Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem érzitek megalázónak a...

Nem érzitek megalázónak a szülési pózokat?

Figyelt kérdés

A lábad teljesen szétrakva van, én úgy nem szülnék, nem vagyok kirakati baba, hogy mindenki bámuljon treljesen csupaszon. Egyáltalán mi lehet rajtad? A vízben szülés az oké, nagyon oké, de ott is teljesen szét van rakva a lábad!

Minek, nekem az a póz ellenszenves:S Nem azt mondom, hogy összezárt lábbal, de annyira minek széttenni?

Másik meg hogy miért kell előre eldönteni, inkább, mikor a helyzet adja, akkor miért nem lehet választani, milyen póz legyen?:S ennél a középkori módszer is jobb volt, hogy gyertyával, szobában, bábaasszonnyal.


2012. jan. 25. 09:44
 81/106 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap írtam ide párszor,de szerintem kamu ez a kérdés. Most őszintén hány nő gondolkozik így 25 évesen?Szerintem vmi 16-17 éves fiú írkálgat.Unalmában. Mint írtam én 12 évesen nem gondolkoztam így. Meg tóba akar szülni, de úgy,hogy essen az eső.Szerintetek ez mennyire kivitelezhető?Túl sok a feltétele.És elég érdekes feltételekről van szó.Szét kell raknia a lábát, előtte 9 hónappal nem volt gond??
2012. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
52%

Jó én egyébként megértem a kérdezőt,mert a vízben szülésnél nem hiszem h van jobb.Nagyon jó barátnőm vízben és otthon szült,közel 5kilós babát. S megjegyezném,h azért mondta a doki h lehet otthon

mert a terhesség alatt minden oké volt

ott volt vele ő is

volt mellette szülésznő(vagyis bába)

a párja

s 2perc alatt bent lettek volna a kórházban,olyan közel laktak a kórházhoz.


Egyébként meg én is ha nem ébredek fel éjjel,hogy huha pisilni kell(mint minden éjjel mióta eszemet tudom.) fél 3kor akkor nem is érzem a közel 5perces fájásokat. Felébredtem és éreztem,h bizony ez rendszeres. AMikor lefeküdtünk még fél óránként jött. A dokim szerencsére nagyon modern felfogású és én is nála születtem,elmondta h mit tegyünk ha ez az eset forog fent. Ja és fájdalomcsillapitás nélkül,végig sétálgatva,az utolsó 10percben széttett lábbal szültem. S mellettem volt a 2legfontosabb személy.

Egyébként a legmodernebb lehetőség a szentimrében van,ott nagyon szép az alternativ szoba. Itt megnézheted ezen az oldalon: [link]

A másik25 éves.

2012. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha majd ott leszel teljesen mindegy lesz, milyen pózba, örülsz, ha segít rajtad a szülésznő, doki, nem azon fogsz szégyenkezni, hogy szét van téve a lábad. Nekem nagyon jó volt a szülőágyon fekve, biztonságérzetet adott a kórház, hogy mondták mit csináljak, és igenis minél inkább széttettem a lábam, annál könnyebben született meg a baba.
2012. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 A kérdező kommentje:
82/83 Köszi szépen. Amúgy nekem nem mindegy. :)
2012. jan. 26. 11:25
 85/106 anonim ***** válasza:
100%
Te olyan elvakult vagy, hogy az már fáj... A realitás talajától olyan messze jársz, mint Makó Jeruzsálemtől... Ha nem valami kis tini vagy, hanem tényleg felnőtt nő, akkor kezeltetned kéne magad. De egy dolgot biztos, hogy nem ajánlok: GYERMEKET HOZNI A VILÁGRA! Aki ilyen eszetlenül hajtja a maga hülyeségét, figyelmen kívül hagyja a baba szempontjából fontos dolgokat, nem való anyának. Simán el tudnám képzelni, hogy terhesség alatt egyszer se menj dokihoz, a gyereket se lássa sose gyerekorvos, kötelező, betegségek elleni oltásról nem is szólva, majd te "kigyógyítod" a jobbnál jobb gyógyfüvekkel. Na látod, ez a középkor... :S Én sosem kockáztatnám a gyermekem testi épségét csak azért, mert nem tetszik a rendszer... Komolyan mondom, te nem vagy százas...
2012. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem 25 éves, az sem biztos, hogy nő. Valami tinifiú itt akarja elütni a szabad időt, sokan meg bedőlnek neki. Ennyire szűk agyú, primitív nem lehet egy 25 éves nő, ha mégis, az nagy szégyen...
2012. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kiférjen a gyerek. Azért. És csak a kitolás alatt ami 15-30perc az egészből, előtte úgy szenvedsz, ahogy akarsz.


Kh válogatja miben szülsz, van ahol egyen kh hálóing van, van ahol saját hálóingben-pizsiben szülhetsz. Ha van kád abban vajúdhatsz akkor pucérkodsz...

2012. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, egy újabb barom, aki sose szült, de még videót se nézett róla, és azt hiszi, majd ő megmondja a tutit! :)

Vízben szülés az oké? miért ott nem rakod szét a lábad? Atya világ! Hát dehogynem! MInek annyira széttenni? Drága majd megtudod, ha szülsz...akkor leesik,hogy minek. Csukott lábbal még egy gyerek sem született természetes úton! :)

25 vagy és nem jársz nőgyógyászhoz? Marha nagy felellősségtudatod van magaddal szemben! Attól, hogy nem érzed, még ezer bajod lehet...

2012. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 A kérdező kommentje:
Valószínű, már nem is élek. Egy széteső múmia írkál itt:D
2012. jan. 27. 09:58
 90/106 anonim ***** válasza:
100%

1. akkor nyilatkozz ha már szültél


2. vigyázz ha tóban szülsz majd és villámlik, rakd körbe a tavat villámháritóval nehogy beléd csapjon a villám


3. az én dédmamám bizony a szülés után elvérzett, ha akkor kórházban szülhetett volna, megmenthették volna, a nagymamám pedig majdnem elvérzett, de akkor már igaz messzire, de volt mentő ami bevitte és szerencsére megmenekült


4. én négyszer szültem, olyankor tettem szét a lábam ha vizsgáltak meg amikor szültem, és hidd el tényleg ott azon fájások közepett nem ez számit, csak hogy túl légy rajta. Én már modern felfogású vagyok, de nekem látod valahogy minden más nem jön be. Néztem neten én is különböző pózokat és hát nekem azok tűntek inkább furának, de komolyan. Az otthon szülés gondolata meg egyenesen taszit. Jobban féltem a babám életét minthogy puszta kényelemből otthon szüljek. És az mikor a saját gyerekeik előtt, na az meg NO COMMENT...


Az viszont hogy vannak megalázó helyzetek az tény. Sajna nekem is volt részem benne bőven, de nem szüléskor, hanem simán a kórházi tartózkodás idején.

2012. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!