Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 51/91 anonim ***** válasza:
65%

még a párja hagyján lenne, ha úgy van vele, hogy segíthetne, mert mágis együtt csinálták. Na de azt elvárni, hogy az apja tartsa a gyerekét, tartsa őt, meg még taníttassa is őt egy drága egyetemen és fizesse neki az ottlakást, mert messze lakik.

Mondjuk ahogy nézem, ez nem is az ő agyszüleménye, hanem a válaszolók mondják neki, hogy varrjon mindent a tiltakozó apja nyakába és milyen szép és jó lesz minden.

2017. máj. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
70%
Ennyi megélhetési anyukát! Ilyen segély olyan segély támogatás dögivel csak b*tok meg dolgoznotok ne kelljen... Ne tanuljá' öcsém majd eltart a férjed/apád/anyád/a többi adófizető... De feltételezem az adókedvezményre ti tartjátok a pofátok! Ha mindenki így gondolkodna mint ti, éhen döglenétek! Élősködők vagytok, és ugyanilyen eltarti élősködőt fogtok nevelni! Aki meg felelősen vállal 1 gyereket, mert azt tudja tisztességgel felnevelni az be*ta, mert ő nem kap semmilyen kedvezményt, csak a meggondolatlan nyomorultak! Havi 150ezer 2 évig! Ha igaz is lenne az a gyerek nem 2 évig lesz meg! Mi lesz utánna? Mégegy gyerek, hogy legyen segílyke? Itt a 18 éves, meg még -ha jól értem- egy 8 meg egy 4 éves? Meg plusz legyen ez? És bíztatjátok, hogy menjen orvosira? Nem vagytok ti normálisak... Kedves kérdező! Úgyis úgy döntesz ahogy akarsz...de ha utánna nélkülözni kell nem verni ám az asztalt, hogy nincs aki eltartson.
2017. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
62%
Á, utolsó, ezeknek a "pénzeknek" a zöme az állandóan kihajigált, és újabb regen újra meg újra visszakúszó fanatikus magzatvédők légből kapott hazudozása... lásd a "könyvelőt", aki szerint minimálbérből lehet igénybe venni a 150 eFt adókedvezményt... a végtelenségig aljas, a rászorultat a "szent cél érdekében" becsapni akaró hazugok.
2017. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
67%
Szal 3 hetes terhes lehetsz?? Ühüm.
2017. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
82%

"Havi 150ezer 2 évig!"


Ja, ezt "könyvelő" válaszoló néhányszor megszellőztette. De sosem magyarázta meg, mi alapján számolta ki.


Érdekes, a mi könyvelőnk nem tud erről.

2017. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
1%

53-as: utána.

Tőled biztos sok szépet-jót tanulhat egy gyerek a stílusod alapján.

2017. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim válasza:
78%

Középiskolás, tehát még nem vagy felnőtt. Gyerekként hogy akarsz felnevelni egy gyereket, miből tartod el?

Ha most abbahagyod a sulit, nem biztos, hogy lesz még kedved újrakezdeni. Végzettség nélkül nehéz lesz elhejezkedned és csak annyi pénzt fogsz keresni, ami csak a megélhetésre lesz elég.


Tapasztalatból modndom, egy volt osztálytársam ebben a cipőben járt. Nemsokkal az érettségi vizsga előtt szült, azt mondta, hogy majd jövöre befejezi. Azóta se szerezte meg az érettségit, a kisgyerek lefoglalja minden idejét. Nincs pénzük, egyik szülőtől a másikhoz költöznek..

2017. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
17%

"Szal 3 hetes terhes lehetsz?? Ühüm."


3-4 hetest írt.

Tudod, nem mindenki naprakész, hogy pillanatnyilag hogyan számítsák a terhesség idejét.

2017. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
85%
Ok, de aki az orvosira készül, az csak ki tudja számolni. Mondjuk az biztosan védekezni is tud. Szerintem hiányzik egy-két részlet a sztoriból. De mindegy tulképp.
2017. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
22%

Ennyi megélhetési anyukát! Ilyen segély olyan segély támogatás dögivel csak b*tok meg dolgoznotok ne kelljen


Inkább ilyen legyek mint olyan érzéketlen mint te 67%-os. Te meg bszol(a te szavaiddal élve), és aztán lelkesen abortáltatasz csak felelősséget vállalni ne kelljen igaz?

2017. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!