Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 anonim ***** válasza:
73%
"Azt viszont elhiszem, hogy van, akinek nem okoz gondot az abortusz, hiszen nagyon sok börtönviselt is mindig mást okol a tetteiért és ő soha semmiért nem hibás, nem tehet róla és meg tudja magyarázni a tettét." - pofátlan vagy magzatvédő, mint a piaci légy... ki vagy te, és hogy jössz ahhoz, hogy egy legális orvosi beavatkozás igénybe vevőit a börtönviselt bűnözőkhöz hasonlítsad?
2017. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/130 A kérdező kommentje:
Masfel napja nem neztem meg a kerdest de latom hogy rengetegen irtak, rengeteg ervet hallottam vagyis olvastam mindket opcio mellett. Persze volt nehany primitiv aki a szarmazasombol kiindulva itelt el engem de ez meg belefer. Nem az elso eset volt. Viszont a tobbieknek koszonok mindent. Tenyleg mindent. Nagyon sokat gondolkodtam. Igazabol az elmult napokban fel oranal tobbet nem tudtam aludni mert nagyon porog az ember agya. Kedden megyunk a nogyogyaszhoz vissza akkor tudunk meg mindent es ott fog eldolni hogyan is lesz.
2017. jan. 19. 14:19
 123/130 anonim ***** válasza:
89%
Köszi, hogy írtál nekünk megint és remélem, hogy megosztod velünk a végeredményt is! :) (Annyit tépte itt már mindenki a száját - sokan talán csak a szájtépés kedvéért -, hogy őszintén furdal a kíváncsiság! :D Amúgy nem gondolom, hogy bármelyik arctalan idegennek a szava annyira érdekelne, hogy az alapján döntsetek, de az ember csak kíváncsi lény! :D ) Addig meg szép napot! És azért aludj! :)
2017. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/130 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező! nagyon jól írta valaki, hogy ezt elsősorban nektek a nagyszülőkkel kell megbeszélni, hiszen ők lesznek azok, akik jórészt támogatnak titeket. Én nem vagyok sem fanatikus magzatvédő, sem abortuszpárti, úgy gondolom, ezt ti, csakis ti tudjátok eldönteni. De ha vágytok a gyerekre, akkor talán mégis egy picit afelé billen a mérleg nyelve, hogy tartsátok meg - bár nem lesz egy fáklyásmenet, az biztos. mindenesetre, én tiszta szívből minden jól kívánok nektek és azt, hogy sikerüljön jól dönteni :-)
2017. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az abortusz akkor feldolgozható, ha mindkét fél józanul dönt mellette. Ha kétségeik vannak, eltér a véleményük, megvan rà az esély, hogy tönkreteszi a kapcsolatukat.

A pénzkérdéshez meg fűznék egy kis történetet.

Hivatalban dolgozom. Bejött egy anyuka, egy könyvet keresett, közelező olvasmànyt. Könyvtárban már nem volt meg, és csak az ő gyerekének hiányzott. Jó fej akartam lenni, megnéztem neki a neten, felajánlottam, hogy meg is rendelem a nevére, majd a futárnak fizeti.

Kiakadt, hogy ennyi pénzt ő ki nem ad erre. 1800 ft lett volna mindenestől.

Na, erre gyereket szülni tömény kitolás a gyerekkel. Mert lehet, hogy enni kap, a cipője sem lyukas, de minden téren lemarad a társairól, mint a borravaló.

Az a baj a magzatvédőkkel, hogy magukból indulnak ki.csakhogy nem mindenki tesz meg mindent a gyerekéért. Tucatjával ismerek olyan családokat, akik a végrehajtóval leveleznek, a gyerekre alig jut, de pl.megveszik a sorsjegyet, mert csak a szerencsében bíznak, ahelyett, hogy megoldásokat keresnének. Na, őket nem tette családdá, de még felnõtté sem a gyerek, és nagy valószínūséggel a gyerekeikből is hasonló ember válik. Bocs, ha keményen fogalmazok, de jobb lenne, ha az ilyen nem szaporodna, mert sem az egyénnek, azaz a gyereknek, sem a társadalomnak nem lesz hasznára.

2017. jan. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/130 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!!!

Nos a mai nap voltunk nogyogyasznal. Megneztek mi a helyzet ultrahang is volt. De a szivhangot mar nem

Lehetett hallani. Sajnos a baba elment. :(

Nem tudom hogy mit is erzek.

Nem akartuk megtartani. Vagyis nem dontottunk de a rengeteg komment es a temerdek level amit kaptunk az elgondolkodtatott. Koszonom nektek hogy vegig irtatok es hogy erdeklodtetek irantunk. Ez nagyon jol esik nekunk. Nem ismerlek titeket szemelyesen. Sose tudom meg a neveteket de ugy szoritottatok es kerdeztetek a helyzetunkrol mint a sajat csaladtagjaim. Koszonom nektek hogy irtatok es figalalkoztatok.

2017. jan. 20. 22:21
 127/130 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! Ezt valószínűleg a Jóisten rendezte így. Talán jobb is így, hiszen sok problémától kímélt meg titeket. Azt tudom tanácsolni nektek, mint kívülálló, hogy próbáljátok meg rendbeszedni az életeteket. Munkát keresni, tanulni, stb. Mert ez most egy jó lecke volt arra, hogy az ember nem lóghat csak úgy a levegőben, valamit kezdeni kell az életével. Szívből kívánok nektek sok erőt a célok megtalálásához, és véghezviteléhez! :-)
2017. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 anonim ***** válasza:
23%
Köszi!Nagyon jó, hogy az ígéretedhez híven megírtad, mi volt a dokinál. Baba úgy érezte, ez most nem az ő ideje. Most odaföntről szeret Titeket! Minden jót Nektek! Egy magzatvédő:-)
2017. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/130 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, hogy írtál megint! :) Úgy tűnik, hogy a döntés terhe nem a ti vállatokat fogja nyomni, ami azért nagy könnyebbség! :) Remélem, hogy amikor majd tervezitek, akkor elsőre összejön majd az egészséges, életre való gyerek, addig meg van időtök tervezgetni és gyűjtögetni! :) Sok szerencsét az életben és jó szelet a vitorláitokba! :)
2017. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 anonim ***** válasza:
26%

A döntés a ti kezetekben van. Nem azt kell nézni első sorban, hogy a kapcsolatotokra milyen hatással lenne az abortusz, hanem azt, hogy el tudtok e tartani tisztességesen egy gyereket vagy sem. Havi 150-170 ezer ft egyszerűen kevés erre.

Én biztosan nem szülném meg a nagy semmire. Mert bocs de ebből a pénzből ti mondjuk elvagytok ketten, ha nem 100 ezres albérletben laktok, és még így sem költekezhettek felelőtlenül, örülhettek ha egy keveset meg tudtok takarítani, de egy harmadik emberre már kevés ez a pénz.

A gyereknek meleg fűtött, élhető otthon kell, normális kaja kell, tápszer, ruhák, mert főleg az elején hamar kinövi őket, nem árt játékokat venni neki, pelenka is sok pénz stb stb. De ti tudjátok.

2017. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!