Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett nálatok, hogy a...

Megesett nálatok, hogy a gyerek már odáig feszíti az idegeiteket, hogy pirosra vertétek a kezét vagy a fenekét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
 31/100 Zalakaros válasza:
22%

Mikor már akkorák voltak a gyerekek (kb. 2-3 évesek), hogy lehetett velük beszélgetni, elmondtam, hogy én is emberből vagyok, vannak rosszabb és jobb napjaim. Van amikor ugyanazért kiabálok, van, amikor nevetek azon, amitől máskor a falnak megyek. Megértették, és figyelnek erre azóta is.

Javaslom, hogy mindenki próbáljon EGYENRANGÚ félként tekinteni a gyerekeire, és akkor eszébe se jut megütni őket.

2011. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim válasza:
94%

"Amikor mi gyerekek voltunk(70-es,80-as évek)még nem volt divat az,hogy a gyerek kezet emelt felnőttre,a szülőknek tekintélyük volt. "


Így igaz. Emlékszem, egyszer általánosban a tanárnő osztályfőnöki órán mindenkitől megkérdezte, hogy ki mivel szokott otthon kikapni. A harminc-akárhány fős osztályban alig akadt egy-két gyerek, aki azt válaszolta volna, hogy ő soha nem szokott otthon kikapni. És ez volt a természetes. És a legtöbbünk tisztességes, rendes, családszerető, a szüleit tisztelő felnőtté vált annak ellenére, hogy gyerekként időnként kapott pár pofont, vagy néha elfenekelték.

2011. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 potyike ***** válasza:
1%
Még a gondolat is felháborít.Agresszív szülő agresszív embert nevel.Kedves szülő te légy a bölcsebb.Használd az eszedet és a gyermeknevelés során a célodat mindég eléred.Ha nincs eszed verekszel.
2011. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 tigress válasza:
100%

Képzett, vagy képesített (ahogy tetszik) nevelő vagyok, vagyis óvónőnek, és tanítónőnek is kitanultam, felsőbb oktatású intézményekben. Mindezek mellett ember is vagyok, és felnevelt egyén is - tehát a válaszomat ezekből a szempontokból kell figyelembe venni.

Egy kolléganőm azt mondta egyszer, a verés nem old meg semmit. Ami igaz is. De azt nevetséges ötletnek tartom, hogy a gyerek egyenrangú félnek kell tekinteni: egy gyereknek nincs meg a kellő tapasztalata, kellő bölcsessége, hogy egy családot irányíson, tehát a szülő(k)nek kell lennie a család vezérének. (Ezt úgy értem, hogy a szülő nem kérdezheti meg a gyerektől, hogy mit gondolsz, bogárkám, xy-ékkal barátkozzunk ma este, vagy zsz-ékkel? És 6kor szeretnéd, ha vacsoráznánk, vagy 9kor?) Ezekben a kérdésekben a szülő a döntő fél, különben a gyerek nagyon hamar a szülő feje búbján köt ki... Az a szülő, aki azt mondja, hogy egy gyerek elé nem szabad korlátokat helyezni, az egyszerűen OSTOBA! Ebben az esetben később a füvezésben, vagy a drogozásban sem korlátolná a drágalátos, de határozottan elkényeztetett csemetéjét? Vannak az életben morális, fizikai, társadalmi korlátok és szabályok, amiket mindenkinek meg kell tanulnia. A gyakori verés egy idő után lepereg a gyerekről, és csak nevet rajta. A jól megválasztott, határázott hangnem és hangszín sokat segít, hogy a gyerek megértse, komolyan beszélünk, amikor az adott dolgot megtiltottuk. Ha ennek ellenére elviselhetetlenül rossz a gyerek, akkor a nevelés lett elcseszve, de alaposan, és idejekorán. Akkor újra kell indulnunk, méghozzá az alapoktól!

Végül pedig (tanítóként dolgozok, 7. éve, + 5 évnyi oktatás), a legnezebb, ami a legnehezebben rögződik be: mielőtt ütnél, felhúznád magad, vagy kiabálnál, végy egy nagy levegőt, mondd el magadban alaposan megcifrázva a véleményed - ami könnyebb, mint 10ig számolni - és fennhangon már csak a megfontoétabb, hoggadtabb, cenzúrázott változatot közöld. Nincs ennél nehezebb feladat, nekem is évekbe tellett, míg megtanultam, de a szakmám miatt muszáj volt.

Egyébként egy Gordon-tréning (egy nagyszerű tanfolyam) is nagyon sokat segíthet. De az esetleges életviteli gondjaitokért sem semmiképpen ne a gyereket büntessétek!

sok sikert. Vagy ha konkrét kérdésed lenne, írj rám privátul...

2011. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
88%

Így van!

A gyerek SOHA nem lehet egyenrangú.Aki így gondolkodik,azzal a szülővel biztos,hogy valami baj van.

Korlátokat kell állítani,és ezt szigorúan betartatni,pontosan a gyerek érdekében.

2011. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
61%

Életemben egyszer vertem meg a fiamat, s egyszer a lányomat. Egyikük most 35 éves, a másikuk 33. Tehát fel lehet nevelni úgy gyereket, hogy nem kell rájuk ütni. Mindkétszer én voltam a hibás, mert tehetetlen voltam.Ma is szégyellem érte magam. A fiamat 8 éves korában pofoztam meg, mert a pénzt, amit kirándulásra adtam, másnak adta. Ehhez tudni kell, hogy szegények voltunk, de kiszorítottam a pénzt. Az dühített fel, hogy akinek adta, az osztály egyik leggazdagabb gyereke volt. Én voltam irígy tehát. S a fiamon töltöttem ki a bosszúmat. Ma is szgyellem.

A lányomnak 3 éves korában adtam egy pofont: boltban voltunk, a fiam szépen mellettem, ez meg röhögve szaladt

2011. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
61%
...az ellenkező irányban. Mikor haza mentünk, megvertem. Megkérdezte: anya! ez a verés? Hát ezt is szégyellem, mert a tehetetlenség lendítette a kezemet. Ez a szégyen elég volt, hogy soha többet nem emeltem kezet rájuk. Egyikük orvos, másikuk pedagógus lett.
2011. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
97%

Olyanokból is lett orvos meg pedagógus,akiket szigorúan fogtak.

Az általad leírt okok azért messze nem olyan durvák,mint mikor egy gyerek megüti,megrúgja az anyját vagy más felnőttet.

2011. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
20%
Kedves tigress! Nem szép dolog valakit ostobának nevezni csak azért,mert más nevelési elvek vezérlik,mint téged.Én 25 éve vagyok pedagógus,úgyhogy van fogalmam a témáról.Meg ott vannak a 3 éves ikreim.Tényleg,gyereked van?Nálunk,mint már leírtam az előzőekben,mindent megkapnak tőlünk.Most főleg a szeretetet,biztonságot,meleg,nyugodt családi fészket.A későbbiekben pedig messze átlag feletti életet is.Egy gyereket az agresszió tesz agresszívvá,ha minden szeretetet,törődést megkap,nem lesz belőlük az,ami most jellemző.És ez bármennyire is nem tetszik egyeseknek,az anyagi helyzet nagyon is fontos egy családban.Rossz körülmények közé gyereket sem szabadna szülni.Visszatérve a témára,én továbbra sem tartom normálisnak a gyerek megütését,mert az a szülői tehetetlenség jele.Tovább nem ragoznám,aki egyetért az úgyis nekem ad igazat,aki meg nem az úgysem fog.A baj az,hogy egy gyereket iskolás korban már késő elkezdeni nevelni,azt az első 3 évben kell megalapozni.
2011. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a gyerek vérmérsékletétől, s az életkorától függ. Nekem két fiam van.A nagyobbik nagyon laza, lepereg róla minden, végsőkig feszíti a húrt, s volt olyan, hogy a kezére csaptam, mert a kapcsolóval szórakozott, holott ezerszer el lett mondva, hogy nem szabad, s kiröhögött. A kicsi meg, ha picit is megemelem a hangom keservesen zokog.S nem teszi tönkre a távirányítót, a telefont, a játékait...( mint a nagyobb, -aki most 3.5 évesen egy tündér lett, aki szót fogad, megköszön mindent, szeretget,csupa kedvesség mindenkivel és udvarias, érdeklődő, csak jót mondhatok róla, pedig kapott a fenekére is, s volt székre ültetve, s szobába küldve-nem lehetett Rá hatni, volt, hogy zokogtam annyira kiidegelt)A nagyobbra, már alig kell rászólni, s ért a szép szóból-általában. Csak annyit kérdezek Tóle, hogy meghallja-e, ha szépen kérem, vagy kiabáljak? S azt szokta mondani, hogy meghallja. Úgyhogy lassan fél éve, nincs egy hangos szavam se. S bizony a kicsinek is( 1 éves múlt) egyszer ráütöttem a szájára, mert a WC kagylójába belerakta a kezét, s lenyalta az újját, mire odafutottam késő volt-előtte, már 3x pancsikolt is benne, s minden alkalommal elmondtam neki, hogy nem szabad, s ki is vittem onnan, s nem használt-.Utána kimostam a száját, s törölközővel dörgöltem.Érdekes módon azóta nem babrálja a Wc kefét és társait. Szerintem, ha 1x, 2x kap valaki makarenkói pofont, a jó időben és helyen, nem árt.S van akire elég csúnyán nézni, s az is elég, valakire meg nem.
2011. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!