Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ugyan nem volt abortuszom, mert szerencsém volt (hazudtam, valójában eszem volt, meg beállított csöngés a telefonomon, hogy bevegyem a fogamzásgátlót), de a vőlegényemről kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg, kórházba jártam hozzá 4 hónapig, volt, mikor a pizsamáját se tudta lecserélni olyan gyenge volt! Hihetetlenül szerelmesek voltunk, 6 éve boldogan éltünk együtt, de még így is megreccsent a kapcsolat. Ő dühös volt, hogy hogyan juthatott 25 éves korára abba a helyzetbe, mindenkit okolt, amit természetesen rajtam vezetett le, engem bántott szegénykém tehetetlenségében! Szóval vedd hozzá, hogy ha a te állapotod romlani fog, akkor a barátnődnek kell majd téged is ápolni a - lehet, hogy szintén beteg - gyerek ellátása mellett! Ezt érdemli?!

Továbbá 170 ezerből nem lehet megélni!

Nyugodtan lehet 20 000 forintot számolni pelenkára (azon nem lehet spórolni, ha szaros a gyerek, le kell cserélni).

Nyugodtan lehet számolni tápszert, mert ki tudja, hogy lesz-e elég teje a barátnődnek, meg a fejlődési ugrásoknál amúgy is tanácsos a tej mellett tápszert is adni, az további 20 000!

Cumik, cumisüvegek, tisztítószerek: minimum 20 000

Rugdalózók, pólyák, kis sapkák, törölközők: minimum 10 000 (turkálóból)

Folyamatosan mosni (mosópor+áram): minimum 10 000

A gyereknek meleg kell (gázszámla, vagy fa): minimum 20 000

Kenőcsök, kúpok, gyógyszerek: 10 000

És akkor nem vettél még bababútort, szóval ez csak a havi költség!

Összesen havi 110 000 Ft kiadás egy csecsemő!


Marad 40 000-60 000 Ft! Ebből kellene (ha még a szüleid fizetik is a közüzemi számlákat) fizetni a telefonszámlát, két embernek enni és ruházkodni! A barátnőd nem kap majd se CSED-et, se GYED-et, csak GYES-t (25 650 Ft), mert nem volt előtte munkaviszonya, így ez nem húz ki benneteket a kakiból! Továbbá a szülés után jelentkezik akár 10 hétig is a gyermekágyi vérzés, amely a normális menstruációnak akár a háromszorosa is lehet mennyiségben, így ehhez Tena Lady betétet szoktak javasolni. Ebből 8 darab van egy csomagban (maximum két napra elég és 1280 Ft-ba kerül egy csomag). Ez az első két hónapban még megdobja a költséget 40 000 forinttal.

Ha a fent említetteken elgondolkodsz, akkor rájössz, hogy minimum 100 000 forinttal kellene több pénz havonta!

És amikor a gyerek elkezd járni, akkor meg az ilyen-olyan kiscipők (többezres tétel páronként).


A pénz nem minden, de te is a facebook ingyen csoportjaiban akarsz babaruhát koldulni?! Ha azt gondolod, hogy az abortusz tönkre tenné a kapcsolatot, akkor azt képzeld el, hogy napi szinten azon vitatkoztok, hogy mit egyetek, hogy nincs pénz bébiételre, hogy a barátnődnek új téli cipő kellene, de nem tudtok újat venni, jár a szakadt cipőben! Szerinted a folyamatos anyagi gondok mennyire viselik meg a kapcsolatot?! Gyilkos dolog, amikor a gyerek kérlelhetetlenül sír, mert lázas és nem tudsz kihez szaladni az éjszaka kellős közepén, hogy kérj kölcsön egy kis pénzt lázcsillapítóra!


Én a helyedben megteremtenék egy biztos anyagi hátteret, félretennék egy valag pénzt és majd akkor, amikor reálisan beleférne egy gyerek az életetekbe, nem rombolná le a barátnőd tanulmányait, na majd akkor, nagy boldogságban, viszonylag stresszmentesen, tudatosan vállalnék egy gyereket! (De ez a ti döntésetek!)


Ja, és ha nincs választott orvosotok, a szolgálatban lévő szülészorvosnak akkor is kell adni minimum 60 ropit a szülésnél! :)

Bocsi, ha kiábrándítottalak, de ez a kőkemény valóság! Csak szeretetből nem lehet túlélni az első pár hónapot sem a szülés után! Ennyit nem lehet ingyen összetarhálni a neten!

2017. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/130 anonim ***** válasza:
12%

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek beteg lesz.

De hogy a gyerekek élni akarnak, az biztos.

Lám, kedves apuka, Te is betegséggel küzködsz, de tudsz olyat, amit az emberek nagy többsége nem.5 nyelven beszélsz, és ez nagy érték. Van barátnőd, és apai örömök elé nézel. Sokaknál teljesebb az életed.Ne rontsátok ezt el egy abortusszal. Érettségivel és 5 nyelvvel meg lesz majd a megfelelő munka is, vagy akár munkák.

Gondok mindig lesznek az életben, annak is, aki 100% egészséges, annak is, akinek szuper munkahelye van, nem tudhatja, meddig tart.

Azért vannak a gondok, hogy megoldjuk őket, nem azért, hogy elmeneküljünk az élettől.

Az abortusz menekülés lenne.

Boldog család lesztek, ha megszületik a babátok.

2017. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/130 anonim ***** válasza:
84%

Nem ismerlek titeket személyesen, így csak abból tudok kiindulni, amiket leírtál. Ha rosszul ítélkeznék, előre is elnézést.


Tehát adott egy 18 éves lány, aki jövőre fog érettségizni, adott egy izomsorvadásban szenvedő párja, aki nem igazán találja a helyét a munkaerőpiacon. Mindketten a fiú szüleinél laknak még, akiknek megvan a saját testi problémájuk. Durván ez a váza az egész helyzeteteknek.


A gyerek felneveléshez nagyon sok minden kell és ezt értsd úgy, hogy mind anyagilag, mind mentálisan.

Ha vállaljátok a gyereket, a barátnőd kénytelen lesz a beteg szüleidre bízni őt, miközben ő az érettségire koncentrál. Persze nem fogja mindig rájuk bízni, neki is ki fog járni a jóból, akár az éjszakázás a bébivel, a szoptatási nehézségek, a feszültség a suli miatt, bármi. És ez még csak az érettségi. Semmi ráépülő szakképesítést, felsőbb szintű oktatást nem végzett még el. Ha ezt is szeretné, kénytelen lesz továbbra is a szüleid nyakába varrni a kicsit, a te cukorbeteg édesanyádra, a szívbeteg édesapádra. Nem fiatalok már, a saját szüleimnél látom, hogy azt a pár hetet alig bírják ki -leginkább anyukám-, amíg rájuk bízzák testvéremék az gyereküket. Szeretnek unokázni, de érzik már, hogy nem tudnak úgy szaladni utánuk, hatalmas a korkülönbség, fárasztó. Pedig ők egészségesek.

Arról nem is beszélve, hogy a munkahelyeken nem nézik túl jó szemmel a családos anyukákat. Lehet itt hőbörögni, hogy milyen egy szemét munkahely az olyan, blabla, de ha belegondolsz, te se szeretnél olyan munkaerőt, akinél zsákbamacska, hogy mikor nem megy munkába, mert beteg a gyerek, mert időpontra kell menni az orvoshoz, stb. A főnöknek, ha olyan a munkahely, keresnie kell helyettest, neki ez egy merő pluszmunka. És ezt bármikor bejátszhatja anyuka, ami valahol természetes, de mégis olyanok szívják ezzel meg, akiknek semmi közük az ő családi életéhez, mégis tesz róla az anyuka, hogy legyen.


A másik. Nem tudom, te milyen szinten vagy a betegségeddel. Visszafordíthatatlanul romlik? Ez esetben abba is gondolj bele, hogy párod, miután az előbb említett problémákkal szembesül, még az is jön, hogy rólad is gondoskodnia kell később.

És akkor nem említettem az anyagi problémákat. Írta itt valaki, hogy ez semmiség, mikor hogy van pénz, erre nem kell alapozni. Persze, nem kell milliókat keresni, de ha párod a kis érettségijével, gyerekkel a kezében rohadt nehezen fog kapni munkát, vagy olyan szintűt, ami maximum elégséges, a te kiegészítéseddel, ami a betegséged miatt szinte előreláthatóan nem túl fényes, akkor őszintén belegondolva, megvan az anyagi alapja a családalapításnak? Nem a legújabb iPhone-ra gondolok elsősorban, hanem pelenka, törlőkendő, krémek, gyógyszerek, ruhák (amikből folyton kinő), játékok, fűtés (kellemes időt kell a babának szinten tartani), sok-sok mosás, tápszer, babaétel, később cipő, változatos ételek, stb.


Az ember legyen tisztába, hogy hova kerül a gyerek, mert annak nem mindig lesz jó vége, ha "bevállaljuk, mert a sors így akarta". Lefogadom, hogy a kommentem ellenére is lesz egy rakat ember, aki azt fogja szajkózni, hogy ezt nem lehet előre látni, lehet, hogy jól alakul majd a helyzetetek én meg fogjam be a lepénylesőmet, mert nem vagyok egy jövendőmondó. Viszont az a helyzet, hogy nem állatok vagyunk, akik kihordjuk az utódot, mert megfogant, hanem értelmes, gondolkodó emberek, akiknek megadatott a választás joga. Gondoljátok végig, hogy megéri-e nektek ez az áldozathozatal. Mert igen, a gyerek sok áldozatot is igényel. Vannak, akik jól zsonglőrködnek a tanulással, munkával, gyerekkel, magánéleti problémákkal, viszont emberek vagyunk rengetegféle hozzáállással, így aki erre képes, más beleroppanhat. Lehet, hogy én bitang erősnek érzem magam a gyerekvállaláshoz, de ha odakerülök, tépném a hajam. Ezt nem lehet kipróbálni, ha bevállaljátok, végig kell vinnetek és ha ennek rossz vége lesz, már nem tudjátok visszacsinálni.


Egy pár hetes embrió nem érez fájdalmat, nincs idegsejti kapcsolat, ami ehhez szükségeltetik (és még sok máshoz is), szinte az alváshoz hasonló öntudatlan állapotban van. Még tinédzser korban is fejlődik az agy, akkor elképzelhető, milyen fapados lehet ez még az anya hasában.

Az emberekbe már régóta, sőt mai napig folyamatosan nyomják azt, hogy gyilkos vagy, ha magzatot ölsz. Akkor mindenáron muszáj bevállalnom a gyereket, még ha a körülmények nem is megfelelőek? Az a lényeg, hogy szüljem meg, mindenki emellett döngöli a mellét, de hogy utána milyen probléma lesz a családban, az senkit nem fog érdekelni (mert olyan nincs, hogy megbánják a gyerekvállalást, megsúgom, több van, mint gondolnánk, csak ezt anonymként merik csak felvállalni). Esetleg szüljem meg, aztán az a lény, ami 9 hónapig a szívem alatt nőtt, egyszer csak eltűnjön valaki más karjaiba? Lehet, hogy ezzel esélyt adok az ő életére, de az édesanyának nem lesz olyan napja, hogy ne gondolna rá, hogy valaki mást gondol az anyjának, őt nem is ismeri, hogy ha már 9 hónap alatt a szívéhez nőtt, akkor miért nem vette magához? Senkitől nem szabadna elvárni ezt a feláldozást.

Szerintem ez nagyobb trauma, mint ha egy még érzéketlen embriót eltávolítunk (ami sokszor magától is megtörténhet egy spontán vetélés során) és arra gondolunk, hogy a lelke majd akkor jön vissza hozzánk egy másik baba képében, amikor adottak a körülmények és a szülők örömmel várják (vagy helyettesítse be mindenki ide a saját hitvilágát).


Én azt mondom, hogy gondoljátok végig, hogy van-e erőtök ahhoz, hogy mindezt kibírjátok. Értem ezalatt azt, hogy ha bevállalnátok vagy ha elvetetnétek. A saját döntésetek lesz, nincs itt jó vagy rossz, esetleg csak más szemében, mint ahogy nekem is (mert inkább az abortuszt választanám). Mindenkinek lesz egy véleménye, nekik rálátásuk van a ti életetekre, egy külső megfigyelője lesz annak, a saját élettapasztalatával megalapozva. Olvassátok el őket, fontoljátok meg és úgy hozzatok egy döntést, ami mellett határozottan ki kell állnotok.


Kitartást.

2017. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
20%

"gyerek élni akar" ja...biztos

vagy csak lehet, hogy a kislány nem vetted be a tabit, aztán bebiztosítja magát anyós házába, hisz nincs hova mennie.

2017. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 anonim ***** válasza:
17%

"Egy pár hetes embrió nem érez fájdalmat, nincs idegsejti kapcsolat, ami ehhez szükségeltetik (és még sok máshoz is), szinte az alváshoz hasonló öntudatlan állapotban van. Még tinédzser korban is fejlődik az agy, akkor elképzelhető, milyen fapados lehet ez még az anya hasában.


Szerintem akkor dobjuk le a kérdezőt is a Taigetoszról, mert beteg és úgyis boldogtalan az élete, meg hát majd ápolni kell.

Ja, hogy ő nem is lett megkérdezve ezekről? Sebaj, majd ti megmondjátok neki, hogy úgy van, ahogy ti gondoljátok.

Írtam már sokszor, hogy még engem is vágóhídra küldenétek (Facebook-on meg is írta nekem egy ismeretlen ember, mikor ezt ott is leírtam, hogy tényleg jobb lett volna engem is abortálni, igaz már több gyerekes anya vagyok! Ilyen ez a mentalitás!), mivel anyám alkoholista, apám hajléktalan volt, Isten nyugosztalja. Remélem már békére lelt.

Aztán mégis itt vagyok és nem csak anyagilag, de lelkileg is ezerszer jobb helyzetben vagyok azoknál, akik az embereket inkább halottnak akarják látni, mert SZERINTÜK és itt azon van a hangsúly, hogy szerintük az az ember szenvedne! Nincs más ütőkártya a kezetekben, csak a saját véleményetek.


No. Én élek és mivel én élek, így élnek a gyerekeim is. Nehéz volt, néha össze kellett a fogamat szorítani, de basszus, ÉN IMÁDOK ÉLNI!!!! És senkinek sincs joga ezt az érzést elvenni senkitől!


Lehet, hogy nekik nehéz lesz! És?? Akik a háború alatt születtek, azoknak nem volt nehéz? Vagy nagyanyáitoknak? De azért az jó, hogy ti most itt lehettek, NEKIK köszönhetően, mert nem ölték meg még az anyaméhben a szüleitek!


Nem a gyilkolást kell választani, hanem segíteni kell annak, aki ilyen helyzetben van! És tudjátok mit? Voltunk mi is gyerekkel úgy, hogy ennyi volt a havi bevételünk! A gyerekek mégsem haltak éhen, nem tört meg a lelkük, a gyámügy még sosem volt nálam és tádám, a legnagyobb egyetemista! Ha engem kikapartattok anyámból, mert az ÉN életemről lebeszélitek, akkor most egy csomó ÉRTÉKES emberrel lenne kevesebb!

2017. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/130 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 45-ös! Igen, szültek a háború alatt is! Nagyapámnak például 7 testvére halt éhen az 1. Világháború alatt, plusz az anyja az utolsó születésénél! Igazad van, remek dolog volt szülni! Nagyanyámnak a kezében halt éhen egy pár napos újszülött, akinek az anyja egy istállóban adott életet, miközben hajtották el őket a frontról a szovjet katonák, mert az asszonyok felváltva vitték a csecsemőt vesszőkosárban, mert amint kijött a gyerek, nekik menni kellett tovább és az anyjának alig volt ereje magát vinni, nemhogy a gyerekét!

Szóval beszélj már még sokkal több hülyeséget!!!! Gratulálok, hogy te túlélted az abortuszt, de amilyen szar, demagóg szöveget előadsz, az vérlázító! Ha valaki megtartja a gyerekét a te tanácsodra és nem lesz pénze pelenkára, akkor te majd küldesz neki pénzt rá?! Nem! Akkor meg milyen jogon vered más faszával a csalánt?!

2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/130 anonim ***** válasza:
33%

"Nyugodtan lehet 20 000 forintot számolni pelenkára (azon nem lehet spórolni, ha szaros a gyerek, le kell cserélni).

Nyugodtan lehet számolni tápszert, mert ki tudja, hogy lesz-e elég teje a barátnődnek, meg a fejlődési ugrásoknál amúgy is tanácsos a tej mellett tápszert is adni, az további 20 000!

Cumik, cumisüvegek, tisztítószerek: minimum 20 000

Rugdalózók, pólyák, kis sapkák, törölközők: minimum 10 000 (turkálóból)

Folyamatosan mosni (mosópor+áram): minimum 10 000

A gyereknek meleg kell (gázszámla, vagy fa): minimum 20 000

Kenőcsök, kúpok, gyógyszerek: 10 000"

ez nem teljesen így vam van gyerekem, nem a levegőbe beszélek. 5000 ft a nagy csomag pelus, nekem nem meg el belőle 3 se egy hónap alatt, pedig gyakran cserélem; már 5000 ft-tal kevesebb, ha 3 csomagot számolunk. 20000 ft tápszerre, az is nevetségesen sok. ha nincs tej, az orvos ír fel tápszert receptre, ami nem több, mint 10000 ft havonta (és ha anyatejes, akkor meg végképp ki lehet húzni ezt az opciót); a cumikat, cumisüvegeket nem kell minden hónapban megvenni; gyógyszerekre sem megy el minden hónapban pénz; egy popsikenőcs több hónapra kitart, nekem a sudokrem fele még megvan, pedig már 5 hónapos a fiam. és ruhára meg végképp alig kell költeni, ha turiban veszed. fűtésre is csak télen kell sok pénzt számolni. szóval ne riogassátok már ennyire a kérdezőt...

2017. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/130 anonim ***** válasza:
75%

"#9 "Ha elvetetitek, bánni fogjátok, és a bűntudat tönkre is teheti a kapcsolatotokat."

#12 "Amit biztosan adhattok neki, ami 100 százalék jó lesz, az az ÉLET!"

#15 "tuti,hogy az abortusz miatt mentetek szét, még ha nem is akarod bevallani."

#37 "Ti igazi jó szülők lesztek. ... Ezzel a babával együtt lesztek boldogok."

#42 "Boldog család lesztek, ha megszületik a babátok."


Én csak azt nem értem, hogy ha a t. magzatvédők ilyen tökéletesen látják a jövőt, akkor miért nem a jövő heti lottószámokat írják le a Kérdezőnek... egyből tényleg megoldódna az összes anyagi probléma...

(de lehet, hogy csak felelőtlenül ígérgetnek fűt-fát a Kérdezőnek, a legcsekélyebb felelősség nélkül? :))

2017. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
18%
és te, kdves utolsó, miért vagy benne biztos, hogy nem lesz bűntudatuk az abortusz után? hogy nem fogják bírni anyagilag? hogy nem javulhat a helyzetük? te ugyanúgy a levegőbe beszélsz. És mellesleg, igen, nyújtunk segítséget. ellenben azt nem hinném, hogy ti, abortuszpártiak, kifizetnétek az esetleges lelki károsodás után a pszichológusát
2017. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 anonim ***** válasza:
76%

#49 Mint ahogy ti sem, további nem fizetitek a szüléssel szétcseszett alsófertály intimplasztikáját sem, a terhességtől kihullott fogakat, a tönkrement szemen a kontaktlencsét életfogytig - és még lehetne sorolni.

Arra meg ne is gondoljon az az önző jószág (?) hogy normális, kényelmes élete legyen, betegségek nélkül (mert nektek az élet szent és hű de buli).

Itt adott esetben a KÁRT kell minimalizálni.

2017. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!