Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem érzitek megalázónak a...

Nem érzitek megalázónak a szülési pózokat?

Figyelt kérdés

A lábad teljesen szétrakva van, én úgy nem szülnék, nem vagyok kirakati baba, hogy mindenki bámuljon treljesen csupaszon. Egyáltalán mi lehet rajtad? A vízben szülés az oké, nagyon oké, de ott is teljesen szét van rakva a lábad!

Minek, nekem az a póz ellenszenves:S Nem azt mondom, hogy összezárt lábbal, de annyira minek széttenni?

Másik meg hogy miért kell előre eldönteni, inkább, mikor a helyzet adja, akkor miért nem lehet választani, milyen póz legyen?:S ennél a középkori módszer is jobb volt, hogy gyertyával, szobában, bábaasszonnyal.


2012. jan. 25. 09:44
 51/106 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem. Mindenki életben maradt, mind a három nálunk. sőt olyat se ismerek akinek a nagyanyja ebbe halt volna bele. Meg ha már az első szülésbe belehal, akkor hogy szül többet? Érdekes. xD
2012. jan. 25. 14:31
 52/106 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamád otthon szült? Én az ő nagyszüleinek korát írtam ha visszaolvasol. Amúgy nem azt írtam hogy mindenki belehalt az első szülésébe. Tudsz te olvasni? Nézz meg bármilyen statisztikát a gyermekhalandóságról. Persze nyilván mindenki hülye, csakk te vagy helikopter. Én itt befejeztem. Kár a szóért.
2012. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
100%
Menthetetlen vagy. Komolyan. Semmelweis-ről hallottál már? Biztos az általa megmentett anyák is a rossz életkörülmények miatt haltak volna meg, nem a szülés miatt. Mondjuk ha nem szülnek nehezen kaphattak volna gyermekágyi lázat, de biztos én tudom rosszul. Arra a bődületes baromságra meg hogy ma is legalább ennyi gyerek halna éhen,.... Akkor menj fekete afrikába szülni, mert szerinted ez a normális, és elfogadott, hogy ezek a gyerekek meghalnak. Ott ugyanis sajnos tényleg ez van ma is, bár nekik legalább van annyi eszük hogy próbálnak küzdeni ellene. Neked tényleg kár szaporodni.
2012. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
100%

Én vízben szültem, ugyanolyan k.vára fájt, mint nem vízben.


Amúgy érdekes elképzeléseid vannak a szülésről, nem mondom:)


Te úgy gondolod, hogy az ember bemegy a kórházba szülni, felmászik az szülőágyra és vízszintesig széttárt lábakkal ott hever, amíg ki nem jön a gyerek?

Bocs, de ekkorát rég nevettem:D

Tudod a szülés nem így zajlik.

A kórházak 90%-ában már ezernyi lehetőség van különböző alternatív dolgokra, pl. víz, labda, bordásfal stb.


Ha meg már nyomni kell, akkor nem értem hogy szorítanád össze a lábad, én konkrétan a két combomba kapaszkodva nyomtam, elég érdekes lett volna a póz, ha a combjaim össze vannak zárva - azóta már körbement volna a neten azt hiszem, és mindenki a csodájára járna:D


Amúgy tényleg kicsit butácskának tűnsz, és nagyon nagyon tájékozatlan vagy a korodhoz képest meg pláne.

2012. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 A kérdező kommentje:

Utolsó igen, én úgy képzelem el, ahogy leírtam:D:D:D

De sajnos azért mert láttam olyat, aki majdnem végig úgy feküdt!!! Szóval nemtudtam, hogy nem ez a normális!!! Az a nő kb. 3 órán keresztül úgy feküdt!:D Azt hittem ez a normál mód:D

2012. jan. 25. 15:04
 56/106 A kérdező kommentje:
Ha nyomni kell, persze, az más! De ha még nem, akkorra vonatkozik, hogy minek széttárt lábakkal feküdni, mint ahogy az a szülő nő akit láttam. Gyakorlaton voltam. Nem szülésznőnek készülök, ne ijedjetek meg xD Csak oda is kellett menni, és hát, na, azt az egy szülést láttam, és az olyan is volt.
2012. jan. 25. 15:07
 57/106 anonim ***** válasza:
100%

Feküdni valóban csak az utolsó részben, kitoláskor kell. Az, hogy valaki esetleg úgy érzi jobbnak, hogy fekszik... hát ez is egy lehetőség. De, hogy egészségügyis létedre ennyire tájéozatlan légy... ez azért nagyon durva! Annyi meg annyi videó, különféle tájékoztató van a neten... ha érdekel, miért nem nézel utána? Lehet, hogy a kétségeidet is eloszlatná...

Amit meg írtál, hogy te hogyan képzeled... ébredj fel, mert a kezed a b.libe ér! A szülés igenis fájdalommal jár, akármilyen pozícióban is vajúdsz, akárhogy is fekszel, ülsz, guggolsz, stb kitoláskor. Csak gondolj bele! Egy 10 cm széles, kicsit több mint 30 cm átmérőjű fejecskének, ennél szélesebb vállaknak, törzsnek kell odalenn kibújnia, közben a méhed rendszeresen, iszonyatos erővel húzódik össze... hogy a frászba ne fájna?

Tópart, langyos zápor, csend és béke... csak te ordítasz, mint a sakál... Azért nem úgy mennek ám a dolgok, ahogyan azt "Móricka" elképzeli:D

2012. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
100%
Alapból szégyenlős vagyok, DE: szülésnél, hidd el, még véletlenül sem jutott eszembe, hogy hú, most mennyien látják az alsó felemet! :D
2012. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
100%

"Nőgyógyászhoz nem járok egészséges vagyok, ha meg nem, akkor úgyis mindegy."

Ne sértődj meg, de ha 25 éves vagy, akkor ajánlott méhnyakszűrésre menni! Ott pedig... :D

2012. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegyikünk zavarba van,mikor menni kell például egy rákszúrésre.Én nyakig vörös vagyok.De ha kötelező,akkor kötelező.

Pedig 4 gyereket szültem ugyanannál az orvosnál.Ott egyébként nem úgy néznek rád,mikor minden pillanatba olyat látnak.Kár elbújni gyertyafénynél....S ha odakerülsz már nem azzal fogsz foglalkozni,hogy ki és mit lát,hanem,hogy legyen már vége.Szerintem a többség így érezte.

2012. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!