Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
 81/130 anonim ***** válasza:
22%

-de miért kellene örökre a szülőkre számítani? a gyerek nem lesz mindig csecsemő, majd a csaj is munkába áll és nem lesz probléma.

-méghogy a szülés az egyik legnagyobb veszély, amiek kiteheti magát az ember... ez egy baromság. A szülés egy természetes folyamat, igen, járhatnak utána kellemetlenségek, de akkorsem minden egyszerre. Ha minden nő, aki szült, aranyeres, vak, fogatlan, kopasz, bepisilő idegroncs lenne, akkor senki sem szülne, és akkor a természet nem így intézte volna a dolgokat

-a kérdező azért bizonytalan a gyerek megtartásában, mert anyagi problémái vannak, és erre már rengeteg megoldást felsoroltak itt.

Miért kell lepontozni mindenkit, aki nem azt vallja, hogy el kell vetetni a babát? Aki nem abortuszpárti, annak már joga sincs a véleménnyilvánításra? (a háborúban is szültek cuccal meg csak azt akarta mondani a válaszoló, hogy a kérdező helyzete nem olyan kilátástalan, nem arra utalt, hogy milyen buli volt a háborúban szülni)

P.S.: azzal vádoljátok az életvédőt, hogy csak tolja a saját dumáját, de ti is ugyanezt teszitek. Elbeszélünk egymás mellett. Az előbb egy válaszoló pl saját példáján mutatta be, hogy a 170000 nem is olyan kevés, amiért érdemes lenne elvetetni a babát, de őt mindenki ignorálja.

Én személy szerint segíteni jöttem ide a kérdezőnek, nem veletek, nagy abortuszimádók, civakodni. De egyszerűen nem lehet szó nélkül elhaladni a sok rosszindulatúságotok és gonoszságotok mellett.

2017. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/130 anonim ***** válasza:
74%
81es egy eldugott faluban hogy kap majd munkát a lány? meg ha most megszül, akkor érettségit az életben nem teszi le az fix. mehet kisboltba 60e-ért.
2017. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/130 anonim ***** válasza:
30%
simán leteheti az érettségit, én is egyetemen vagyok a baba mellett. amikor alszik, akkor tanulok. Nem könnyű, de nem is lehetetlen. És nem hinném, hogy ha én be tudom fejezni az egyetemet, ő ne tudná befejezni a sulit.
2017. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/130 anonim ***** válasza:
17%

28-29: Nagy hülyeséget állítotok,elképesztő, hogy ezt talán el is hiszitek. No és mikor következik el szerintetek az az idő, amikortól már nem az anya dönt a sorsuk felől és amikortól már nem "elveszi" hanem kinyírja az orvos a magzatot azzal, hogy módszeresen széttépi az anyja méhében? Netán a születésig? Mert addig - szerintetek- csak egy élősködő...


Rossz hírem van, én a várandósságom során mindvégig kommunikáltam a babámmal, ő reagált az én érzéseimre/gondolataimra és ő is üzent nekem. Nem vagyok agykontrollos, se ezoterikus bármi, de még mielőtt megfogant, éreztette velem, hogy jönni akar! És azonnal jött is, ahogy kihagytuk a védekezést, az első alkalommal. Aztán azt is éreztem, hogy nem akarja azt a nevet, amit kitaláltam Neki, és ahogy hívtuk - egy lánynéven - aztán kiderült, hogy fiú! Később amikor olyan helyen nyomott, hogy kellemetlen volt, megkértem, hogy menjen arrébb, ő azonnal megtette. Ezekre egyébként egyáltalán nem számítottam, engem is megleptek, mégis olyan természetes volt az egész. Amikor egyszer az apja nagyon felhúzott, és ideges voltam és kiabáltunk, a baba őrült kapálózásba kezdett. Már hogy ne lenne érző lény! Érez, gondolkodik, ember. Igen, még rá van szorulva az édesanyjára, ahogy mindannyian voltunk, de ez nem azt jelenti, hogy annak a tulajdona és hogy simán megölheti minden következmény nélkül! Ne dugjátok a fejeteket homokba és ne beszéljetek hülyeséget! Főként pedig hogy jut eszetekbe mást ilyesmire buzdítani?? Hogy tegye tönkre magát, öljön meg egy másik embert, aki ráadásul csak benne bízik és csak rá számíthat? Nektek ez ugyan miért jó?

2017. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/130 anonim ***** válasza:
87%

81-es!

- Leírta a srác, hogy neki sincs normális, fix munkája, se érettségije, a származása és a betegsége miatt pedig nem neki áll a világ a munkaerőpiacon

- Nem minden nő lesz roncs, de a fogak az emberek 90%-ánál elromlanak - a fogorvosi ellátás pedig nem ingyenes, ezt tudjuk, szóval a szuvas fogakra, gyökérkezelésekre bizony számítani kell

- SEMMILYEN megoldást nem láttam, hogy írtak volna arra, hogy hogyan oldják meg az anyagi gondjaikat! (Fogadjon magántanítványokat - egy kis faluban, cigányként nyilván sok-sok magántanítványa lenne! - Bocs, nem náciskodás, de ez a nagy büdös helyzet! )

- A háborúban született gyerekek, ahogy írtam már, éhen haltak, vagy a saját anyuk ölte meg őket és nem azért szültek a nők, mert volt lehetőségük választani ("Jaj, szülök már egy gyereket, mert olyan cuki"), hanem azért, mert az őket megerőszakoló katonáktól teherbe estek! Akármiért is írták, totális hülyeség, és bárki ilyennel példálózik, azt duplán lepontoznám, ha lehetne! DIREKT! Végig se gondolják, hogy mit írnak le! Nem olyan kilátástalan a helyzet, mint a háborúban, ahol éhen pusztultak, meg halálra fagytak a gyerekek?! Ne ehhez mérjük már a dolgokat!

- Elnézést kérek, hogy ignorálom az ukrajnai magyar hozzászólását, de Ukrajna nem Magyarország és elnézést, hogy nem az ukrán színvonalat veszi alapul az ember! Amúgy meg, ha kiszámolja az ember, akkor a gyerek cuccai és a számlák után marad 40 000 forintnak megfelelő összegből élnek ketten havonta, és még félre is raknak! Áruld már el, hogy Magyarországon ezt hogy lehet megtenni!

Hát a gyereket bevinni egy faluból az orvoshoz is minimum két buszjegy, ami alsó hangon is minimum 250 forint itthon, az már 500 egy dokitúrára! Ha visszaviszi kontrollra, akkor egy ezres! az egy napi kaja két emberre, ha 40 000 forintot osztanak be! Ember! Az nélkülözés, nemhogy még nyaralásra raknak félre belőle! Szóval azért ne hasonlítgassuk Magyarországot Ukrajnához! Azért nem is reagáltam, mert nem akartam azzal megbántani azt a válaszadót (aki persze beszólt a magyarországi magyarokra), hogy azt mondom, hogy Ukrajnából nem lát bele, hogy mi van itt! És két felnőtt ember életét lehet ennyiből finanszírozni - szerényen -, de egy gyerekkel ennyi már nem elég!

És nem abortuszimádók vagyunk, hanem reálisan gondolkodók, nem álmodozók, meg demagóg szöveget nyomók, mint az abortuszt habzó szájjal ellenzők! :)

2017. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
82%

84-es! Neked tényleg az agyadra ment a gyerek! Elnézést, de az, hogy azonnal bekaptad a legyet, az nem isteni csoda, hanem biológia! Csodálkoznék, ha a 6 hetes sejtcsomó kommunikált volna veled, de ha te mondod biztosan így volt! Ja, hogy neked férjed volt?! Nem a pasidtól lettél terhes 18 évesen?!

Az abortusz nem gyilkosság! Az egy orvosi beavatkozás! Orvosok végzik, akik letették az orvosi esküt, amelyben benne van, hogy " Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására.", azaz az abortusz az orvosi etika szerint NEM EMBERI ÉLET KIOLTÁSA! ... Szóval abba lehet hagyni a halandzsázást, ha azzal szöges ellentétben állnak a tények! :)

2017. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 anonim ***** válasza:
19%

73-as! :)

1.A vh-s válaszod nem változtat azon a tényen, amit egy másik hozzászólónak írtam azzal kapcsolatban: az a lényeg, hogy mi akarsz, mert ha meg akarod tartani, akkor meg is fogod tudni oldani a szükséges dolgokat. És igen, példa erre az a nehéz helyzet/körülmény, amilyen most közel sincs. Nyilván nem a kényelemről szól a dolog, jól be kell osztani a pénzt, stb, de MEGOLDHATÓ- és ez a fontos. Ezen túl tehát az a kérdés, hogy mi mellett dönt az ember.

Egy másik hozzászóló felvetette, hogy esetleg a nagyszülők eladnák a házat..Erre annyit tudok reagálni, hogy ha egyszer határozottan kijelentik, hogy támogatják őket, és ott lesz az unokájuk, véleményem szerint biztosan nem jut ilyen eszükbe addig, míg nem rendeződnek a dolgok.

2. Miért kellene koldulnia? Ha más nem, közmunka biztosan lenne, de ha meg ennyi nyelven beszél, fiatal férfi, akkor előbb-utóbb biztosan fog találni másféle munkát is.

Akarni kell és tisztességesen dolgozni.

Egyébként az -nem elhanyagolható- hatalmas segítség, hogy ott vannak a támogató szülők. Emellett viszont a büszkeség miatt van gondod a máltaisokkal vagy a caritassal? Csak mert -tegyük fel-, ha úgy is alakulna, hogy tőlük kérnének segítséget, akkor sem dőlne össze a világ, másrészt szerintem arra sem lennének büszkék, ha a gyermekük halála mellett döntenek...

3. Lehet, hogy nekem is ezt fogják egyszer mondani, de én meg fogom tartani.

Rengeteg olyan eset volt már, amikor előre betegnek titulált gyermek egészségesen született. Akkor könnyebb feldolgozni egy gyermek halálát,ha mindent megtettem annak érdekében, hogy élhessen, vagy akkor, ha akár élhetett volna, mert ki tudja, de én nem akartam..?

4. A biológia is megáll egy ponton, így nem jelentheted ki azt, hogy nem csoda. Véleményem szerint az, ezt fogadd el.

Sokkal több érvem és gondolatom van az abortusszal kapcsolatban, mint gondolnád, így ha hajlandó vagy minősítés nélkül vitatkozni velem, benne vagyok. (Ilyen stílusban viszont, ahogy írtál, felesleges folytatni.)

Más: némi rálátásom van a gyermekvédelemre, és ezzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy ha ténylegesen a gyerek az első, akkor meg tudja oldani két ember a dolgot. (A gyerek prioritásával szemben gondolok itt egyéb pénzt elvivő dolgokra -alkoholizmus, cigi, márkás ruhák, stb-; és olyan munkanélküliségre, amikor az egyén egyszerűen nem akar dolgozni.. Tehát akarni kell és tenni érte. Nem könnyű, az tény, de nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy lehetetlen.)

Minden jót! :)

2017. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/130 anonim ***** válasza:
19%

84-es! :)

"Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."

Alkotmány.

Nem fér össze, ugye?

Az orvosok is az emberi élet védelmére esküdtek fel, az, hogy mellette abortuszt végeznek, az szerintem az eskü semmibevétele, s az, hogy ez az alkotmány mellett lehetséges, dühítő.

mert akkor minek van, ha nem tartják be...???

2017. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim ***** válasza:
13%
Bocsánat, az előzőt 86-osnak akartam címezni, nem 84-esnek. :)
2017. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
88%

1. a barátnődnek még másfél éve van érettségiig

2. neki nincsenek szülei, ami szomorú, de így totál te (vagy a te szüleid) tartjátok el

3. gyógyíthatatlan betegséged van, nem tudom, melyik típus, de ilyen fiatalon, ez tragédia. Ellenben gondolom nem visszafordítható állapot, szóval - bár kívánom, élj sokáig, de - könnyen lehet, hogy nemsokára totál magára (meg a szüleidre) marad a barátnőd a gyerekkel

- ezek a betegségek, habár nem vagyok orvos, gyakran öröklődnek

- nem kapsz munkát, egy kis faluban laktok, gondolom semmiféle lehetőség nincs a közelben


És sajnálom a körülményeket és téged is, de a segélyre meg légyszíves ne vállaljatok gyereket.

Úgyhogy: tutira nem tartanám meg, nincs az a pénz.

2017. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!