Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tudtam meggyőzni a párom,...

Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg a babánkat ma ment abortuszra. Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok párom 35 aki az előző kapcsolatából szült egy fiút 18 évesen.14 éve vagyunk együtt 12 évig nem jött össze a baba próbáltunk mindent (inszemináció. Lombik) Majd spontán teherbe esett és 23 hónapja megszületett a kislányunk. Nem védekeztünk azóta és itt van június 19-én sírva közölte terhes de nem akarja a gyereket. Én annak ellenére, bár mondtam nem kell már gyerek nagyon szerettem volna megtartani. Nagyon jó anyagi helyzetünk van, bár mint szerintem más családban nálunk is voltak viták a gyereknevelésben. Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg. Ma 8 hetes pár napos és reggel a szülei elvitték abortuszra. Azt mondja nem kell neki már van kettő gyereke. Csak gond lenne vele. Nem ismerek rá annyira ellenezte ennek a kis magzatnak a létezését. Úgy érzem megőrülök a fájdalomtól, tudok e még mint nőre, anyára nézni rá ezek után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített- Segíthet?

2014. júl. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
18%

Egyrészt, nem lettem 12-szer terhes, csak 3-szor, és mindhármat megszültem és szeretem.

Másrészt, ha valaki védekezik, nem lesz 12-szer terhes. Ha védekezés ellenére mégis, akkor is vállalhatja.


Itt arról van szó, hogy te tojtál védekezni, mert nehogy már, de ölni, azt tudtál. Hogy TE, TE, és TE élhessél.

Arról már nem is beszélve, hogy hitelt hitelre halmozva, olyanokat élvezve, amikért NEM dolgoztál meg, azt is sikerült. És még van arcod felróni a férjednek, aki nevelte a te gyerekedet is, aki munkát szerzett, vagy biztosított, aki fedelet adott a fejed fölé, aki kocsit rakott/javíttatott a s.gged alá... felróni, hogy büdös melós volt, mikor megismerted...


Nekem nincs kocsim, és 3 gyereket húzok-vonok.


Minden szívbaj nélkül fizettetném meg veled az inszemek és lombikok teljes árát, amit a mi közös befizetéseinkből hasítottál ki magadnak, miután a férjed által kívánt gyereknek így beintettél.


Részvétem a párodnak!!!!!!! Anyádéknak meg külön grt., hogy tevőlegesen vettek részt a kis unoka elpusztításában!

2014. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
92%

Lepontozható véleményem következik!


Emberek! Az éremnek mindig két oldala van.


A jelen kérdés esetében a kérdezőt a fanatikus abortuszellenesek szinte istenférfiként jellemzik, aki tűzzel-vassal harcolt volna a gyermekéért, akit a rossz felesége nem akart. A kérdező egy érzékeny, őszinte, törődő, családcentrikus férfinak tűnt/adta elő magát, így mindenki vele rokonszenvezett, őt sajnálta, az ő fájdalmát érezte át. Ezzel együtt a feleség a gonosz, a rossz, a gyilkos.


Aztán megszólalt a feleség, ilyen sem volt még. Az ő verziója homlokegyenest egy másik képet festett a tökéletes férjről. Számomra az jött le, hogy a feleség megszenvedte az elmúlt éveket, amikor kellett/akart/tudott, mindenben ott volt a család mellett, dolgozni akart, dolgozott is. Anyaként ki nem volt még türelmetlen a gyermekével? Nehogy már felróható legyen neki, hogy nem mindennap mosolyogva látta el az életkortól függően esetlegesen dackorszakos/hisztis/akaratos/akármilyen gyermekeket. Ennyi küzdelem, betegség, kudarc, férjtől jövő beszólás után én nem csodálom, ha besokallt. Ráadásul a férj nem is nagyon említette a leírásában, hogy azért ő is többször beszólt a feleségnek: ejnye: ez azért nem volt túl szép kedves férj.


Értsük már meg végre: az emberek változnak. A habitusuk, a véleményük, a dolgokhoz/emberekhez/munkához/mindenhez való hozzáállásuk is változik. Ennyi történés után had legyen már meg a feleségnek azon joga, hogy ő döntse el, hogy mit szeretne. Igen, élni szeretne. Mert - ha igaz, amiket leírt - akkor igencsak sok éve nem élt, csak kiszolgált. Ez a kis magzat is úgy lett és azért nem védekeztek, mert ORVOS mondta, hogy nem tudna teherbe esni. Nem felelőtlenségből történt.


Ő dolga, ő teste, ő élete. Mi lett volna jobb? Ha megszüli és utána olyan depresszióba esik, hogy megöli a gyereket? Vagy magát? Ottvagyva a férjére az összes gyereket? Vagy mi lett volna még jobb? Hogy a gyerekek és a férj azt lássák, hogy tönkremegy lelkileg/testileg/idegileg, ezáltal tönkretenne egy egész családot? Ti itt mind gyilkost kiáltotok. Akkor egy ilyen helyzetben tartsátok meg ti a babát! Kíváncsi lennék - bár ne történjen meg - hogy hányan mennétek tönkre bele.


Kedves feleség! Hagyd a filozófiát. Hogy egy 8 hetes magzat embernek, gyermeknek, érző léleknek, minek számít. Ne ezt nézd! Ezeket a fanatikusok mondják. Az én véleményem az, hogy ebben a helyzetben, ezzel a háttérrel, ezzel a kikészültségi fokkal, amiben vagy, megértem, amit tettél.


Üdv.


Mindenki pontozzon le!

2014. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
0%
Igen utolsó, az ő teste ő élete. Az a szétszabdalt magzat meg az ő gyereke volt. És ha annyira az ő élete hogy nem érdekelte hogy a párja meg akarja tartani akkor mi jogon várja el hogy megbocsájtson neki? Volt választási lehetőség,e választott. Had válasszon a férje is hisz az meg az ő élete és az ő teste, amivel ha nem akar az abortuszt végzett nőhöz érni megteheti.
2014. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
2%

Nem igaz, hogy nem eshetett teherbe! A kislány is spontán terhesség volt!!!!!!


És tudod, hányan örülnének annak, ha mindenük meglévén, otthonról, a gyerekek mellől dolgozhatnának?

Nem kikészülni kell, hanem megszervezni az életet!


Mert sír a kisgyerek, persze, meg éjszaka is felkölti az embert, de pusztán ezért megölni? A férj akarata ellenére?!? Miért nem kezelteti inkább az idegeit, ha neurotikus? Hogy képzeli, hogy ő kvázi Isten, aki ha életet akar, csináltat magának, máskor meg életet vesz el, ha az éppen nem kell?!?

Arról nem beszélve, hogy írja, milyen borzasztó injekcióznia magát az embernek. És az milyen, mikor a férfit milliószor küldik be abba a bizonyos szobába, olyan magazinok kíséretében, majd kint időn belül várják a végeredményt?

Miféle nő az, aki tudván, hogy romba dönti a férjét, mégis elteteti láb alól a magzatát? Mégis mit vár az ilyen? Hogy egy elnézést-tel majd fátylat borítanak a múltra? De azért az jó volt, hogy annak idején a férfi gyerekestől felvállalta!

Mert ő élni akar! De milyen áron? Milyen rettenetes áron?

2014. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ide jut a kérdésem. Sajnos most nincs időm reagálni a kommentekre, haza kell mennem mert a párom lelkileg kikészült. Igen a családjában mindenki egyetértett vele.

Csak annyit az az orvos vette el a magzatot aki előzőleg világra segítette a lányom.

Szerdai nap mentünk be az orvoshoz- a kislányt is bevittük- aki megállapította a terhességet és levette a rákszűrést...A párom mondta, hogy nem szeretné megtartani. Az orvos mondta egy hét múlva jöjjön vissza addig gondolkozzanak rajta... A párom másnap tudtom nélkül az anyjával visszament és kért időpontot az abortuszra - az nap tudtam meg. Egy hét múlva elmentünk egy másik neves nőgyógyászhoz.. már volt szívhang /13mm. Levette a mintát a rákszűréshez és közölte egy hét múlva szerdán du.tud eredményt mondani. Mondtam az késő mert reggel 7 órára van kiírva az abortusz....Kérte, hogy kérjünk későbbi időpontot..biztosan van rá mód.

Kértem a páromat erre, nem! volt a válasz. Mondtam lehet nem is jó eredményt mondtak tévedtek...stb.Miért nem várunk még egy napot.Aznap nem tudtam beszélni vele de tegnap hívott az orvos negatív a teszt.P1 semmi kóros elváltozás. És mindkét orvosnál ez lett. Mit érezhettem???

2014. júl. 11. 11:06
 56/83 anonim ***** válasza:
75%

A nulla százalékos vagyok.


Kedves férj, csak egyet kérek, légy kedves mutasd meg a feleségednek, hogy legalább egy kommentelő mellé állt. Ez a kommentelő Téged pedig arra kér, hogy ne a magad fájdalmát, szomorúságát hangoztatsd. Ne érts félre, értem a Te oldaladat is, de kicsit önzőnek tartom, hogy "te mit éreztél", "te hogy gondoltad", te, te, te. Figyelj oda a feleségedre, mert - ahogy valaki korábban írta - nem ok nélkül döntött így. Keresd meg magadban azt, hogy valami rávitte erre a döntésre.


Mindenki másnak: sokmindenki sokmindent sokmindenért odaadna/cserélne. De ennyire utálatos módon nem viselkedhettek egy olyan emberrel szemben, aki csak egy feltett kérdés erejéig vagytok a helyében.

2014. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
6%

Nem a direkt bántás beszél senkiből, hidd el! Még akkor sem, ha kemények a szavak.

De! Hadd fordítsam meg: annyira utálatosan hogy viselkedhet nő a saját gyerekével, hogy darabokra szaggattatja? Hát mi bűne volt? Hogy sírt volna? Vagy ahogy az "anyja" mondta: "Hogy csak a gond lett volna vele"? Hogy lehet emberi életről így nyilatkozni? Hogy? És még ezt sajnáljam? Értsem meg?


Nincs kőből a szívem, anyuka vagyok magam is, de ezt a sztorit nem veszi be a gyomrom. Akármerről, akárhonnan akárhányszor átgondolom, arra jutok, hogy ez a nő egy végtelenül önző dög. Sajnálom.


Engem is lehet lepontozni!!!

2014. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
89%

nulla százalékos ismét.


Én is anya vagyok. Sőt, a hatodik lombikra sikerült nálunk sok év után. Sokmindent megéltünk a férjemmel, sokmindenen keresztül mentünk. Pontosan ezért látom meg a feleség döntésében azt, amit itt rajtam kívül más nem. Nézzetek a sorai mögé, a szavai mögé, lássatok, ne csak olvassatok. Ti csak a tettet látjátok, csak egyet hajtotok: gyilkos, kikapartatta, stb. Ezzel nem kívánok vitatkozni, mert ez tény. A döntésének miértjét, a hozzá vezető hosszú utat valahogy nem értitek. Ha nem képes megszülni, végigcsinálni a terhességet, ha nem képes felnevelni, mert érzi, hogy beleroppanna, és ezzel magát és az egész családját tönkretenné, akkor véleményem szerint felelős döntést hozott.


Ha ezt végiggondolta és - amit még inkább elítéltek - ebben a családja is támogatja, akkor ezt el kell fogadni.


És itt van egy nagyon fontos dolog: a férj is írta, felesége döntését az egész családja támogatja. Csak a férj nem. Nekem itt valahol kilóg a lóláb. Valamit nem mond el a férj, valami nagyon félrement itt, valami nagyon nincs rendben, ha ő - mint családtag - nem támogatja a feleségét. Nagyon helyes, hogy a feleség édesanyja a lánya mellett áll.

2014. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
8%

Nem akarok direkt párhuzamot vonni, mert a 2 helyzet nagyon nem ugyanaz, de Te Szita Bence gyilkosainak indítékát is el tudod fogadni?

Az a nő is úgy érezte, nem tud a kialakult körülmények közepette élni. És lépett...

Nincsen elfogadható indíték emberélet kioltására az önvédelmen kívül. Az indíték a jogban csak minősíti a tettet, de nem ad felmentést. Pláne nem, és a morál sem, ha az illető a saját gyermekét likvidálja. Csak mert élni akar.


Az a gyerek is élni akart!

2014. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy írtad, a két helyzet nagyon nem ugyanaz. Még csak nem is hasonlít.
2014. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!