Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tudtam meggyőzni a párom,...

Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg a babánkat ma ment abortuszra. Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok párom 35 aki az előző kapcsolatából szült egy fiút 18 évesen.14 éve vagyunk együtt 12 évig nem jött össze a baba próbáltunk mindent (inszemináció. Lombik) Majd spontán teherbe esett és 23 hónapja megszületett a kislányunk. Nem védekeztünk azóta és itt van június 19-én sírva közölte terhes de nem akarja a gyereket. Én annak ellenére, bár mondtam nem kell már gyerek nagyon szerettem volna megtartani. Nagyon jó anyagi helyzetünk van, bár mint szerintem más családban nálunk is voltak viták a gyereknevelésben. Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg. Ma 8 hetes pár napos és reggel a szülei elvitték abortuszra. Azt mondja nem kell neki már van kettő gyereke. Csak gond lenne vele. Nem ismerek rá annyira ellenezte ennek a kis magzatnak a létezését. Úgy érzem megőrülök a fájdalomtól, tudok e még mint nőre, anyára nézni rá ezek után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített- Segíthet?

2014. júl. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
9%
Nulla százalékos. Mi is jártunk inszemre, lombikokra. Műtétekre stb. De nem sikerült. 12 babából egy se lett a mienk. De utánna spontán megszületett a fiam. Aki most 2,5 éves. És most várom a lányomat. Te el tudnál vetetni egy babát ennyi szenvedés után csak mert váratlanul jött.? A lányomat most mi sem terveztük. De minket választott. Értem én a feleség oldalát is hogy ő most úgy érzi egy rosz kapcsolatban van benne. De kérdem én miért nem adta el a házat ha annyira szereti a párját. És mindjárt nem kéne azt a 150 ezret apucinak kitermelnie. És persze van rezsi is. És akkor talán egy vitával kevesebb.
2014. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
11%

Bizony ám! Aki 150.000-et törleszt, az nem putrit vesz. És az sem lényegtelen, hogy van egy párkapcsolaton belül annyi külön pénze az egyik félnek, hogy saját házat vesz magának?


De nem is ez a lényeg: én úgy látom, jó dolgában nem tudja, mit tesz és tett.

Az én szememben anya az, aki jobban szereti a gyerekét magánál. Aki magát szereti jobban a gyerekénél, az nem anya. Aki pedig szántszándékkal ilyen módon teszi tönkre a férje életét, az nem szereti a párját sem.


Durva leszek: de miért nem valamelyik már megszületett gyerekétől vált meg, ha sok volt a három? Miért éppen a legvédtelenebbet nyíratta ki?

2014. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, hogy el tudnám-e vetetni, csak mert váratlanul jön, de még nem is voltam ilyen helyzetben. De remélem, hogy nem is leszek, mert védekezünk. Én azt gondolom, már mindent leírtam, amivel a magam részéről úgy érzem, hogy meg tudom érteni a feleség tettét. Ha nagyon-nagyon-nagyon le szeretném sarkítani ezt az egészet, mondhatnám azt is, hogy senkinek az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy egy nő mit csinál a saját testével, a kapcsolatával, a magzatával. A döntés súlyával így is úgy is magának kell megbírkóznia, a terhét neki kell cipelnie, csak fogadjuk el, hogy előfordul, hogy mások nem úgy döntenek bizonyos helyzetekben, ahogy mondjuk ti tennétek. Én hibásnak tartom a férjet is, mert a feleség leírásából kiderül, hogy hosszú időn keresztül igencsak sokat tűrt neki, fogadta a férj beszólásait, stb. Tény, hogy jó apának bizonyul, de ez nem jogosítja fel arra a férjet sem, hogy kvázi “rákényszerítse” a feleséget, hogy tartson meg egy babát. Annak eredménye ki tudja, hogy mi lenne. Nem látunk bele a kapcsolatukba, de valami kettejük között elromlott, valami olyan dolog is van ott, ami nem került leírásra, megismételném magam, ha a feleség családja mellette állt a döntésben, akkor valamivel a családja is nagyon egyetért, ami kvázi a férj kérése ellen szól. Lehet ötletelni, hogy ki mit adjon el, honnan hozzon pénzt, mit dolgozzon, hogyan intézze, stb. de ez az ő döntése, ő teste, ő kapcsolata, ő családja. Részemről innentől már csak ismétlés lenne minden.
2014. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
31%

Nem feltetelezek semmi szornyut meg rosszat a kerdezorol es csaladjarol csak megfordult a fejembe, hogy bizony nem minden esetben az abortusz a legkegyetlenebb dontes.

Barmi legyen is az ok de szeritnetek ha egy anya ugy erzi, hogy nem tudja megadni a szukseges szeretetet, lelki tamogatas, odaadast, torodest... a szuletendo gyerekenek akkor biztos jo otlet ennek ezt a gyereket minden aron megszuletni? Azert van a vilagon a legtobb gond mert valahol, valaki nem szeretett egy gyereket. Pl. a halalt nem lehet szepiteni mert ugyan az a vegeredmeny csak az nem mindegy, hogy az alany mennyit szenved elotte.

En is anya vagyok es magambol kiindulva sosem lennek kepes abortuszra de ezt azert erzem igy mert tudom, hogy a megszuletet gyerekemet tudnam szeretni akkor is ha egy nemkivant terhessegbol szuletik meg. Megtennek minden tollem telhetot, hogy biztositsam szamara erzelmileg azt amire szuksege van. Szerentnem azt a gyereket barmi legyen is. Na, de mi a helyzet azzal aki nem igy erez?? Akinek nyug, teher, gond, faraszto, idegesito es az eletet megkeserito "alany" lesz a gyerek szules utan?? Biztos jo otlet megszulni azert, hogy az a gyerek ki legyen teve mindenfele kitaszitasnak, banatnak, keserusegnek es sajnos sok esetben bantalmazasnak? :( Az abortusz szomoru es csunya dolog de megmenthet egy nekivant kisgyereket nagyon sok szenvedestol ahol az orokbeadas nem egy opcio.

2014. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
27%

A halál nem ment meg a szenvedéstől senkit. Ilyet csak az mondhat, aki tudja, milyen meghalni. Ilyen ember meg nincs.

És ez a gyerek nem volt nem kívánt: őt várta az apja.


Szerinted azt mondhatta a nő a férjének, hogy: "Drágám, én ezt a gyereket nem tudnám szeretni, mert csak a gond van vele, szegény szenvedne emiatt, ezért megölöm, hogy neki jó legyen.".


Ezt komolyan gondolod?

Az életével együtt elvették mindenét: az első szavát, lépését, mosolyát, az óvodai, iskolai ballagását, érettségi bizonyítványát, az első szerelmet, a diplomát, a társat, a családot, a mindent.

De az anyja él!


Inkább dögöljek meg, de a gyerekemnek ÉLVE legyen jó!

Arról nem beszélve, hogy ha őszintén szeretem a férjem, nem töröm ketté a szívét a KÍVÁNT gyereke megölésével.

2014. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
95%
Végigolvasva a férj, majd a feleség véleményét az fogalmazódott meg bennem, hogy a feleségnek már hosszabb ideje komoly problémái vannak a kapcsolatukkal. Kár, hogy nem hamarabb került sor egy komoly beszélgetésre és változás híján a szakításra. Egy abortusz kellett ahhoz, hogy mindkét fél elmondja a másikról őszintén a véleményét. Az biztos, hogy én egyik fél helyében sem tudnám feldolgozni ezt.
2014. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:

Hát megtudnám válaszolni a rólam írt negatív leírást minden kijelentésemnek szavamnak mindig megvolt az előzménye. Ha nincs rá okom nem bántok senkit főleg nem szeretteim.

Pláne nincs szándékom a gyermekem anyját az eddigi életünk során kialakult viták miatt itt fekete bárányként feltüntetni. Ha nekem annyira rossz lett volna a kapcsolatunk akkor kilépek belőle. Gondolom ha neki is annyira rossz lett volna Ő is kilépett volna. De együtt voltunk ami történt megtörtént Ő választott s azt választotta ami neki jó.Én azt szeretném ami a gyerekemnek jó.A család miért nem támogatta? Hát nem is tudom. Talán mert akkor nem lesz kinek támogatnia családot.Ha valaki terhes nem dolgozik nem tud segíteni.

Azt tudni kell én már több mint egy éve nem beszélek anyósommal. Ennek is meg van az oka.Tehát tőlem segítségre nem számíthatnak. Az apósomat én alkalmazom ( dupláját fizetem neki mint elődjének)Talán az anyukát(anyósomat) kellene kérdőre vonni a hitel miatt. Mint írtam anno külön váltunk ekkor a párom vásárolt hitelre lakást. Sajnos nagyon az anyuka

nagy ráhatással bír a lányára. Vegyünk lakást majd fizetjük. Ja. Én fizettem a kezdőt anyuka hitelt vett fel a sajátra meg a megvásároltra is kellett még. Nem lehetett volna azt , hogy kezdjük albérletbe kislányom és majd látjuk...Bizony és jött leves nincs munka nincs pénz. A bank majdnem vitte az ingatlanokat. De milyen jó volt hogy apuka (én) szorgosan dolgozott és nem ba..ta el a pénzt. Hát fizettem. Ki a hibás hát én (anyuka szerint)Na jó erről ennyit (csak felhúzom magam) nem szeretném tovább folytatni

a "fórumon" Fiatalok-nem fiatalok jól gondoljátok meg ha ilyen helyzet előtt álltok.

De mi

2014. júl. 13. 20:07
 68/83 anonim ***** válasza:
94%

Én nem a kérdésre válaszolok, emiatt előre is bocsánatot kérek, kedves kérdező, és jó szándékú válaszolók.

Kedves abortuszellenzők!

Tisztelem a velemenyeteket, örülök hogy nem kerültetek olyan helyzetbe, hogy kilátástalannak látjátok.

De azt kérném, hogy menjetek néha át válás kategóriába.

Ott gyakran sokat támadják a kérdezőket, hogy minek szültek stb.

Jó lenne egy kis lelki támasz nekik, hogy nem döntöttek rosszul mikor vállalták a gyermeküket.

2014. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim válasza:
65%
Ez mindig a nő dötsése! Csakis az övé! Jegyezzétek meg egy életre! Megcsinálni férfiként valóban könnyű! De hogy aztán a nőnek milyen nehéz bele sem gondoltok! Az Ő teste megy tönkre nem a tietek! Hallottam már olyanról is hogy a nő mély depresszióba esett a teste "elcsunyulása" miatt! Fel tudjátok fogni hogy ez nem csak a "jajkdecukikisbaba" dologból áll? Egy nőnek ez hatalmas teher mind testileg mind lelkileg! Had legyen már az Ő döntése! A másik meg hogy nem értem miért kell az embert a lelkiismeretfurdalásba és a mély depresszióba kergetni! Undorító amikor egy abortusz ellenes, aki pont az emberi jogokról és az ember élethez való hozzáállásról papol és közben ő maga is egy ember lelki épsége ellen beszél! Részt vesz abban hogy tönkre tesz egy embert, egy ember lelki épségét! Ennyit az ember élet nagy tiszteletben tartásáról... Inkább ezzel az energiával segítsétek és szeressétek egymást! De nem, mert az embernek való ártás és szemétkedés biztos egy szebb dolog... Tényleg, tegyük tönkre egymást lelkileg mert ezzel biztos nem ártasz ugyanúgy egy emberélet ek. Csak gratulálni tudok, hogy sok felnőtt ember mennyire nem gondol ebbe bele. (Igen ezt kiskorúként írom...)
2014. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
23%
Igen utolsó, legyen csak a nő döntése, de az meg a férfié hogy elhagyja-e azért mert megölte a gyerekét. És ezt felnőtt nőként írom.
2014. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!