Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem érzitek megalázónak a...

Nem érzitek megalázónak a szülési pózokat?

Figyelt kérdés

A lábad teljesen szétrakva van, én úgy nem szülnék, nem vagyok kirakati baba, hogy mindenki bámuljon treljesen csupaszon. Egyáltalán mi lehet rajtad? A vízben szülés az oké, nagyon oké, de ott is teljesen szét van rakva a lábad!

Minek, nekem az a póz ellenszenves:S Nem azt mondom, hogy összezárt lábbal, de annyira minek széttenni?

Másik meg hogy miért kell előre eldönteni, inkább, mikor a helyzet adja, akkor miért nem lehet választani, milyen póz legyen?:S ennél a középkori módszer is jobb volt, hogy gyertyával, szobában, bábaasszonnyal.


2012. jan. 25. 09:44
 71/106 A kérdező kommentje:
Százalékban annyi, szóval, ez nem a mennyiségtől függ!!! Én vagyok buta, s ti meg a statisztikát se ismeritek???
2012. jan. 25. 19:22
 72/106 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok! Ha otthon szülsz otthon szülsz!Tesót én is itt vagy vizben szeretném. S ha 9hóval a szülés elött szét tudod tenni a lábad akkor is szét tudod.Doki mondta.Ja és nekem csak az utsó 10perces kinyomás alatt kellett széttenni a lábam. Ja meg az elején amikor méhszáj vizsgáalt volt..
2012. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtuk hogy buta vagy, hanem hogy szűklátókörű, önző és korlátolt. Tudom mi a statisztika, sőt készítek is. Csak tudod az otthonszülések statisztikája eleve torzít. Már csak azért is, mert lehet 10 adatból is statisztikát készíteni, meg 10.000-ből is. Ugye nem kérdés hogy melyik lesz mérvadóbb? Ezenkívül nem ugyanaz a mintavételi terület. Otthonszülésre ugyanis nyilvánvalóan csak az vállalkozik, akinek problémamentes a terhessége, és időre szüli a babáját. Minden problémás eset (koraszülés, túlhordás, fejlődési rendellenességek, császármetszés, faros baba, ikerterhesség, stb.) eleve kórházba kerül, és az ottani statisztikát rontja. Mindegy én itt befejeztem. Te képtelen vagy gondolkodni.
2012. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 A kérdező kommentje:
Azért kórház az! Miért ki szüljön ott, az aki megszül magától is??? A kórház statisztikáját SEMMILYEN esetnek se lenne szabad rontania, hisz EZÉRT van a kórház NEHÉZ esetekre, nem pedig sima ügyekre...
2012. jan. 25. 19:51
 75/106 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen simán indult egyik ismerősöm szülése, a kitolásnál elején még minden oké volt, aztán leesett a baba szívhangja... Azonnal császár! Te meg mernéd kockáztatni, hogy meghal a baba, csak azért mert te nem voltál képes azt csinálni amit kellene?
2012. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
100%
...kitolás elején... Bocsi!
2012. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
100%
És azt hogy gondoltad hogy nem lenne szabad rontani a statisztikát? Ezt szerinted ki dönti el? Küldjék el aki problémás, úgy mint az otthonszülős bábák? Ha problémás eleve a terhesség, minden orvosi igyekezet ellenére is nő az anyai és a gyerekhalandóság is. Ez nem döntés kérdése. Ez a statisztika okoska. Amúgy az szül kórházban, aki érez némi felelősséget a gyermeke iránt. Ennyi. És hiába fogsz ellenkezni, attól még tény marad, hogyha meghal a gyereked, mert te kényelemre és zavartalanságra vágytál. A kórházban legalább minden esélyt megadsz hogy jól sikerüljön.
2012. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi volt nagyon megalázó?

Mikor toxémiával bekerültem a kórházba a 34 héten és 2 héten át minden vizitnél 5-6 orvos állt az ágyam végében és valamelyik épp megvizsgált,a többi pedig bambult a lábam közé!!!Csak épp a villanyszerelő karbantartók nem láttak alulról a kórházban.Ehez képest a szülésnél van az orvosod,szülésznőd,párod és Te..most mát elég rugalmasan kezelik a dolgokat,nem feszitenek meg órákra ,jó esetben.

DE amit írtál bizony az nagyon szép lenne,eltudnám én is képzelni...ha előre tudnám,hogy minden rendben menne...de látod az én esetemet is..esélyünk sem lett volna kórház nélkül:((

Ma már vannak alternatívák a nagyon otthonos körülményekre...igaz csak kevesen tudják ezeket a magánkórházakat megfizetni...

De nem vagy "hülye" értem mire gondolsz és mit szeretnél...

2012. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 A kérdező kommentje:
Kösz, utolsó. Igazad van amúgy.
2012. jan. 25. 23:02
 80/106 anonim ***** válasza:
100%

Én is növényekkel foglalkozom, valamikor gyógynövényescég biológusa voltam, ma már inkább a növényökológia és élőhelyvédelem irányába mentem el, de sok növényt gyűjtök és használok - elmondtam mindezt azért kérdező, hogy lásd, veled egyformán természetes gondolkodásúak is vannak itt. Én is jobban szeretem a növényeket a gyógyszereknél, DE kórházban fogok szülni, minden bizonnyal széttett lábakkal :)

Egyébként otthonszülésnél is szétteszed a lábad.

Igen, a szülés természetes folyamat, és a gyerek ígyis-úgyis kijön. Csak annyi, hogy nem mindegy, mi az ára. Én nem szeretném sem azt, hogy a baba, sem azt hogy én bármilyen kárát lássuk az én fixemnek. Mi van akkor ha teszem azt harántfekvésű és mindketten belehaltok?

2012. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!