról, és beverje a fejét.

2010. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim válasza:
28%
az ütéssel való fegyelmezés legyen akár milyen enyhe és figyelmeztető, nem vezet eredményre, csak félelmet kelt a gyermekben, ez kihat a felnőtt életére, rosszul rögzült mintaként. Ha itt bárkinek is tanulnia kell a helyzetből a felnőtt, a gyermek csak a határokat keresi, és általában mindig ő győz, mert a felnőtt előbb feladja, és ettől kezdve átveszi a vezetést és irányitást a felnőtt felett, hatalmi harc folyik a két ember között, az irányitásért. A gyengébb módszert a szülő viszi véghez, mivel az ütés nem egy hatásos, de egy pszichikai terror amit a gyermek hajt végre a felnőtt irányában, sokkal hatásosabb, mert mentálisan hat és sokkal jobban fáj..amint a gyermek megérzi a szülői gyengeséget, nyert ügye van, nála van a fegyver!
2010. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
72%
NEM!!!!!!
2010. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
64%
A tegnapi 14:54-es írója úgy gondolom mindent leírt ami a lényeg.Ha valaki csak veréssel tudja megoldani a helyzeteket,az a gyerek szemében sem fog érni semmit.És ezt mérlegelni kellene minden leendő szülőnek,hogy képes e akár mindennap százszor is elmondani,hogy ezt nem szabad,mert...És itt nem lehetnek kifogások,hogy fáradt voltam,elszállt az agyam.stb.A gyerek úgy tanul és válik jó emberré,ha szeretettel,korához mérten nevelik,mert mit ért meg egy pár hónapos gyerek egy pofonból?Hogy nekem is ezt kell majd adnom,anya is ezt csinálja,tehát helyes.Ne feledjük:Egy kisgyerek mindíg azt látja helyesnek,amit otthon tapasztal és a családi mintát fogja követni.Egy feszült légkörrel teli családban soha nem fog úgy viselkedni egy gyerek,mint ahol csak a szeretetet látja.Persze egy kis civakodás belefér,de nem sok.Nekem is már lassan 3 évesek az ikreim,és soha nem emeltünk rájuk kezet,és nincs is velük gond.A gyerek partner,ha a szülő is az.Mondjuk nálunk anyagi problémák sincsenek,ami sajnos sok családban feszültséget szül.Vagy ugye a családon belüli erőszak kérdése.De ezek már más lapra tartoznak.
2010. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
31%
NEM!És soha nem is szabadna hogy megtörténjen!A gyerek egy ember,és családon belül vagy kívül senkinek sem szabad megütnie senkit!Se a gyerek,se a felnőtt!
2010. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
31%

Ne, nehogy megverd... van annál sokkal jobb módszer, ami ezerszer hatásosabb.


Tesztelve rajtam, kb 3-4éves koromban.

Én elég korán érő típus voltam, hamar beszéltem, olvasni is oviban megtanultam, de ezzel az is együtt járt, hogy az öntudatom is hamarabb nyiladozott...meg hozzá a pofátlanságom.


Egy időben direkt cukkoltam anyut, már nem emlékszem mivel, de tudom hogy direktbe szívattam... mindig mondta hogy kimossa a szám ha nem beszélek szépen vele stb. Én meg beálltam a csípőmre tettem a kezem és azt visítottam nah hajrá úgyse csinálod meg! Meg megmondalak a nagyinak!

Hát aztán lett hajrá... és megcsinálta... fogott felkapott és kaptam egy kicsit a fehér szappanunkból.

Utána még egyszer cukkoltam szappanra, de amikor elértünk a fürdőszobáig könyörögtem a bocsánatért.


A barátnőm anyukája meg egyszer hidegzuhanyt adott a hasonló kvalitásokkal rendelkező lányának... elmondása szerint utána neki is elég volt említeni a hidegzuhanyt és kislány abbahagyta a hisztit.


Jah az viszont rosszul esett tiniként amikor a kegyetlen de igaz mondásaimért kaptam taslit... az totál jogtalan. Mondjuk utána anyu bocsánatot is kért... de hát jah stresszes munkahely meg az én néhol kissé nyers modorom.

De az fix hogy nem érdemeltem meg.

2011. jan. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
66%
Egy seggre csapástól nem lesz semmibaja neki,azt szokták mondani inkább ő sirjon mint mi és ez igy van helyén,attól még nem lesz lelkileg sérült,és aki más véleményenvan azt elitélem,és megérdemli az agyvérzést!
2011. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
1%
Az utolsó hozzászólónak üzenem:Verd csak a gyereked,ha te ezt látod jónak,majd vissza kapod tőle ha képes lesz védekezni.Minek az ilyennek gyerek?Én meg a hozzád hasonlókat ítélem el,pont mint egy angol szülő.Remélem te leszel az első aki agyvérzést kapsz.Türelmetlen,idegbajos embernek minek gyerek?
2011. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!