Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 21/91 anonim ***** válasza:
69%
#20, akkor nyilván nem kértetek, és nem fogadtatok el tőle semmit... na ez az, amire a Kérdezőnek jó nagy eséllyel nem lenne módja... meg hát egyetem és egyetem között is jó nagy különbség van, egyedülálló szülőként orrba-szájba hétvégi meg éjszakai ügyeleteket vállalni meglehetősen lehetetlen.
2017. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sajnállak DE

1. Az apa nem akarja a gyereket, nehéz egyedül felnevelni és mégrosszabb a gyereknek, hogy az apjának nem kell.

2. Ha megtartod teljesen ki leszel szolgáltatva a szüleidnek, hisz semmi jövedelmed nincs és normális munkád sem lesz végzettség nélkül...

2017. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
25%
Az nem opció, h anyukád marad otthon vele?Anyagilag beleférne?
2017. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
71%
Hát ja, ha Kérdező marad az eredeti terveinél, 1 évet halaszt, 1 év a technikusi, 6 év az orvosi, 4 év a szakvizsga, legkorábban 12 év múlva lehet kezdő szakorvos. Mire a Kérdező kialakít egy saját, önálló egzisztenciát és ráér már a gyerekkel is foglalkozni, az nagyjából nagykorú lenne, szóval magyarul a szüleinek lenne egy újabb gyereke, nem neki. És mindeközben maximálisan ki lenne szolgáltatva a szüleinek.
2017. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
72%
#23, és ki keresne? A gyerek apja, aki nem akarja a gyereket, vagy a Kérdező apja, aki nem támogatja a gyerekvállalást?
2017. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
69%

Egyeseknek miért "vállalható opció" hogy a nagymama maradjon otthon a gyerekkel?


Én nekem lesülne a képemről ha más nyakára szülnék. Kiváncsi vagyok tényleg, ez hogyan fér bele, vagy én vagyok a konzervatív?

2017. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 A kérdező kommentje:
anyukám anyaságin van mert a legkisebb húgom is csak 4 éves amugy anyum pedig csak 40 :) persze tudom hogy ez nem megoldás, én diákmunka keretében dolgoztam eddig hétvégenként
2017. máj. 23. 18:12
 28/91 anonim ***** válasza:
35%

23.-mas vagyok.

Ha én lennék a leendő nagymama és rendezett lenne az anyagi helyzetünk, tehát nem okozna gondot, hogy pár évig 1 fizetésből éljünk, így biztos, h felvetném ezt az opciót is a lányomnak.

Amúgy 2 lányom van.

2017. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
17%
Az anyasági alatt a GYEt-et érted?
2017. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az az anyasági amikor valakinek annyi gyereke van, hogy otthon marad főállású szülőnek...
2017. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!