Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tudtam meggyőzni a párom,...

Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg a babánkat ma ment abortuszra. Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok párom 35 aki az előző kapcsolatából szült egy fiút 18 évesen.14 éve vagyunk együtt 12 évig nem jött össze a baba próbáltunk mindent (inszemináció. Lombik) Majd spontán teherbe esett és 23 hónapja megszületett a kislányunk. Nem védekeztünk azóta és itt van június 19-én sírva közölte terhes de nem akarja a gyereket. Én annak ellenére, bár mondtam nem kell már gyerek nagyon szerettem volna megtartani. Nagyon jó anyagi helyzetünk van, bár mint szerintem más családban nálunk is voltak viták a gyereknevelésben. Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg. Ma 8 hetes pár napos és reggel a szülei elvitték abortuszra. Azt mondja nem kell neki már van kettő gyereke. Csak gond lenne vele. Nem ismerek rá annyira ellenezte ennek a kis magzatnak a létezését. Úgy érzem megőrülök a fájdalomtól, tudok e még mint nőre, anyára nézni rá ezek után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített- Segíthet?

2014. júl. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
89%
Lehet pontozni:D alig varom.
2014. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
11%

Egyrészt: ki mondta, hogy én nő vagyok?

Másrészt: hogy ki van tele gyűlölettel, azt már írtam.

Harmadrészt: te legalább segítesz: a halálba küldeni mások gyermekeit. Biztos jól fogsz aludni! Kedvedre való nap volt ez is, hisz nemrég bizonyosodott be, hogy ismét maghalt valaki, mielőtt megszülethetett volna. Tetszik, mi?

2014. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 A kérdező kommentje:
Endometriózis. Ez a betegség az ami miatt évekig nem tudott teherbe esni a párom.Ez ami sokszor fájdalmat okozott neki. Még áprilisban is azt mondták neki egy neves intézetben, hogy nincs peteérése...... Május elején meg terhes lett...Válaszoló. Igen én is gondoltam arra talán lehet nem is enyém a baba ezért nem akarja ezt a terhességet... Az első az biztos az enyém...látom benne a vonásaim.
2014. júl. 9. 22:21
 24/83 anonim ***** válasza:
95%
Az endometriózis olyan betegség, ami terhesség és szülés hatására javulni tud: sógornőm küzdött ezzel, és neki azt mondták, az első szülését követő 2 éven van komoly esélye spontán terhességre. 18 hónap van a két kicsi között.
2014. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:
Hát igen azt a levelet úgy is lehet nézni, hogy szándékos fájdalom keltésnek írtam. Igen volt benne ilyen is talán mert szerettem volna, hogy feléledjen benne az anyai ösztön. Érezze mi az amire készül. Még lelki fájdalom okozás árán is szerettem volna megóvni attól ami talán ezek után lehet, hogy egész életén át bűntudata legyen a tette miatt. Én úgy érzem ha nem tettem volna semmit csak némán viselem döntését akkor nem tudtam volna a lelkiismeretemmel elszámolni.
2014. júl. 9. 22:33
 26/83 anonim ***** válasza:
98%

Miközben a feleségedet hibáztatod mindenért, azért azon is gondolkodj el, hogy miért döntött íg. Mi tetteél vagy nem tettél, ami miatt akettőtöket alkalmatlannak találta egy "újabb" gyerek nevelésére?!

Vajon mi vezetett ide? Te mennyire voltál mellette, segítettél fizikálisan és érzelmileg (nem anyaglag!) ?

2014. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
10%

Tökéletesen megértelek.

Én ugyan azt írtam, hogy fizikailag nem hagynám el, de azt is, hogy lelkileg külön utakon járnánk: az emberi életről, annak értékéről és sérthetetlenségéről ennyire eltérő állásponton lévő feleket lehetetlen összebékíteni egy házasságban.

Konkrétan: ha a párom megöletné a közös magzat-gyermekünket, megszűnnék szeretni őt.

2014. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 A kérdező kommentje:
Már itthon van. De nem beszéltünk. Mi történt,hogy történt...Ő nem mondott én nem kérdeztem.
2014. júl. 9. 22:40
 29/83 anonim ***** válasza:
10%
Azt végképp ne akard tudni, hogy történt. Mármint a baba szempontjából, ha nem akarsz ténylegesen és végleg belerokkanni ebbe.
2014. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon sajnálom ami veled/veletek történt. Mi pont hogy fordítva voltunk. Van 2 fiunk. És terhes lettem a férjem nem akarta elsőre. De én nem voltam hajlandó elvetetni. Most már 24 hetes terhes vagyok. És mára már ő is akarja. Főleg mióta tudja hogy kislánya lesz. Igaz ha rajta múlik ma nincs velünk. De én nem hibáztatom őt ezért. Megilyedt hogy még nagyobb a felelősség.
2014. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!