Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 A kérdező kommentje:
8. Az apám nem itthon él amúgy milyen jogon részeges disznózod te? De pont a hozzád hasonló válaszolók nem érdekelnek. Tudod a segélyből nem lehet egy gyereket felnevelni. Nekem te ne magyarázd az életet, mindig diákmunkáztam,dolgoztam tudom mennyi pénzbe kerül eltartani egy nagycsaládot. A kishúgomat is mindenben támogatom, anyukámat is aki sajnos betegsége miatt nem dolgozik.A körülmények ellenére egyetemet végeztem.Nem gondolom azt,hogy a tesóm magzata előbbrevaló a már élő családtagjaimnál.
2017. febr. 20. 13:27
 12/130 anonim ***** válasza:
6%

Sógornőm 8 általános mellett szült 3 gyereket, köszönik jól vannak, csak sajnos a gyerekek közül egy ment továbbtanulni, mivel ezt a rossz példát vitte tovább a két nagyobb, bár azoknak is van munkája 8 általánossal és gyerekeik is születtek.

Barátnőmnek szintén csak 8 általánosa van, neki is van férje, több gyereke, lakása, munkája, viszont ő látta, hogy a 8 általános kevés, így a gyerekei már főiskolára mentek, mert tudott rájuk hatni és kőkemény volt az iskolai teljesítmény elérésében.


Tehát 8 általános nem lehet akadálya a munkának, aki ezt állítja, az lusta és hazudik. Ergo ez nem lehet kifogás a gyerekre.


Apátoknak már járt volna két maflás, kirakni a fenébe, anya váljon el, magasabb összegű családi és önkormányzati segítség is járna neki.


Bármelyikőtök mehetne extra gyedre húgotok helyett, tehát ezzel és a babára járó családival még több pénz is folyna be. Mivel nekem is van pár, ezért pontosan tudom, hogy mennyit visz el a kicsi, közel sem annyit, amennyit az abortusz imádók habzó szájjal állítanak.


Úgyhogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen. A gyerek apját is meg kéne ruházni, hogy érezze a törődést, de sokszor előfordult már, hogy egy kisbaba rázott helyre egy semmirekellőt.

2017. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/130 anonim ***** válasza:
12%
"Apánk elissza a pénzét" = részeg disznó. Ennyi. Ne mást bánts azért, mert a te apád ilyen ócska féreg.
2017. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 A kérdező kommentje:
Mondom a személyeskedést hagyjuk. De értem a stílusod, ha szerinted 8 általánossal meg lehet élni a mai világban. Akinek minden mindegy annak valóban meg.
2017. febr. 20. 13:34
 15/130 anonim ***** válasza:
6%

"Hány forintot kapok a baba után?"

Félsz, hogy sokba kerül a gyerek? Van egy jó hírem. Majdnem forintra ugyanannyi pénzt kapsz, mint a mostani bejelentett fizetésed. Sőt. Akár a dupláját, mint a mostani fizetésed. Mutatom, hogyan.

Ha ide kattintasz, forintra pontosan megtudod, mennyi pénzre számíthatsz normál esetben.

[link]

Ehhez jön még a családi pótlék, családi adókedvezmény, gyed extra, amit a kalkulátor nem számol, de én alább leírom, mennyi.

(Ha nem elég, akkor számolj az anyukád vagy a párod fizetésével, mert már ők is igénybe vehetik. :)

Ha úgy gondolod, hogy ez nem elég, akkor a megszületett baba 6 hónapos korától akár visszamehetsz dolgozni 4,6, vagy 8 órában, és a GYED mellé még kapsz annyi összeget, mint amennyit dolgozol. Pl. ha korábban 100 ezret kerestél nettőban, a GYED 90 000 Ft, plusz még ha visszamész 8 órában, akkor 190 000 Ft!

Ha az első években inkább a babával maradnál, akkor is van egy legális "trükk", amivel megnövelheted a korábbi fizetésed. Ha az apukának jobb a fizetése, mint neked, akkor a baba 6. hónapja után érdemes papíron elmennie neki gyed extrára. Ez azt jelenti, hogy dolgozik ugyanúgy bejelentve annyit, mint korábban, viszont emellé még kapja az ő fizetése után számolt GYED-et is, ami több, mint amit neked adnának.

Ha a párod nem dolgozik és te sem, mert pl. még tanultok, akkor is van egy remek hírem: anyukád elmehet papíron vagy akár ténylegesen is CSED-re, GYED-re és akár GYES-re is. A baba 3 éves koráig, és akkor ő kapja az ő fizetése után a fenti juttatásokat.

És ez még nem minden!

Már most, a hasadban lévő babára kérhetsz egy igazolást a nőgyógyászodtól, mellyel havonta családi adókedvezményt érvényesíthetsz (vagy anyukád, vagy a párod) . Ez betöltött 12. hét után jár: első gyermek esetén 10 000 Ft, kettőnél 30 000 Ft, háromnál 99 000 Ft. (Ketten is érvényesíthetitek, te és a párod).

Ehhez jön minden esetben a családi pótlék, ami mindenkinek jár: egy gyermek után 12 200Ft, kettő után 26 600 Ft, három után 48 000 Ft.

(Tehát pl. ha hármas ikreket vársz, csak a családi adókedvezmény és családi pótlék 147 000 Ft! Ez már egy keresetnek megfelő összeg, a gyerekek legalább 18 éves koráig, vagy ha továbbtanulnak, akkor tovább.)

Szóval lesz mit enni a gyereknek. :)

És még mindig van :)

Ha bárki dolgozik a családban - te, a párod, az anyukád, apukád vagy a párod anyukája vagy apukája, akkor mindenképpen érdemes beiratkozni valamelyik egészségpénztárhoz, mert évente

fejenként akár 150 000 Ft adókedvezmény jár. Csak ezt kevesen tudják. A gyakorlatban ez úgy működik, hogyha egészségpénztári számlát nyitsz, akkor minden egyes pelenka, popsikrém, gyógyszer, stb. után visszaigényelhetsz 20 százalékot. Nemcsak magad után, hanem az egész család, nagyszülők, stb. után!

Magyarul ez olyan, mintha minden egyes dologból, amit a babának veszel, vagy pl. gyógyszert a családnak, 20 százalékkal olcsóbb lenne.

Csak egészségpénztári számlát kell hozzá nyitni. (Ha lakáshiteled van, arra is jár a 20 százalék kedvezmény).

Bővebben itt: [link]

Ha egyetemista vagy, menj be a HÖK-re adnak pár tízezer Ft egyszeri támogatást, illetve anyukáknak van olyan lehetőség, hogy papíron nappali képzésen maradsz, de a gyakorlatban két félévig úgy végezheted a szakot, mintha levelezés lennél. Nézz utána a diplomás gyednek is! :)

A helyi önkormányzattól is lehet pártízezer Ft-ot kérni a baba után, ez településenként változik.

És - TÁ DÁM - még mindig van!

Ha szép házban szeretnél élni, akkor a CSOK már egy gyerek után is jár, és használt lakásra is.

A gyermekek számától és attól függően, hogy használt lakást vagy újat szeretnél-e, 600 ezer Ft-tól akár 10 millió Ft VISSZA NEM TÉRíTENDŐ támogatást kaphatsz! (Ha neked még nincs kereseted, akkor pl. a szüleid is igénybe vehetik a babád után).


Szóval pénz az lesz bőven a babára. :)

2017. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 anonim ***** válasza:
2%

Megértem, hogy ki vagy akadva.


De szerencsére van egy nagyon jó hírem:


Anyukád elmehet a baba után gyesre, az majdnem 30 000 Ft havonta a pici 3 éves koráig, plusz a baba után jár havi 16 000 Ft a pici 18 éves koráig.


PLusz mivel ilyen sokan vagytok, jár családi adókedvezmény, amit akár te vagy az apa is érvényesíthettek, 33 ezer Ft havonta a pici 18 éves koráig.


PLusz ha megszületik a baba, jár majdnem 80 000 Ft egyszeri kelengyepénz, abból meg lehet venni minden szükséges dolgot.



Mindent meg lehet oldani! :)

2017. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 anonim ***** válasza:
85%

egyszerű: fogod magad és húgoddal, öcséddel (akik melóznak) kivesztek egy kis albit. és a 8 éves gyámsás alá veszítek, a kis okoska tesód, meg szülöjn oda a semmire és kész.


ha ennyire okos, akkor majd megoldja, kiáll a sarokra max, abban úgy tűnik egész jó

2017. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 anonim ***** válasza:
3%

Rengeteg olyan embert ismerek, aki 17 évesen szült, és befejezte a sulit. Az egyiküknek most jár a pécsi orvosira a fia, a másiknak pedig a koppenhágai zeneakadámiára jár a gyereke. :)


Ilyenkor az iskola kedvezményt ad,h pl. nem kell minden órára bejárni, amolyan félig levelezőn be lehet fejezni az érettségit. Addig anyukád tud vigyázni a babára, vagy olykor-olykor az apuka.


Viszont ha abortuszra kényszeríted a tesódat, akkor csak kiszőrsz magaddal, mert meg fog utálni, hogy ilyenre kényszrítetted.


Sajnos sok ilyen sztorit is hallottam.


Látszik a szavaidból,hogy felelős ember vagy és nagyon szereted atestvéredet, segíts hát neki felnevelni ezt a kis embert.


A baba ellátása havonta kb. nem több mint 15 ezer ft, mert csak pelenka kell neki, ami nem több havi 8 ezer ft-nál.


Több pénzt kaptok a baba után, mint amennyit rá kell költeni. ;)

2017. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/130 anonim válasza:
93%
És akkor mi lesz kedves válaszolók, akik szerint egy baba "még pénzt is hoz a házhoz", ha a kicsi tartósan beteg lesz, esetleg folyamatos orvosi kezelésre, gyógyszerezésre szorul?!
2017. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/130 anonim ***** válasza:
87%

havi 15 egy gyerek? oké. alaphangon.

és ha beteg lesz? nem baj, majd szeretetből kap gyógyszert.

oltások?

ahogy nő, egyre több pénz: óvoda, iskola.stb.

milyen példát lát? anya egy kis ribi, aki csak szexelni tudott, iskolája nulla, na de megél, mert a buta testvérei eltartják, akkor én is ezt csinálom.


és az ilyeneknek vonják a normális emberek fizetéséből a segíííííjt orrbaszájba

2017. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!