Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tudtam meggyőzni a párom,...

Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg a babánkat ma ment abortuszra. Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok párom 35 aki az előző kapcsolatából szült egy fiút 18 évesen.14 éve vagyunk együtt 12 évig nem jött össze a baba próbáltunk mindent (inszemináció. Lombik) Majd spontán teherbe esett és 23 hónapja megszületett a kislányunk. Nem védekeztünk azóta és itt van június 19-én sírva közölte terhes de nem akarja a gyereket. Én annak ellenére, bár mondtam nem kell már gyerek nagyon szerettem volna megtartani. Nagyon jó anyagi helyzetünk van, bár mint szerintem más családban nálunk is voltak viták a gyereknevelésben. Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg. Ma 8 hetes pár napos és reggel a szülei elvitték abortuszra. Azt mondja nem kell neki már van kettő gyereke. Csak gond lenne vele. Nem ismerek rá annyira ellenezte ennek a kis magzatnak a létezését. Úgy érzem megőrülök a fájdalomtól, tudok e még mint nőre, anyára nézni rá ezek után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített- Segíthet?

2014. júl. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:

Mennyire voltam mellette?A gyerek nevelésben 100% ban kivettem, kiveszem a részem sőt nagyobb türelemmel bírok mint Ő.Türelmetlen volt sokszor ideges a gyerekkel és ekkor a pici nálam nyugodott meg mert érezte az anyján.... Az első gyereknél ugye én nem voltam ott. A másodiknál én kezdő voltam.. és láttam bizonyos helyzeteket nem jól él meg. No ebből lett a vita, hogy Ő már tudja mit hogyan stb....Hát igen ekkor nem áltam mellette. Azt mondta most Ő már nem bír ki még egy terhességet,az azt követő gondokat-tudjátok mivel jár ez.

Én felajánlottam csak a szoptatás az amit tegyen meg én itthon maradok, kinevetett.Sajnos a kicsink hasfájós volt ezért nem volt egyszerű az első durván 3 hónap.

2014. júl. 9. 22:52
 32/83 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy történik már korábban utána néztem...
2014. júl. 9. 22:53
 33/83 anonim ***** válasza:
14%

De te nevelted az ő elsőjét is, ugye?

Tudod, nem akarom forgatni a tőrt, de hogy az legyen valaki sz szerint halálos "bűne", hogy 0-3 hónapos korában sír, és ezért koncolják fel elevenen, az felfoghatatlan.

Sorozatgyilkosok esetében nincs halálbüntetés ma, Magyarországon, egy kisember meg belehelt abba, hogy sírt volna...

2014. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
19 hónapos korától igen. Bár volt egy törés a kapcsolatunkban a 8-ik évnél. Ebbe szerepet játszott egy nagyon jó barátnője is (aki ma már nem barátnője ja nem volt hozzá semmi közöm) No meg az édesanyja is. Elköltözött pár hónapra de végül is addig is együtt voltunk egy éjszaka kivételével.Ekkor ez időben jött a fekete leves egyszer a fiam mikor elindultam az autóval hátul megszólalt: Apa én tudom, hogy nem Te vagy az igazi apukám! Egy világ omlott össze bennem. Az anyósom közölte a gyerekkel....Igen itt kicsit megtört az apaságom.
2014. júl. 9. 23:07
 35/83 anonim ***** válasza:
34%

Na, ez az! A fiát te nevelted, de ő ezt a kicsit, akit te mégis szerettél volna, nem szülte meg.

Nem tudok mit tanácsolni, én nagyon tudnám, mit tegyek, de azt most inkább nem írom ide.

Tégy úgy, hogy tiszta maradjon a lelkiismereted.

2014. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy Ő már szült nekem egy gyereket. Mintha ez úgy szólna: kaptál egyet legyen ez elég. No de itt mi hibáztunk felnőtt emberek lévén, nem védekeztünk, pedig tudhattuk mi lehet a következménye. A nő felelős döntése, hogy megtartja a babát vagy sem. De kié a felelős döntés a védekezésről? Nem a férfi eshet teherbe. Az a pici nem magától teremtődött meg ott. De még csak esélye sem lehetett az életre.
2014. júl. 9. 23:38
 37/83 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, én az együtt járás idején, a kapcsolat komolyra fordultával egyetértettem a párommal abban, hogy ha lesz gyerek, akkor lesz gyerek. A kérdésben más gondolkodású emberrel nem kötöttem volna össze az életem.

Véletlenül se hergelnélek, de ez az eset sok átgondolandó kérdést vet fel: kezdve az önzés - kontra alázat, vagy a szeretet - kontra kihasználás, az élet - versus halál... vonatkozásában, hogy én komolyan elgondolkodnék...

Szóval, jogilag persze a nő dönt, de ő nem a gyerekét, hanem a gyereketeket ölette meg, akaratod ellenére.


Az meg, hogy neki már van kettő gyermeke? És? Neked meg csak egy maradt. Ez így, önmagában undorító kijelentés. Az meg egyenesen botrány, hogy csak a gond lenne /lett volna vele. Úgy 50 év múlva jusson ez eszébe, amikor a maga nyomorán mereng éppen...

Morálisan annyi sebből vérzik ez a nő, hogy az felfoghatatlan.

Gondolom, most majd azt várja, menjen minden úgy, mintha mi se történt volna...

2014. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:
Igen gondolom azt szeretné minden legyen olyan mint tegnap. De szerintem ez már nagyon nehéz lesz. Ma reggel elment itthonról egy Nő és egy másik jött vissza... De nekem most a legfontosabb a kislányom élete aki érzelmileg úgy ragaszkodik hozzám mint senki máshoz. És én is úgy ragaszkodom hozzá gondolhatjátok 12 év vágyakozás után egy gyönyörű kislány.... Csak azt sajnálom, hogy mire ide értünk ide jutottunk. Megvan mindenünk már csak élveznünk kellene az életet.. És egy apró dolog, hogy nem védekeztünk ekkora törést okozhat az életünkben. Tanultunk belőle de hát mi már ezt a "tudást" nem tudjuk "kamatoztatni" így hát legyen ez intő példa a fiatalabb korosztálynak akik olvassák e sorokat.
2014. júl. 10. 00:13
 39/83 anonim ***** válasza:
81%

Valószinű tudtad kedves kérdező hogy nem védekezik...

Ezer 100°% hogy van oka , amiért nem akarta bevállalni a gyereket.... leültél vele, s megkérdezted egyáltalán a valódi okát????

Nem hiszem hogy a csak úgy megölte a gyerekét, biztos ő is legbelül szomorú!

De itt csak egyfolytában a te siránkozásaidat hallgattuk, holott biztos van háttere az egésznek!

2014. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 A kérdező kommentje:

Persze tudtam, hogy nem védekezik - zünk. Ha az első közös korábban jön akkor is szerettem volna másikat is. De nem jött. Ennek ellenére én szerettem volna megtartani- tudom ezt könnyű mondani nem én hordom ki nem én szülöm meg....

Leültünk megbeszélni, vagyis mielőtt leültünk, amikor közölte pozitív a teszt közölte azt is, hogy nem karja megtartani.Itt már igazából az elhatározását mondta el nekem. Ezek után már nem megbeszélés volt csak meggyőzni akarás részemről. De minden érvemre volt ellenérve.

2014. júl. 10. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!