Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 anonim ***** válasza:
23%
:D hát ezen most jót nevettem. igen, mert mindenki, aki szült, fognélküli, vak, és a puncijában elfér egy elefánt? :D
2017. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/130 anonim ***** válasza:
71%
Kedves #49, én közönséges földi halandóként nem vagyok biztos semmi jövő-béli dologban - tehát nem is teszek semmiféle, a jövőre vonatkozó felelőtlen állítást, ígéretet... ez a dolog a t. magzatvédő frakció sajátja, ahogy látható az idézetekből is.
2017. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 anonim ***** válasza:
80%

Akkor, drága 47-es, azt mondod, hogy túlszámoltam 15 000 forinttal! Okés! Vettél egy csomag pelenkát 5000 Ft-ért és a gyerek bőre nem bírja! , következő csomag pelenka, következő 5000! :) A tápszerrel nem kell számolni (szerinted), mert mi van, ha van teje?! Ha most készül az érettségire, ami azért valljuk be, hogy tiszta stressz, szinte borítékolható, hogy ha volt is, elmegy a teje, szóval ha eszük van, akkor ezzel a költséggel számolnak! :)

Te sem hypo-val takarítottál - gondolom én - és nem is Domestos-szal, azaz valami öko, bio, nagyon sensitive dologgal mostál és takarítottál, ami azt jelenti, hogy nem a legolcsóbb, ráadásul amikor minden kakis és/vagy bacis, akkor mindent fertőtlenít az ember, ezért írtam egybe a cumit, cumisüveget és a TISZTÍTÓSZEREKET!

A babafürdető (ha nem jó az első, akkor persze abból is lehet venni a következőt) egybe írtam a gyógyszerekkel és szerintem egyáltalán nem túloztam (és akkor még ki tudja, hogy milyen beteges, vagy egészséges lesz a gyerek, szóval lesz-e szükség más gyógyszerre).

És szó se volt arról, hogy az anya mennyi intim mosakodót, vagy tusfürdőt használ, miközben a vért mosogatja le magáról minden Tena Lady cserekor!

Rengeteg rejtett költség van, a folyamatos kézmosáshoz szükséges antibakteriális kézmosótól, a popsitörlőn és a lázmérőn át, egészen az orrszívóig, a babaollótól, a pelenkázón és a kiságyon át a kismamaruhákig, a melltartóbetétekig, a szoptatós melltartókig. Kismamabugyi, hasszorító, millió lepedő, hogy amikor ráfolyik a tej, ki lehessen mosni és meg lehessen várni, amíg megszárad és addig is lehessen valamit fölhúzni! Babahordozó, felhúzható lópikula, csörgő, plüssállat, kis pléd, kicsi zokni, babakocsi! Csak szét kell nézni a neten, hogy ezek használtan is mennyibe kerülnek! És még én ne riogassam őket?! Én csak rávilágítottam arra, hogy MINIMUM mennyibe kerül egy csecsemő elégséges ellátása! 150-170 ezerből még segítséggel is nélkülözés lenne (persze, sokan meg tudják csinálni, szó sincs róla). A kérdező viszont azt mondta, hogy mindent meg szeretne adni a gyerekének, ami neki nem adatott meg, ami nyilvánvalóan nem az élet, mert ő is él!

Úgy is ők döntik el, de ne ringassuk abba a tévhitbe, hogy a gyereket föl lehet nevelni csupán szeretetből, mert az hazugság!

2017. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/130 anonim ***** válasza:
89%
50-eske! Nem, nem lesz minden terhes nő szülés után nyomorék, de benne van a pakliban, így erre is számítani kell! A nők 50%-ának szülés után kijön az aranyere (jobb esetnem csak az aranyere), akkor ugyan számoljunk már ezzel a lehetőséggel is - mind fizikai kellemetlenség, mint anyagi tehet tekintetében (lásd aranyérkenőcs)... Szóval engedtessék meg, hogy ne csak a babaszagú, magzatvízagyú álláspontok legyenek képviselve, mikor valaki egy gyakorlati kérdést tett föl!
2017. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/130 anonim ***** válasza:
81%

Nektek sincs az égvilágon semmilyen más "ütőkártya" a kezetekben, csak a SZERINTETEK ez meg az lenne szintű véleményetek.

Mert ti gondolatolvasót játszva ugyebár tudni fogjátok, hogy mennyire hiper-szuper lesz a gyereknek, ha megszületne és jó szülők lennének a kérdező és a barátnője, minden happy lesz és boldogok lesznek. Szép kis álomvilág, de titeket annyira elvakít az abortusz elleni gyűlöletetek, hogy képtelen vagytok logikusan gondolkozni és bármi mát befogadni a saját kis berögzött nézeteiteken túl.


Ti arra alapoztok, hogy Jajj hát lehet nehéz lesz, de nem baj, hisz végül is a MÚTLBAN, a háborúk alatt is nehéz volt, szóval akkor ezzel ez a része meg van oldva... (????) plusz idővel lehet jobb lesz a helyzetetek. Most komolyan ez mégis miféle gondolatmenet?? Ti arra akarjátok alapozni konkrétan 3 ember életét (ha megtartják), hogy még talán jobb is lehet a helyzetük az idő múlásával. Vagy épp nem lesz jobb és tönkre megy az életük, de ez lényegtelen ugyebár, a lényeg az, hogy legyen megszülve egy olyan magzat, aki ki sincs fejlődve, nincs tudata, csak egy sejtcsomó, de neki van elsőbbsége a már felnőtt, fejlett, érzésekkel, tudattal, tervekkel, célokkal rendelkező nővel szemben. Persze, hogyne..

Jesszus, gondolkozzatok már. Vérlázító és undorító, hogy egyes nagy magzatvédők milyen minősítetlen stílusban nyilatkoznak meg. Ítélkeztek ISMERETLEN emberek felett, mindenkivel kötözködtök, mindenkitől jobban tudtok mindent, csak nektek lehet igazatok... Folyamatosan más méhével és életével rendelkeznétek. Szerintem van sajátotok, ami nyilván tökéletes, azzal kell foglalkozni! Hogy jöttök ti ahhoz, hogy bárkit gyilkosnak (??!) nevezzetek? Jóságos ég, ti mégis mi a francról beszéltek? A gyilkosok börtönben ülnek, az abortusz meg olyan messze áll a gyilkosságtól, mint ide Kína. Művi terhesség-megszakítás, egy teljes mértékig LEGÁLIS műtét. Ha fejen állva próbáljátok bizonyítani az ellenkezőjét sem fogtok előrébb jutni. Először inkább magatokba nézzetek.


Sokan képesek voltak a kérdező által leírtak alapján elvakultságtól mentes tanácsokat adni, ugyanis az az igazság, hogy NINCS meg a gyerekhez megfelelő körülmény. Nincs hozzá meg a szükséges anyagi háttér. A lány igen is fiatal még egy gyerekhez, előtte az érettségi!!! Iszonyatosan megnehezíteni a dolgát ez a gyerek most. A kérdező izomsorvadásos betegségben szenved, amit TALÁN (mielőtt nekem ugrotok) örökölhet a gyerek is. A szülők hiába mondják, hogy támogatják, mindketten betegek, nem lehet az ő nyakukra gyereket szülni, lassan már őket kell ápolni, nem hogy még ők neveljék az unokát. És ez az IGAZSÁG, nem pedig a saját véleményünk ütőkártyaként használva. Ha tetszik, ha nem, ez a lényeg, ezt maga a kérdező írta le. Na most erre alapozva igen is felelőtlenség bevállalni egy gyereket. Tehát mi nem a levegőbe beszélünk, hanem a kérdező által leírt élethelyzetüket olvasva egy nagyon is reális képet írtunk le. LEHET, hogy később össze tudnák szedni magukat, így-úgy-amúgy blabla, de itt a MOST-ról van szó! A lány nem fog tudni jó ideg dolgozni, sőt idővel a sulit is abba kell hagyja, abból a havi 150-170-ből pedig nem lehet normálisan gyereket nevelni, rezsit fizetni, és a 2 felnőzz ellátását is biztosítani! Ennyi!

2017. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/130 anonim ***** válasza:
69%

nekem aztan mindegy ki hova szül, kinek a nyakára, de aztán ne sírjon, meg pampog, hogy neki nulla munkaviszonnyal semmi se jár, és adakozzunk ki.

majd ha lány is rájön, hogy egy gyerek mivel jár, majd megpattan a következő kanra, hisz még fiatal, te meg nevelheted a beteg gyereket vagy majd anyádék

2017. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 anonim ***** válasza:
87%
Nektek is csak addig hatalmas nagy a szátok, míg a gyerek megszületése mellett kell kampányolni. De ennyi telik ki tőletek! Hogy szülessen meg. Na és utána? Ha már rábeszéltek egy olyan embert gyerekvállalásra, akinek nincsenek meg hozzá a szükséges anyagiak, utána ti majd adtok pénzt nekik pelenkára? Ruhára? Gyógyszerekre? Iskoláztatásra és egyebekre? Jah, hogy nem...? Akkor miről is beszélünk? Semmivel nem vagytok jobbak, sőt.... Csőlátásotok határtalan és képesek lennétek rábeszélni a kérdezőt és a barátnőjét a gyerek megtartására, holott perpill nincsenek meg hozzá a szükséges feltételek. Ti még egy csövest is rábeszélnétek, hogy szülje meg, nem baj, ha éhen halnak majd, a lényeg, hogy a saját igaznak vélt bullshit prédikációtok érvényességet nyerjen magának. Innen is gratulálok!
2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/130 anonim ***** válasza:
15%
komolyan nem ertem a magyarorszagi embereket... hogy a tokombe nem lehet meglenni 150-170 ezer forintbol? Unokatestveremek kimentek budapestre, ketten egyutt keresnek ennyit. Raadasul hitelt is fizetniuk kell es azt mondjak, hogy nagyon jol elvannak anyagilag. Azt irta itt valaki hogy egy csomag pelenka 5000 ft. Nalunk itt ukrajnaban szinten annyi. En atszamolva havi 86 ezer forintot keresek amibol 30 ezer a futes, a villany meg vizszamla ujjabb 10-15ezer. Es csak ebbol a penzbol megvagyunk mindharman. A gyerek tapszeres, arra is megy penzunk es mi a jobb minosegu termekeket vesszuk csak. Mellesleg tapszer es pelenka meg hasonlo bebicuccok arai kb ugyanolyanok mint nalatok. Es meg felre is tudunk tenni. Sot, nyaralasra is siman el tudunk ebbol menni. A kerdezo irta, hogy nem kell lakbert fizetni. Hat kerdem en, hogy a tokombe lehet az, hogy azt mondjatok, hogy 150-170 ezer az keves? En tapasztalatbol mondom, hogy NEM. Bar azt mar tapasztaltam, hogy a magyarorszagi magyarok, csak panaszkodni tudnak es sohasem eleg nekik semmi...
2017. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/130 anonim ***** válasza:
7%

55.-ke!

Na látod, a te hozzászólásod, az az ítélkezés!

2017. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/130 anonim ***** válasza:
84%

#59: Úgy látom fogalmi zavaraid vannak, de nem baj, elnézzük..

Vicces, hogy még az kéri ki magának, aki meglátva egy abortuszos kérdést rárepül, mint légy a szarra és anélkül, hogy ismerné a másikat, gyilkosnak nevezi megállás nélkül és pocskondiázza, amiért nem az ő beszűkült véleményén van.. Ezek után nem kell csodálkozni, ha a másik sem kedvesen szól hozzád!!

2017. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!