Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 71/91 anonim ***** válasza:
13%

Milyen gyerek van aki terhes komolyan.

Terhesseg gyereket jelent egy leendo megszuletendo gyermek amit felaldozol egy nem letezo jovo erdekeben.

Es ha nem lesz egyetem ? Akkor megolted a gyereked a nagy semmire

2017. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
66%
Akkor lesz másik gyereke. De így nem csak a saját jövőjét áldozza fel, hanem a leendő gyerekének a jövőjét is. Arról nem beszélve, hogy nem jó érzés ám úgy felnőni, hogy balesetből születtél, és anyád akármennyire is szeret, de miattad siklott ki az élete. Én tudom milyen és nem kívánnám ezt az érzést a saját gyerekemnek.
2017. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
70%

#72 "Terhesseg gyereket jelent egy leendo megszuletendo gyermek amit felaldozol"

Kivételesen pontos fogalmazás... szóval egy LEENDŐ gyermek, AMIT...

Bizony, perpill egy embrióról van szó, ami (ahogy mondtad) csak egy lehetőség egy gyerekre... amivel az ember vagy él, vagy nem. Erről szól a szabad akarat, szabad döntés.

2017. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
69%

Ok, terhes komolyan, de akkor sem gyerek, hanem embrió. Gyerek akkor lesz, ha majd megszületik.


"nem letezo jovo erdekeben"


Bizony, ha 19 évesen szül, az a jövő nem létező lesz.



"Es ha nem lesz egyetem ? Akkor megolted a gyereked a nagy semmire"


De most komolyan...arra bíztatsz egy 19 évest, hogy egyetem helyett gyereket szüljön a semmire?

2017. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
78%
Azért itt szerintem nem a kor a fő gond... másként nézne ki a dolog, ha ez egy stabil párkapcsolatban közös döntés lenne, beleépítve a fiatalok reális terveibe... még azzal együtt is, hogy segítségre(!) nyilván akkor is szükség lenne. De ugye a segítség az nagyon nem egyenlő azzal, hogy valaki helyett tartsuk el és neveljük helyette az egyedül bevállalt gyerekét... olyant nem játszunk, hogy egy valaki dönt, és mások viselik az ő döntése következményeit.
2017. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
15%
Nagylány! Szerintem az egyetlen vállalható döntés az 1 év gyes, majd a bölcsi és Neked munka verzió. Az egyetemet meg majd eldönti a sors. Nincs lehetetlen, de könnyű nem lesz, az biztos. Még ha hentesnek vagy mészárosnak készülnél, de bakker pont orvosnak! Gondolom, az itt divatos abortuszpárti nemembercsaksejthalmaz-dumákat úgysem veszed be.
2017. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
68%
Hogy lehet egy embriora azt mondani, hogy ember? Abszurdum. Csak vallasi, erkolcsi vagy erzelmi okok miatt ruhazzuk fel hozzank hasonlo tulajdonsagokkal. Eloleny elismerem, de a kulvilagba kerulve, egyszeruen az alapveto eletfunciok nelkul fel percig nem marad eletben. Nem meg fajdalmat erez, meg gondolkodik.... Szoval ennel tobbet nem kell belelatni, nem hiaba varnak a bejelentessel is mindig a kedves szulok, mert 12-13 hetig nem biztos semmi, sot nagyon sokan ugy terhesek, hogy nem is tudnak rola, aztan egyszer csak talalkoznak egy nagyobb verfolttal.
2017. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, biosz óra megvolt? Szerinted az szempont, hogy te kit tartasz embernek s kit nem? Te?
2017. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
74%
Igen, koszonom, nekem sikerult kijarnom az altalanos iskolat. Keselyuk? Jaj ti...imadom, mikor odaig lesullyedtek, hogy csak sertegetni tudjatok a masikat, ennyi telik toletek.
2017. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
62%
A drága magzatvédők még (1 kivétellel, ma 18:45) azzal a válasszal adósak mindösszesen, hogy ki és miért finanszírozza a Kérdező gyerekvállalását. Úgy tűnik, számukra ez egy jelentéktelen apróság a történetben...
2017. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!