Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
 171/195 anonim ***** válasza:
100%

15:47 vagyok, és asszem, néhányan félreértettetek.

A "kipakolja a csöcseit" jelenség nekem sem egyenlő a szoptatással, csak tudni kéne értelmezni.

Az unokatestvérem is többször megszoptatta nyilvánosan a BABÁJÁT, mikor együtt voltunk, és tudta úgy csinálni, hogy az senkit ne zavarjon. Pedig voltak körülöttünk emberek. Más anyukát is láttam szoptatni babát, nem zavart.

De könyörgöm, mikor bizonyos fajtájú (...) nő nekivetkőzik, kirakja az egészet (mert látni az egészet), és a 2-3 éves gyerek (AKI MÁR NEM BABA...) nekiáll szopni, közben az egész villamos őket hallja... ez kire tartozik?

2010. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/195 anonim ***** válasza:
33%
Mint már írtam korábbi hozzászólásomban hogy nem azzal van a baj aki diszkréten elvonul egy félreeső helyre (azért arra mindig van lehetőség ha nem szorulsz liftaknába) és eltakarva szoptat hanem azzal aki bárhol, bármikor, mindenre és mindenkire tekintet nélkül szoptat, mert hogy neki ez joga és elvárja hogy senki a szemöldökét se húzza össze, mert ő most milyen csodálatos, fennkölt dolgot csinál. Engem ez háborít fel. Tiszteletben kell tartani hogy nem mindenki gondolja így. Akkor megint csak hangsúlyozom: KÖLCSÖNÖS TISZTELET, ez lenne a varázs szó és akkor nem lenne ebből a világon semmi probléma. Én már az elején is normális hangnemben mondtam erről el a véleményemet, a "másik tábor" kezdett el vagdalkozni, sértő szavakat használni és azt hajtogatni hogy szégyelljem magam. Én ezen pöccentem be.
2010. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/195 anonim ***** válasza:
100%

Ejj már, komolyan elment ez a téma egy irányba. Senki, de senki nem mondta, hogy csöcstvillantva kell szoptatni, és igen, lehet diszkréten. Én is ezt támogatom, és a prűd fa.ina annak szólt, akinek a gyermektáplálás eme módja is képes volt szemet szúrni. Részemről én tényleg ennyit szerettem volna. Ja, és képzeljétek, bevenném a leszarom tablettát, ha valaki velem szemben kidobná a cuccost a nagy gyerekének és úgy szoptatna. Szíve joga. Demokráciában élünk, ez nem bűncselekmény, akinek nem tetszik, diszkréten forduljon el. Ettől lesz ő az okosabb.

Pont.

2010. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/195 anonim ***** válasza:
23%
Engem és testvéreimet anyum se szoptatott csak otthon. Ha meg el kellett menni és tudta hogy nem ér haza akkor pedig cumisüveg. Soha nem csinált belőle ügyet. És minket is erre nevelt.
2010. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/195 anonim ***** válasza:
75%
A cumisüveget nem azért találták föl, hogy a nők ne zavarjanak másokat a szoptatással. A cumisüveget azoknak találták fel, akik nem tudnak szoptatni. Én nem merem megkockáztatni, hogy gyermekemnél cumizavar alakuljon ki. Inkább szoptatok. Sajnos a programjainkat sem tudom a szoptatáshoz igazítani. Három, négy gyereknél ez lehetetlen. Bizony szoptattam már játszótéren amíg a nagyobbak játszottak. Ahhoz, hogy valaki észrevegye, hogy szoptatok, igencsak közelről kellett volna kukucskálnia.
2010. okt. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/195 anonim ***** válasza:
23%
Mielőtt a cumizavarról írtok nézzetek már utána a dolognak!Az nem egy örökké tartó veszedelem ami lesben áll...Amikor a baba már megtanult szopizni,onnantól nincs ilyen,hogy cumizavar lép fel.Ezt a védőnő az elején hangsúlyozta,és láss csodát 7 hetes kora óta váltva eszik hol így,hol úgy.Semmi baja!!!!!!6 hónapos. És igenis meg kell hogy tanuljon üvegezni is,mert neadjisten anyának kórházba kell menni stb. akkor apa mit csinál vele otthon?Futkos be x óránként anyához,hogy szopjon a kicsi?(persze nem olyan esetről van szó,amikor mehet a baba is mielőtt bárki okos lenne). Szóval igenis lehetne üvegből etetni a babát alkalomadtán,persze aki nem akarja ne tegye,csak ne a cumizavarra hivatkozzon!
2010. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/195 anonim ***** válasza:
83%
Én már írtam egyszer,hogy a kisfiam nem fogadta el a cumisüvegből az anyatejet(már ameddig tudtam fejni).Pedig születése után hetekig az intenzíven feküdt,én otthon fejtem addig és üvegből kapta,de miután hazavihettük egy pár hét után összeszorított foggal elutasította az üveget és csak cicizni akart.Nem értem,hogy sokan miért osztják az észt,ha semmi fogalmuk arról,ha csak szopik egy gyerek.Könnyű azt mondani,hogy így is lehetne csinálni,meg amúgy is...Ezt mindenki maga tudja.És azért nem fogok otthon maradni,mert a gyerekem szopik,mert ezt is javasolta itt egy "anyuka",És igenis adódhatnak olyan helyzetek,amikor csak nyilvánosan,de amennyire lehet diszkréten lehet csak megoldani a szoptatást.Én is már láttam játszótéren szopó babát.Nyár volt,az anyuka magára dobott egy pelust és úgy beszélgetett tovább.Apukák is voltak.Mellettük a padon egy másik anyuka bébiételt kanalazgatott a babájának.Nem volt ebben semmi zavaró,Volt egy nagyobb gyerek aki után közben szaladgált,de szerintem annyira nyílt terepen volt a játszótér,hogy ha arrébb vonul pár méterrel szoptatni az is nyilvános.Nem volt más lehetősége.Nálunk szoptató anyukáknál szerintem meg az a hozzászólás verte ki a biztosítékot,amikor már zavaró volt egy "anyukának" a tudat is ha valaki letakart keblekkel szoptat.Az ilyen hozzászólások a másik véglethez tartoznak.Ja,és engem az anyukám nem szoptatott nyilvánosan,mert nem is szoptatott egyáltalán.Az az igazság,hogy több mint 30 éve a szoptatás ténye sem volt igazán becsülendő.Nem,hogy nyilvánosan,már az is ciki volt aki 3 hónapnál tovább szoptatott.Sajnos.Ne vicceljetek,abban az időben minden szégyen volt,ami nem megszokott.Miért kell ezt összehasonlítani.Akkoriban rengeteg prűd ember volt.Ilyen világ volt .
2010. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/195 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet úgy kezdeni a szoptatást, hogy mi lesz ha kórházba kerülök. Ez azért nagyon ritka. Az is, ha valaki nem viheti magával a szoptatós babáját. A cumis üveg, meg nem természetes. A cici tisztább is, nem romlik bele a tápszer vagy az anyatej és a hőmérséklete is mindig megfelelő. Egy egész napos kirándulásnál sokkal, jobb szerintem mint a cumis üveg. Persze a szükség törvényt bont, de nálam néhány rosszalló pillantás nem teszi szükségessé az üveget.
2010. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/195 anonim ***** válasza:
72%
Állítólag a cumisüveg meg a cumi ártalmas a fogak irányának fejlődésében, az én gyerekkoromban volt egy olyan fogászati álláspont, miszerint aki cumizik, annak nagyobb eséllyel nőnek rossz irányban a fogai. (ugyanez vonatkozik az ujjszopogatásra) Hogy mára mi az álláspont, nem tudom.
2010. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/195 anonim ***** válasza:
87%

Javaslom azoknak, akik a cumisüveget ajánlják a nyilvános szoptatás elkerülésére, hogy próbáljanak meg cumisüvegből megetetni egy szoptatáshoz szokott csecsemőt! Tudom, most majd megkapom, hogy béna vagyok, de az én Gyerekem soha nem fogadta el a cumisüveget, azt pedig nem gondolhatjátok komolyan, hogy egy éhes csecsemőt, akinek ott van a "táplálék forrása" az orra előtt, ilyesmivel kéne gyötörni!

És természetesen senki nem azt mondja, hogy ehhez ki kell pakolnia az anyának a csöcseit, és mellesleg szerintem a kérdés sem erre vonatkozott!

2010. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!