Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tudtam meggyőzni a párom,...

Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg a babánkat ma ment abortuszra. Hogyan lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok párom 35 aki az előző kapcsolatából szült egy fiút 18 évesen.14 éve vagyunk együtt 12 évig nem jött össze a baba próbáltunk mindent (inszemináció. Lombik) Majd spontán teherbe esett és 23 hónapja megszületett a kislányunk. Nem védekeztünk azóta és itt van június 19-én sírva közölte terhes de nem akarja a gyereket. Én annak ellenére, bár mondtam nem kell már gyerek nagyon szerettem volna megtartani. Nagyon jó anyagi helyzetünk van, bár mint szerintem más családban nálunk is voltak viták a gyereknevelésben. Nem tudtam meggyőzni a párom, hogy tartsuk meg. Ma 8 hetes pár napos és reggel a szülei elvitték abortuszra. Azt mondja nem kell neki már van kettő gyereke. Csak gond lenne vele. Nem ismerek rá annyira ellenezte ennek a kis magzatnak a létezését. Úgy érzem megőrülök a fájdalomtól, tudok e még mint nőre, anyára nézni rá ezek után. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített- Segíthet?

2014. júl. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
100%
Hát kényszerítteni nem lehet senkit se arra hogy megtartsa se hogy elvetesse. De aki ennyire nem akar gyereket mint a párod miért nem védekezik?
2014. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
27%

Ennél többet, hogy kiírtad a kérdésedet, nem tehettél. Sosem tudhatod, tényleg ki olvassa, kihez jut el a Te történeted, ki gondolja meg magát és kinek a gyermeke éli túl azt, amit kiterveltek korábban ellene.

Lehet, hogy életet mentesz majd ezzel egyszer. És ennél nincs nagyobb dolog!

Szeretettel gondolok Rád!

2014. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. júl. 10. 11:22
 44/83 anonim ***** válasza:
87%

Na akor a másik fél is megszólal. Én vagyok az a nö aki megölte a gyermekét Egyesek szerint . Igen elözö kapcsolatomból van egy gyermekem aki nem vetetem el pedig tudtam egyedül fogom nevelni.Megismerkedtünk szeretem jó asszony próbáltam lenni szófogadó házias hisz örültem hogy szeret valaki és becsül és persze gyermekemet is elfogadja. Hozzá teszem nincs harmadik vagyis a gyermek apja nem vett részt az életünkben kizártam teljesen nem volt nehéz mert nem foglalkozót a gyerekkel.igy teljesebb családi életet éltünk. 2.5 éves lehetett amikor úgy döntöttünk szeretnénk gyermeket de nem jött a gyermek áldás én nagyon akartam mindent probáltunk. voltam több mütéten sok gyogyszer ...söt még a munka helyemröl is azért rugtak ki mert megtudta a főnök gyermeket akartunk .

Akor itt voltam munka nélkül és persze az olyan csalodások ami a gyermek álldás terén értek .Párom egy pá napig nem szolt hozzám ha menstruáltam minta hibás lennék. És persze egy re erösödöt benne biztos én vagyok a hibás ö tökéletes és ha nem lesz gyermek hát ez a kapcsolatunk rovására fog menni . mondta nem tudja mi lesz ha nem lesz gyerek akor lehet elhagy.Igen itt volt a törés eltávolodtunk nekem is lett munkám amit itthon végeztem hozzá teszem abban nagyon sokat segitet nekem csak neki köszönhetem hogy itthon tudok dolgozni mert nagyon szeretem a munkám az életem egy része ezért nagyon hálás vagyok.eltávolodtunk külön költöztünk vettem egy házat amit most is fizetünk hitelből.De persze nem voltunk külön mert szerettük egymást és ujra próbáltuk.még a külön költözésünk alatt is inszemináciora jártunk.haza mentem a ház megmaradt fizetem a hitelt tovább nem kértem segitséget. a szüleim meg betegetek igen az ö anyukája meghalt az enyém él de beteg és segitségre van szüksége apukám dolgozot de elvesztete a munka helyét 60 éves .körübelül akoriban jelentetem be hogy sikerült babát várok hozzá teszem én is elvesztetem a munkám akoriban nem irom le mit dolgozok de megrendelésekböl élek és nem volt . Aki végig csinált egy lombikot tudja milyen minden nap szurni magad mütétre menni pete leszivás. stb.....ja valaki irta hoyg tb fizeti hát ne haragudj mélyen a zsebünkbe kellet nyulni nem irom ide mennyi de az csak egy töredéki ami pénzt mi ott hagytunk egy egy vizsgálatért.Anyukám aki össze törve munka nélkül betegen is örült az unokának sirva beszéltünk . Ahogy ö támogat engem lelkileg én is és anyagilag is a terheségem utolso napjáig pénteken még dolgoztam és hétfön szültem .Azota rendezödött nekik a munka apukám dolgozik.De még igy is segitségre szorulnak hozzá teszem most a lakás hitelem 150000ft ami a párom eddig hajlando volt fizetni hisz egy család vagyunk .A második gyermekem után is voltak ilyen törések nem tudtam dolgozni a hitelt ö fizete de ha rossz voltam vagy mertem szolalni akor már azt vágta hozzám jó akor fizesd a hiteled ha ilyen nagy a szád. De jó miből gyesen vagyok 5 hónapos a gyerek nem dolgozok akor miböl????Mindig azt mondja anyagias vagyok de kérdem én ha együtt élünk xy éve 2 gyermek akor ez fajta zsarolás helyén való.

Igen sokszor kiborultam talán a kor idegesebb vagyok sokszor probálom kontrolálni de nagyon sokszor közre játszik a bizonytalanság mi lesz a következö honapban segit vagy nem hogy szedem össze a pénzt miböl .Rossz anya vagyok és nem vygok anyának valo mondatok hetente többször ha kiborulok a gyerek hisztijére .Persze én is szoktam a fejéhez vágni dolgokat de ez az érzelmi és anyagi zsarolás ezt nem lehet feldolgozni.nekem most nincs hová mennem a munkám is ide köt a lakáshoz .Ö könnyen beszél mert a mai nap is azt mondta szedhetem a cuccom és mehetek ez a ház az övé én mehetek.Pesze én sem vagyok tökéletes és vitázunk és az jó annál édesebb a békülés .csak mondom a bizonytalanság és a zsarolás.a gyermek az övé volt nem csaltam meg nem járok sehová nincs barátnöm sem senkim aki van barátnöm most szült és még nem is tudnánk csavarogni.Jártam szorakozni persze de több éve ki sem teszem a lábam . A nagy fiam 17 éves kamasz sok fájdalamat okoz nehéz vele de azért jó gyerek és gyermekem a kicsit imádom ö az életem de nem fért volna bele még egy gyermek . nem a pénzen a jó anyagi helyzeten mulik mert az nem keme van hanem apukának itt semmi sem az enyém csak a kis ruháim és a gyerekeket vihetném hozzá teszem vagy ketött vagy hármat és igen a többi rész hogy hogy tartom el öket stb.... az már senkit nem érdekel csak szüljem meg ugye?,mert mint nö ez a dolgom.Kérdem én akor itt csak az apuka számit ??? Végig csináltam két terhességet az elsö gyremekem ugy jött a világra hogy szinte észre sem vettem birtam a fájdalmat de most közel 12 után többszörös mütétek és endometriozisal valaki irta hogy az meg gyogyul hát nekem nem sajnos most is fájdalmaim vannak össze növésekkel ... nem ugy éltem meg már a szülést persze tudtam végig kell csinálni az egész terhességet és a szülést is de elég volt.nehezen éltem meg a közel 10 hónapot nagyon siros gyerek mellet tehetetlen voltam és kimerült .A párom ahogy igérte hogy siett este 8 -9 re ért haza sokszor . Jó persze neki pént kell kereni .most sokat van itthon tényleg a kicsi bölcsis sokat betegesedet a legeljén . Én ujra dolgozok és ha beteg a nagy szülök segiteteek .Mikor hányt a kicsi a párom elment dolgozni nyugodt szivel a nagypapa maradt velem és mentünk az orvoshoz mert egyedül nem tudtam volna elvinni mert folyamatosan hányt. Mindenünk meg van ez igaz. De ha valami költeni kell és ö nem akarja arra nem is ad . Azt oldjam meg én. nem van egy öreg kocsim szeretem de már sok alkatrész cserére szorult . több évig könyörögtem hogy rakjuk rendebe .Azt mondta adjuk el kapok egy másik kocsit de nem akartam mert hitelre vette volna amit nem akartam mert utálom a hiteleket és tudtam akor nem lesz kocsim ha össze veszünk elveszi tölem én már még egy hitelt nem tudok fizeni.Azota persze felujitottuk egy kicsit bár sokat kellet könyörögni mert azt mondta én autóm fizessem én ez milyen család akor igy pedig a gyerekei anya vagyok ezt mondja állandoan .menetközben leállt a kocsim 60 nal mentem. ö ki ment külföldre és vett magának egy kocsit mert ö igy döntött vagy bármit ha akar én ha kérek valamit akor dolgozak és vegyem meg sokszori mondat.



Nagyon szeretem öt mert annak ellenére hogy most igy kicsit kiboritottam a bilit egy jó ember nem iszik nem dohányzik .Mikor megismertem egy melos ember volt mindig büdösen mellos ruhában és a fiamat is nagyon szerete nevére vette én probáltam jó asszonyka lenni ha volt 1000ft om elköltöttem rájuk a háztartásra .Föztem takaritotam de aztán változtak a dolgok nekem is munka és a gyereknevelés iskola stb... több lett a feladat és nem gyöztem sokszor elcsúsztam .sokszor irigykedtem olyan nökre akik ha beteg volt a gyermekük orvos vitték de ott volt az apuka is vagy a játszotéren . én mindig egyedül mentem ö nem volt ott vagy ha ott volt ujságot olvasott. Sok feladatot egyedül kellet megoldanom. Ha beteg voltam akor is én voltam a gyerrekel .Szédültem hánytam és akor is kint dolgozot hozzá teszem utána 1 hétig korházban voltam agyvérzéses tünetekel ....


Olyan nagy bün ha én is élni szeretnék 36 éves vagyok a mostani terhességem nem volt probléma mentem darabos vérzésem volt szabálytalan peteszák folyamatosan fájdalmamim voltak p3 citologia .Már csak ezért sem vállaltam.Én is nagyon bánom ö azt mondja nem pedig igen én is megtartotam volna de utána mi lesz éljek mint rabszolga mert ezt érzem .


Lehet külön fogunk vállni neki lehet hogy jo ha a kislányt akit annyira szeret 2 hetente látja akire annyit várt nem vele fog felnőni mint hogy megbocsájtson nekem .

Én akor most hogy nézzek rá a családfö aki biztonságot és szeretetet kellene nyujtania .aki azt mondja itt vagy nekem és ez fontos ö 43 én 36 az életünk jó részét leéltük lehet van ujra kezdés mással nem tudom igazábol nekem nekem nem hiáynzik más férfi én neki adtam az életem és a családnak éltem .



Nem tudom mi lesz és mindeni nézzen magába mielött vélemyényt alkot másról mert mélyen senki nem lát bele más életébe .

2014. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
10%

Nem az a bűn, hogy élni szeretnél. Az a bűn, hogy a gyereked élete árán élsz ezután.

Ha tudtad, hogy neurotikus vagy,és nem bírsz a gyerekekkel, mi a francért nem védekeztél?

Most ez így neked jó?

Tudod, ha rólam írta volna a férjem, hogy "elment egy NŐ, és visszajött egy másik, tudnám, merre van a kijárat.


Mert, megbocsáss, amin átmentél, nem könnyű ugyan, de messze eltörpül a megölt gyermeked kíméletlenül és könyörtelenül elvett élete mellett. Sosincs elegendő indok arra, hogy valaki megölesse a tulajdon gyermekét a saját méhében. Sosincs.


Lehet lepontozni!!!

2014. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
85%
Tudod pont ezért irtam hogy ne szoljon senki olyan ember életébe aki nem azt az életet éli amit én . Te ha 12 szer leszel terhes megtartod?? Gyogyszer és spirál mellet is lehet terhes valaki!!!Akor milesz leszel 45 éves de megtartod ?? nem tudsz neki mit adni enni megtartod??? Mint irtam nem nekem van meg mindenem hanem apukának .vagy hadjam itt a gyerekeket mert itt jó lesz nekik lesz mint enni??
2014. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
84%

ja és a másik ide dolgoztam én is itt élek évek óta de nekem van nyitva az ajtó én is másik férfit kaptam rá sem ismerek hogy elhagy azért mert nem szültem annak ellenére mondtam nem birom és félek ! Az én egészségem nem fontos csak az hogy gyereket szüljek és ha baj lesz ! Közel 7 napos volt a kicsi mikor bevéreztem azoonali mütétre vittek mentövel azt hidtem meg halok .


És igen nem védekeztem mert a gyogyszerekre is rosszul reagáltam probáltuk kideriteni az okát azért voltam orvosnál mert 2 hónapig nem jött meg felborult mindenem .Azt mondta az orvos csunya össze növéseim vannak és nincs pete érésem nem lehetek terhes.

2014. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
91%

és nem a férjem mert el venni sem volt hajlandó azt mondta nem vesz el mert neki nincs már anyukája !!!! Pedig igérte elvesz ha szülök neki gyereket .

Késöbb beszéltünk róla hogy össze házasodunk de ö nem akarta öszintén elfogadtam ha nem nem nem eröltetem..pedig legbelül szeretem volna nagyon.1 éves karácsonyunkon megkérte akezem de soha nem vett el.

2014. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
3%
Kedves nem anyuka! És most emeljünk szobrot neked? Érdekes hogy itt csak te vagy az áldozat,nem bírod a gyógyszer oké. A gumit se meg a spirált se? Te, aki elvileg sokat küzdöttél hogy terhes legyél, ilyen könnyen eldobod egy másik ártatlan gyereked életét. Persze jogod van élni, de a megölt, általad létrehozott magzatnak nem lett volna? Na most megteheted. A férjed helyében otthagynálak, a gyerekemet támogatnám, de te élhetnél ahogy csak akarsz. Arról se ez a baba tehetett hogy az első gyereked gyerekfejjel szülted szinte, és arról se hogy a második terhességed nehéz volt. Ő csak élni szeretett volna, de te ezt elvetted tőle, hogy te élhess. Hajrá, de remélem több gyereket nem akarsz.
2014. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
3%
Még egy..hogy várhatod el hogy ő ne viselkedjen önzően mikor te is ugyan azt tetted? Sőt, az se biztos hogy ha elváltok te kapod meg a kislányt, ha harcol érte, és kitartó, neki is nagy esélye van.
2014. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!