Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:
24%
Hahó, itt Ukrajna. Nem szeretnéd összehasonítani a magyarországi életszínvonalat a miénkkel? Szerinted itt milyen körülmények között élnek az emberek? Éltem már Magyarországon, tudom, milyenek ott az árak. Nálunk is kb ugyanilyenek. plussz, rengeteg barátunk, rokonunk él az anyaországban. Ha a barátaink 180000 ft-ból meg tudnak élni ketten Budapesten, úgy, hogy fizetik a lakáshitelt, akkor ők is meg fognak tudni élni ennyiből hárman egy faluban. Mindent meg lehet oldani, csak erőfeszítés kell hozzá. De persze látszólag sokkal könnyebb abortuszra menni és szarni mindenre.
2017. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 anonim ***** válasza:
63%
180ból hogy fizetnek lakáshitelt? önerő honnan volt? lehet így is élni, kis lyukban tengődni, meg luxus legyen a gyümölcs..
2017. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 anonim ***** válasza:
86%

egyébként ez annyira érdekel engem is, komolyan, hogy hogyan??? A netto fizetésem 250 körül van, általában több. Na én erre nem mertem hitelt felvenni. És egyedül vagyok, ha lenne egy párom, minimum ennyivel, az már félmillió, akkor esetleg közösen. 180ból, ketten, hitellel, HOGYAN?

Hadd mondjak egy példát: múlt 7en gond volt az autómmal, minusz 40ezer huss. Elmentem körmöshöz (több mint egy hónapja nem voltam, szóval nem heti mulatság),4ezer huss. Vettem a kutyának kaját, ami pár hétre elég, 3ezer. Tankoltam, 5ezer. Bevásároltam kétszer, apróságokat, reggelire valót, édességet, ilyesmit, mondjuk minusz 5ezer. Minden nap eszem a munkahelyemen, iszom pár kávét, az ájulás kerülget, veszek egy kólá, legyen mondjuk 7ezer. És nem voltam bulizni, moziban, koktélozni, múzeumban, sehol. Na ez egy hét. Jaaa, kiváltottam a gyógyszereimet, mert meg voltam fázva. Szóval elment kb 70ezer egy hét alatt, ebből nem minden mindennapos költség, de pont ez a lényeg, hogy BÁRMI közbejöhet, elszáll az autó, megbetegszel.

Légyszi mondja már el valaki, ezt két emberre hiteltartozással 180ból hogy lehet intézni, komolyan.

2017. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/130 anonim ***** válasza:
16%
hat szerintem lehet az embernek akarmennyi fizuja, ha nem tudja beosztani akkor semmire sem lesz eleg. Es lehet minimalber alatt is, ha be tudja osztani akkor nem fog nelkulozni semmi fontosban. Csak tudni kell banni a penzzel
2017. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 anonim ***** válasza:
91%

Ja banni a ket forinttal hogy aram legyen vagy viz

Kenyeret se puszira adjak

2017. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 anonim ***** válasza:
84%
49%-os, én írtam egy példát egy heti költésemről, érdekes módon az ilyen 1 Ft-ból kijövő emberek sosem írják le konkrétan mire mi megy el, csak jönnek a "vígan megvagyunk és félre is tudunk tenni!!" meg az általad említett be kell tudni osztani a pénzt. Légyszives oszd már be a pénzt akkor ha a szerelő szerint az autó ennyi meg ennyi, ráadásul ismerőssel hozattam az alkatrészeket, nem is rajta keresztül, meg akkor mondd már el, ha beteg vagyok akkor egyek fényt? Bocs de én megveszem a vitamint meg megveszem a neocitrant vagy az aspirint, vagy különben elmegyek táppénzre, ami ugyebár alacsonyabb bevételt is eredményez arra a hónapra. Szóval ne haragudj, de nincs igazad.
2017. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/130 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, teljesen felesleges győzködni őket. Szerintük egy gyerek kijön havi 10ezer forintból.

Amúgy annyira kíváncsi lennék, hogyha ezek az eszeveszett nagy magzatvédők ténylegesen belekerültek volna ebbe az élethelyzetbe, hogy mondjuk tizenévesen, a pasijuk felcsinálja őket, és senki nem áll mellettük, iskolai végzettségük, bevételük nincs, és az egész életüknek fuccs lett volna, vajon akkor is ennyire ádázul tiltakoztak volna az AB ellen?? de persze ilyesmibe még csak belegondolni sem lehet, hiszen ők nem szexeltek házasság előtt. Lényeg, hogy könnyű egy olyan szituációról osztani az észt, amiről halvány lila fogalmuk sincsen.

2017. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
75%

88-as! Hát, ebbe most nagyon beleszaladtál! Ugyanis a magzati élet védelméről szóló 1992. évi LXXIX. törvény 6. §. (1) bekezdés d) pontja szerint az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén a terhesség a 12. hétig megszakítható. [1] A törvény 5. § (2) szerint „Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz”.

A Máltai Szeretetszolgálathoz csengetni ruháért, meg a facebook ingyenes csoportjaiban való kéregetés igenis, hogy kimeríti a "társadalmi ellehetetlenülés" fogalmát, valamint ha egy fiatal nő kimarad a középiskolából, akkor nem lesz megbélyegzett (szintén társadalmi ellehetetlenülés), de nem is folytatom a sort, mert azt sem fogtad föl, hogy miért BŐDÜLETES BAROMSÁG a világháborúval példálózni, főleg annak tükrében, hogy megoldották, ha meg akarták, mert - harmadjára is leírom, hátha most sikerül felfognod - NEM OLDOTTÁK MEG! A gyerekek ÉHEN HALTAK és HALÁLRA FAGYTAK a háború idején, még akkor is, ha az anyjuk életben akarta őket tartani! ROSSZ PÉLDA! És nem mellesleg végtelenül sértő, szánalmas és hazug példa! A világháborút ÉN hozhatnám föl példának, hogy "Nézd meg: a háborúban is menyi gyereket próbált életben tartani az anyja és nem sikerült! Ha nincs elég élelem és nincs meleg ruha és meleg otthon és biztonságos környezet, akkor a csecsemők hajlamosak rövid úton akár meg is halni!".... És persze, vannak dolgok, amelyekre még nincs magyarázat az orvostudományban - egy évszázaddal ezelőtt még a villámlásra se volt, pedig az se csoda -, de az érvelésed megint bukta, mert a megtermékenyítésre igenis, hogy konkrét magyarázat van, tehát az már régen kiesett a "csoda" kategóriából!

2017. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:
83%

88-as! Még pár gondolat:

Nyilvánvaló, hogy az adott kérdező helyzete és a körülményei totálisan hidegen hagynak, amíg lehet nyomni a butaságot, mert a közmunka általában fizikai munka és a srác írta, hogy ő azt az izomsorvadása miatt már nem tud végezni, merthogy még állni sem tud huzamosabb ideig! De azért jó, hogy csak idecsöppensz és idesz@rsz valami sablont arról, hogy "nincs lehetetlen" és marhára nem is veszed a fáradságot, hogy legalább a kérdező által megosztott információkat értőn elolvasd! Döbbenet! Ezek után ki hiszi el, hogy téged bármilyen élet is érdekel?! Te magadat imádod, meg látni, ami eszetlenségeket leírsz, de hogy te kérdezőnek a sorsával, vagy az embrió sorsával - akinek a megtartása mellett annyira kardoskodsz - törődnél, azt képtelen vagyok elhinni! Egyszerűen fölháborít, hogy hogy veszed a bátorságot ehhez! Te vagy a legnagyobb troll, akinek a véleménye megalapozatlan, kártékony és vérlázító amit művelsz! És én itt ezt most be is fejeztem!


Sok szerencsét a kérdezőnek! És ha tehetek egy javaslatot, akkor gondoljátok végig és döntsetek úgy, ahogy jónak látjátok, de mindenképpen ésszel! :)

2017. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
15%

Tartsátok meg! Főleg, ha mindketten szeretnétek! Olyan gyorsan eltelnek az évek, fel sem kapjátok a fejetek és már elkezd menni, majd jön az ovi, suli. A pénz mindig kevés, én is tudnék 500000ft-ot is elkölteni, de a sok kacatból nem marad más csak lom (de sokan jól élnek a bababizniszből is!), pedig tényleg csak lom. Az első gyerekemnél még én is naiv voltam, minden szart meg akartam venni neki. Aztán rájöttem, hogy tényleg sok kukába való szemét töltötte be a lakásunkat. Sok felesleges holmi. Pedig nem vagyunk eleresztve, de mégis kijutott ajándékra, új ruhára, nemtom hány cipőre és táskára, sokszor már filléres akcióként utánadobják az embernek, csak vegyen! Valaki írta, hogy de sokba kerül a játék, a ruha és az étel. Lenézi azt, aki elfogadja a kisruhát vagy akár a CSOK-ot is(!). Szégyen, hogy valaki ennyire irigy legyen. Számomra sokkal többet mond egy emberről, hogy milyen a családja, mint az hogy mennyi a fizetése és mennyi szeretetet tud venni a pénzéért. Az étel pedig megvehető, a kenyér is. Egy szájjal több tényleg annyira sok lenne? Nem hiszem.

Az abortusz biztosan tönkre tenné a kapcsolatot, mert bizalmi sérülést okoz. Egy nőben pláne. Én haragot és dühöt éreznék iránta, hogy nem állt mellém, nem kell a közös gyerekünk, életünk, minek vagyunk akkor egymás mellett? Mutogatásnak, faljuk egymást úton útfélen, de ha jön egy szellő, mindjárt elmenekülünk egymás mellől? Ez nem kapcsolat, előbb utóbb elfújja a szél. Nemrégen lett öngyilkos egy lány ismerősünk, keresgélt, de nem talált párt magának. Volt egy fiú, összejöttek, gyerek érkezett, elvetették, elbúcsúztak egymástól. Pár év és kicsinálta magát, már nem él. Biztosan kell egy érzékenység, hogy megtegye, nem lesz mindenki öngyilkos az abortusz után, de tagadni, hogy kihat hosszútávon, az butaság. Számomra egyfokú gyávaság is. Pedig nem egy mumus érkezik, nem maga az ördög, csak egy kisgyermek.

2017. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!